Vyhodnotenie šampionátu Renault Sport Trophy 2018

Tak a je dobojované. 10 závodných večerov za nami, je čas zhodnotiť a vyhlásiť tých najlepších a zhodnotiť čo sa nám podarilo a čo nie.

Renault Sport Trophy bol zo začiatku prezentovaný ako šampionát pre “začiatočníkov a mierne pokročilých”, ale pridali sa aj staré známe mená. Vybrali sme jedno auto ktoré sa celkom jednoducho ovládalo, dalo sa solídne jazdiť aj na “default” setupe a výkonnostne bolo na úrovni obľúbených vozov GT3.  Zo začiatku sa tento zámysel darilo aj napĺňať a na trati sa objavilo veľa nováčikov, ktorým sme sa snažili pomôcť radami a urobil sa aj taký mini tréningový kemp kde sme pár záujemcom vysvetlili základy jazdenia. Bohužiaľ tento trend sa nepodarilo udržať a chalani sa postupne z roštu vytrácali a posledné závody sme jazdili už len “starí známi” a ľudia čo bojovali o top 10. To, kam tí noví ľudia zmizli a prečo mi je záhada 🙂 Napriek tomu sa na rošte jednotlivých závodov objavilo dokopy 42 rôznych mien, čo je celkom pekné číslo, škoda len že to nevydržalo až do konca.

Výber tratí do šampionátu bol navrhnutý podľa reálneho kalendára pôvodného šampionátu z roku 2016 s tým, že nakoniec po porade sme 2 trate s pôvodného kalendára vymenili. Jednalo sa o všeobecne neobľúbenú trať Paul Ricard a až moc dlhé Spa, ktoré nahradili Istanbul a Poznaň. Minimálne s Poznaňou sme trafili dobre, nakoľko na tej trati sme mali jeden z najzaujímavejších závodných večerov. Šli sa teda trate známejšie, aj nejaké menej jazdené na našom portáli, takže každý si tam mohol nájsť niečo pre seba.

To že sme do šampionátu nasadili aj závody typu “šprint” aj “endurance” bolo tiež podľa vzoru pôvodného reálneho šampionátu. Síce v reálnom endurance sa jazdci striedali, ale bohužiaľ toto sa v Assetto Corsa nedá a keďže sme chceli vytrvalostný závod ponechať v kalendári tak sme ho skrátili na 65 minút a upravili vozidlo tak aby muselo ísť do pitu, nech pribudne nejaká ďalšia premenná do závodu. To čo bolo ale zaujímavejšie a doposiaľ neotestované bolo určovanie poradia na štarte do tohto závodu. Nešla sa kvalifikácia a otáčalo sa poradie najlepších časov zo šprintu. Trošku sme sa báli že tento formát sa nebude páčiť ale nakoniec myslím že opak bol pravdou a rýchli chalani si aspoň kvalitne zazávodili a na popredných priečkach sa ukázali aj mená ktoré by tam možno klasickým spôsobom neboli. Takto sa nám podarilo dosiahnuť celkom zaujímavé výsledky a o pódiové miesta sa prakticky bojovalo až do posledného závodu.

Čo sa týka priebehu šampionátu, myslím že prebiehal veľmi korektne a admin team nemusel riešiť nejaké väčšie kolízie či nehody. Síce zo začiatku bolo pár ľudí čo sa nezmestilo medzi limity trate, ale zvyčajne to boli jazdci menej skúsení a viacmenej nezvládali svoj stroj ako by sa snažili získať nejakú výhodu. Potom ako sme odovzdali kontrolu nad prešlapmi serveru resp. systému KMR sa už problémy s limitmi nevyskytovali. Na trati sa bojovalo a predbiehalo, sem tam sa vyskytla nejaká búračka a virtuálny safety car, proste všetko čo má správny závod mať.

Tak a tu ich máme, oficiálne konečné poradie šampionátu “ACC Renault Sport Trophy 2018”. Najviac bodov počas šampionátu získal Marek Studnička, na druhom mieste skončil s odstupom 40 bodov Jiří Lálinský, ktorý až dokonca odolával útoku tretieho Františka Krečmera na druhú pozíciu. Nakoniec ten rozdiel medzi nimi bol iba 10 bodový. Gratulujem páni.

Konečná tabuľka šampionátu:

Jazdcom na pódiových umiestneniach blahoželáme, ostatným zúčastnením ďakujeme za účasť v šampionáte a za korektný a hladký priebeh šampionátu. Takisto by sme sa chceli poďakovať Joshovi za admin podporu, rozbehanie KMR a parádne streamy, Rišovi Ryškovi za default skiny a Kypovi za podporu pri nastavovaní serverov. Dúfame že sa vám šampionát páčil a uvidíme sa aj pri ďalších šampionátoch na našom portáli.

Admin team: Fuzo & Trewor

komentáre 2

  1. Supr. Ještě jednou děkuju. Moc jsem si to užil.

  2. Profilový obrázok používateľa: PetrBenes píše:

    Gratuluji kluci ..super

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.