Rolling start – letmý štart KMR

Priebeh a pravidlá letmého štartu pomocou serverovej aplikácie KMR

Postup ako odštartovať letmým štartom riadeným automatickou serverovou aplikáciou KMR. Treba sledovať v hornej časti obrazovky upozornenia od serveru. Ideálne a doporučené je mať u seba nainštalovanú aj KMR klientskú aplikáciu, aktuálnu verziu nájdete vždy na stránke download každej závodnej série. Ako klientskú KMR aplikáciu nainštalovať a takisto aj priebeh letmého štartu nájdete aj vo videu na konci tohto článku.

1. Piloti sa pred štartom zoradia na grid a čakajú na zelenú

2. Po naskočení zeleného svetla sa piloti opatrne rozbehnú do letmého kola

Ide sa za sebou, je zakázané predbiehať. Všetci dodržujú max. povolenú rýchlosť akú vypisuje KMR. Maximálna rýchlosť môže byť pre každú závodnú sériu rozdielna. Je povolené zahrievať pneumatiky kľučkovaním – veľmi opatrne.
Je prísne zakázané zahrievať brzdy spôsobom rozbeh-brzda, rozbeh-brzda, celé pole ide plynule max. povolenou rýchlosťou. Brzdy je povolené zahrievať brzdením do plynu tak, aby auto výrazne nespomaľovalo. Ak z nejakého dôvodu pilot vypadne z formácie a stratí svoju pozíciu (nezvládne zahrievanie na studených pneu a dostane hodiny, alebo skončí mimo trať) nesmie sa vracať na svoje pôvodné miesto, ale počká kým všetky autá prejdú a zaradí sa na koniec celého štartového poľa.

Ak je auto pred vami v problémoch – vyletí do štrku, ide výrazne pomaly, alebo si necháva príliš veľký odstup od auta pred ním a trhá tak celé závodné pole, môžete ho predbehnúť. Sledujte ale pritom čo vám vypisuje KMR. Ak vám vypíše aby ste pozíciu vrátili tak to urobte aby ste sa vyhli penalizácii. Najnižšia povolená rýchlosť je 30km/h, od auta pred sebou by ste sa nemali vzdialiť viac ako 4 dĺžky auta, cca 25 metrov.

3. V poslednom sektore sa zruší maximálna povolená rýchlosť.

Aplikácia KMR Vás v poslednom kole informuje, že už neplatí obmedzenie max. povolenej rýchlosti. Odteraz tempo určuje leader závodu, stále je však prísne zakázané predbiehať. Stále treba ísť plynule, rozhodne nie je povolené robiť prasačiny, že sa rozbehnem, auto za mnou tiež akceleruje a snaží sa udržať so mnou kontakt, potom mu skočím na brzdy aby sa zľakol, zabrzdil a ja ihneď zas pridám aby som sa auta za sebou zbavil. Plynulým tempom v malých rozostupoch v jednorade za sebou (nie vedľa seba v dvojrade) prídu autá na štart/cieľovú rovinku.

4. Green Flag a štart

Ak budú autá na cieľovej rovinke, tak aplikácia KMR vydá povel Green Flag – Zelená vlajka GO GO GO. Od tohto povelu sa už závodí a môže sa predbiehať.

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.