Report VOC2018/1 PRO Tor Poznań

Posledním závodem v roce 2018 jsme se dostali do tzv. “Vánoční pauzy“. Tor Poznań se tedy naposledy shledala s účastníky VOC2018/PRO cupu.

Kvalifikace

Dvojici známých matadorů kvalifikace VOC tentokrát doplnil Peter Mikuš.

 1. Lukáš Folk
 2. Michal Blažek
 3. Peter Mikuš
 4. František Krečmer
 5. Tomáš Valčík
 6. Tomáš Buček
 7. Jan Lener
 8. Petr Jirka
 9. Jakub Glonec
 10. Anton Cazanic
 11. Jakub Kuchařík
 12. Filip Dostálek
 13. Tomáš Hrouda
 14. Zdeněk Černý
 15. Jakub Hanzelka

K naší oblibě musím vzpomenout maličkost v podobě zaplněného startovního roštu.

První závod

Další závod komentovaný Michalem “Weron” Šoltésem, který společně s Radkem “Bídou” Hladíkem mohli být svědky nejhoršího prvního kola v historii VOC2018/1 PRO. Hromadná kolize zasáhla 9 aut a předvoj této kolize zaznamenal i změnu v leadrovi závodu.
To hrálo do karet Antonu Cazanicovi, který se konečně odrazil od záporného bodového konta, krasným druhým místem. Svůj plamínek naděje rozfoukal i Tomáš Buček, který si nadále v šampionátu drží slibnou pozici a stále může zaútočit na první příčku.
Po úvodu se propadl Lukáš Folk, kterému náraz spíše nalil do žil adrenalin s odhodláním. To jej vystřelilo ke čtvrtému místu.

Vyhodnocení kontaktu Michal Blažek vs. Lukáš Folk: Michal Blažek dostává trest za způsobení kolize (náraz zezadu) -2 pozice. Další kontakty byli shledány jako RACE INCIDENT, ze kterého se neuděluje jediný trest.

 1. Michal Blažek
 2. Anton Cazanic
 3. Tomáš Buček
 4. Lukáš Folk
 5. Peter Mikuš
 6. Jakub Kuchařík
 7. Jan Lener
 8. Tomáš Valčík
 9. Petr Jirka
 10. Jakub Glonec
 11. Zdeněk Černý
 12. Tomáš Hrouda
 13. Jakub Hanzelka

Vyjádření Michala Blažka

“Ahoj, no z R1 moc radost nemám.. sundal sem Foliho a úplně zbytečně.. Tímto se mu chci ještě jednou omluvit. Po VSC sem na něj čekal, ale pořad nejel tak sem myslel že odstoupil. Zbytek závodu byl celkem OK, povedlo se auto nastavit poměrně dobře takže i gumy dobrý. R2 start byl dobrý i průběh závodu, ale na konci mi úplně odešli gumy a jelo se mi fakt špatně, ani sem nebyl ve svoji pohodě a koncetrace taky nic moc.. Ale druhé místo beru všemi deseti. Foli byl neuvěřitelně rychlej, o ligu jinde než všichni a absolutně sem na něj neměl. Škoda R1 je mi to líto co se stalo a omlouvám se Folimu”

Druhý závod

Na pole position druhého závodu se po otočení pěti pozic postavil Peter Mikuš. Nelehký úkol určovat tempo mu ještě přiostřil našlápnuty Lukáš Folk z druhé pozice. Po zkušenostech celého pole z prvního závodu se naštěstí startovní procedura a úvodní ostré kolo, odjela v pořádku.
V prvních kolech se leadrovi šampionátu povedlo předjet své oponenty a ihned začal navyšovat svůj náskok. Po odmávnutí šachovnicové vlajky to bylo přes 11 sekund, více se dozvíte v osobním vyjádření . V tento den se i dříve zmiňovanému Antonu Cazanicovi se podařilo urvat třetí pozici a odnést si slušnou dávku bodů.

 1.  Lukáš Folk
 2. Michal Blažek
 3. Anton Cazanic
 4. Tomáš Valčík
 5. Peter Mikuš
 6. František Krečmer
 7. Tomáš Buček
 8. Petr Jirka
 9. Jakub Glonec
 10. Zdeněk Černý
 11. Jakub Kuchařík
 12. Jan Lener
 13. Tomáš Hrouda

Vyjádření Lukáše Folka

“Hoj, tady jsem si hodně věřil, konečně jsem to auto pořádně poznal a cítím ho jak potřebuji. Ano, R2 byl ovlivněn R1, viděl jsem rudě, to bylo od M. Blažka velmi nezodpovědné a mě to zničilo závod. R2 jsem si řekl šlápnu na to, pojedu max kudlu na hraně abych pneu nezničil. To se povedlo, byl jsem koncentrovaný jak nikdy zde na Accentral. Děkuji všem za super závod”

Závěrem

Polská trať zhostila VOC2018 už potřetí. Uzavřeli jsme i kapitolu pro rok 2018 a šampionát se přesouvá do své druhé poloviny. Tentokrát se přestěhujeme k západním sousedům na trať proslavenou hlavně DTM závody. Lausitzring v naší podobě otestuje ochotu podvozků a v nemalé řade i hranici nervů závodníků o získané body.

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.