Report VOC2018/1 PRO Slovakiaring

Technicky náročný okruh s homologacemi FIA, hostící například úspěšné WTCR, se stal pátým útočištěm VOC2018/PRO.

Kvalifikace

Podruhé v historii “virtuálních octávek” se dostal do popředí Peter Mikuš.

 1. Michal Blažek
 2. Peter Mikuš
 3. Lukáš Folk
 4. Tomáš Buček
 5. Jan Lener
 6. Jakub Kuchařík
 7. Jakub Glonec
 8. Tomáš Valčík
 9. Tomáš Hrouda
 10. Zdeněk Černý
 11. Petr Jirka
 12. František Krečmer
 13. Filip Dostálek

První závod

Maximální nasazení se opět povedlo Lukášovi Folkovi. Také dalšímu jezdci se dařilo na domácí trati, tím nebyl nikdo jiný než Jakub Glonec, který si odnáší třetí místo. Díky neustálému tlaku na špičku, se aktuálně posunul leader šampionátu na Michala Blažka. Závod se dá označit za bezproblémový a nepřišlo žádné oznámení ze strany závodníku k ne/čistotě soubojů.

 1. Lukáš Folk
 2. Michal Blažek
 3. Jakub Glonec
 4. Tomáš Valčík
 5. Tomáš Buček
 6. Petr Jirka
 7. Jan Lener
 8. František Krečmer
 9. Filip Dostálek
 10. Tomáš Hrouda
 11. Zdeněk Černý
 12. Peter Mikuš

R:“Čau Foli, už víš že tě čeká pozávodní rutina. Vyhrál jsi první závod a opět ve tvém stylu. Závod číslo dvě, nedopadl po nechtěném kontaktu tak dobře. Do konce šampionátu zůstávají dva závody, jedním se vrátíme na domácí trať. Stopu tedy již znáš, budeš se připravovat i na něco jiného?”

Vyjádření Lukáš Folka: “Ahoj, Slovakiaring je trať, na které mám odjeto hodně už z dob rfactoru a nikdy jsem tu nevyhrál. Co se čisté rychlosti týče, nikdy mi nešel. Po 5 kolech v tréninku jsem věděl, že to bude o jiné stopě a práci pneu. Takže jsem se soustředil na tuto skutečnost a to se vyplatilo. Bylo hodně těžké jet většinu závodu pomaleji a jinak než můžeš když ti na záda dýchá soupeř. Ale vyplatilo se a v posledních 3 kolech jsem mohl doslova odlétnout.
Druhý závod mě samozřejmě moc mrzí, měl jsem našlápnuto ke stejnému výsledku, hezky jsem si zabojoval, incident s T. Valčíkem byl opravdu smolný, oba jsme jeli fér, nechali si místo a o osudu dá se říct fakt rozhodl milimetr i když katastrofálně pro mě. To se ani nedá nazvat race incident ale smolíkem.
Až se dojedou Octavie tak určitě nechci pověsit volant na hřebík, něco si s vámi určitě zajezdím :-)”

Druhý závod

Kostka padla na číslovku 6. Tolik se otáčelo závodníků na startu. Velkou šanci měl tedy Tomáš Buček k dosažení na tučné bodové ohodnocení. Ten se neohřál na vedení ani do T1, jeho studené pneumatiky nepohltili jeho touhu vyhrát. Vše bylo jinak u Tomáše Valčíka. Z druhého místa odrážel své oponenty, až do zlomového místa. Lukáš Folk se během 20 minut dotáhl na druhé místo a za T8 mohl útočit na zlatou příčku. Bohužel došlo k nepatrnému kontaktu, který italský simulátor vyhodnotil jako neslučitelné s dalším pokračování zmíněného jezdce. Incident se také obešel bez nutného protestu a dvojice se domluvila soukromě.

 1. Tomáš Valčík
 2. Michal Blažek
 3. Jakub Kuchařík
 4. Jakub Glonec
 5. Jan Lener
 6. Tomáš Buček
 7. František Krečmer
 8. Petr Jirka
 9. Filip Dostálek
 10. Tomáš Hrouda
 11. Peter Mikuš

R: “Valdo gratuluji k prvnímu vítězství v VOC2018. Pomohla ti startovní pozice, bylo tam i něco jiného, díky čemu se můžeš těšit z výhry?”

Vyjádření T. Valčíka: “Děkuji,konečně to tam ve VOC padlo jen jsem nevěřil že zrovna na nenáviděném východoringu, ale nahrálo mi štěstí a zároveň neštěstí pro jednoho pilota (sorry fólie,můžeš si za to sám:))
Practice- pro mě absolutní utrpení a setování auta ještě 2 min před kvaldou. Tzv. totální nepřipravenost 7. kol trénink a 11. pozice po tréninku
Q- Nevěřil jsem, že se dostanu do desítky s tím co jsem nakroužil. Cíl byl jasnej dostat se aspoň před Saab. Vylil jsem nádrž, vzal set a jel si pro to. Nakonec se zadařilo a skončil jsem na 8. místě.
R1- Jen tak, tak jsem chytl Green,Green a posunul se o místo vpřed. Pak jsem se x kol vyvážel za J.Lenerem a doufal, že bez útočení docvaknem předek pole. To se povedlo a já do toho mohl jít. Po pár pokusech se to povedlo a já si začal brousit zuby na 5.místo. To se taky povedlo potom co T.Buček asi utavil pneu a já si dojel pro 5.místo.
R2- Po otočení pořadí jsem se ocitnul na 2.místě na startu. Po chybě Toma v T1, jsem byl první a to se nezměnilo až do 20.minuty závodu kdy mě dotáhnul letící Foli a začal okamžitě útočit. Pár útoku jsem zvládnul, ale pak přišel ten finální dvě kola před koncem. Foli mi to dal na vnitřek,já si ho tam trochu podržel a na výjezdu už byl předemnou, jenže se mi hned zařadil před čumák a už jsem ho vyprovodil do bariery, tak dobře, že byl okamžitě hozen do pitu. Takže cesta byla volná a už to jen nepodělat. Blažena se ještě snažil,ale asi neměl pneu. Tak jsem zpomalil a na jistotu dovezl poslední kolo Jsem rád že tu trať máme za sebou ještě okořeněnou vítězstvím.”

Domácí útočiště podruhé

Šesté kolo VOC2018/PRO se vrátí, tam kde začalo. Mostecký okruh si zopakujeme s vyměněnou startovní listinou.


Pozn. V minulém závodě VOC2018/SEMI jste mohli vidět hned dva realné závodníky. Petr Čížek a Petr Fulín si vyzkoušeli virtuální Octavii. Z konverzace na našem discordu a sociálních sítí, se závodníci radovali z jízdního modelu a celkového průběhu závodu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.