Report VOC2018/1 PRO Redbull Ring

Druhým pokračováním VOC2018/1 se stala trať s dnes již ikonickým býkem, vzpínajícím se uprostřed tratě. Rakouský RedBull Ring se zhostilo vrčení závodních Octavií.

Kvalifikace

Druhá ostrá kvalifikace potvrdila vysokou konkurenci v PRO kategorii. První desítka se vešla do sekundy.

 1. Michal Blažek
 2. Tomáš Valčík
 3. Lukáš Folk
 4. Anton Cazanic
 5. Tomáš Buček
 6. Jakub Kuchařík
 7. Jan Lener
 8. Filip Dostálek
 9. Jakub Glonec
 10. František Krečmer
 11. Zdenek Černý
 12. Tomas Hrouda
 13. Peter Mikuš
 14. Petr Jirka
 15. Jakub Hanzelka

Tentokrát na startu stálo všech patnáct aut. Objevil se i nováček v sérii Jakub Hanzelka.

První závod

V úvodu musím vzpomenout i dočasnou změnu ve streamovací komoře. I admini/streameři si vybírají dovolenou a nám nezbylo, než vzít tuto zodpovědnost do svých rukou. Kamera a střih patřili autorovi módu Michal “Weron” Šoltés, který si na komentátorskou lavici přizval Radka “Bídu” Hladíka. Tímto této dvojici děkujeme za zvládnutí, těžkého úkolu. Vítěz prvních dvou závodu T. Buček startoval na slušné páté pozici, oči jeho protivníku ho tedy sledovali ve zpětném zrcátku. Problémy s připojením se podařili vyřešit i F. Dostálkovi, o jeho rychlosti jsme se mohli přesvědčit už v kvalifikaci. Trať svědčila i pomalejšímu závodnímu nářadí a mohli jsme se podívat na velké množství soubojů. (odkaz na stream). Bohužel v poslední zatáčce, před odmávnutím šachovnicového praporu, se dostal F. Dostálek a J. Lener do kontaktu. Tímto se  F. Dostálek posouvá o 4 pozice (-8bodů)dolů z výsledku prvního závodu. (pravidlo 7.2)

 1. Michal Blažek
 2. Tomáš Valčík
 3. Lukáš Folk
 4. Jakub Kuchařík
 5. Tomáš Buček
 6. Filip Dostálek
 7. Jakub Glonec
 8. František Krečmer
 9. Zdeněk Černý
 10. Anton Cazanic
 11. Petr Jirka
 12. Jan Lener
 13. Tomáš Hrouda
 14. Peter Mikuš
 15. Jakub Hanzelka

“Ahoj, vyhrál jsi R1. Můžeš mi něco napsat o celkovém závodu na rbr? Díky”

Vyjádření Michala Blažka

“Začal bych tím ze moc gratuluji všem protože dnešní závod byl fakt výborný. V kvalifikaci se mi povedlo hodně dobré kolo a na téhle trati je základ startovat vpředu. Po startu byl nějaký incident zamnou takže byl VSC a měl sem zase studené gumy takže sem se klouzal a měl sem krásný souboj s Tomášem Valčíkem a potom hned s Folim. Povedlo se mi o trosku ujet takže to bylo celkem dobré, ale na konci když mi odešli pneumatiky tak kluci jeli rychleji. Naštěstí zamnou proběhl souboj a povedlo se mi udržet první místo.”

Druhý závod

Do druhého závodu, přehazujeme pořadí podle vylosovaného čísla. Tentokrát padla magická 8. Tím se dostalo i větších šancí na pěkné umístění např. Jakubovi Gloncovi. Oproti tomu se méně dařilo T. Valčíkovi, co se kontaktů týče. Bolestná pro něj byla T1 v druhém kole po kontaktu s A. Cazanicem. Který dostává trest a posouvá se o 2 pozice (-4body) v pořadí (pravidlo 7.1).  Po velkém množství kontaktů do závodu promluvil i VSC. Opět se opakovalo drama v poslední zatáčce. Doslova husarský kousek se povedl T. Hroudovi (SAAB), kdy přeskočil dvě pozice a opět se umístil na slušné pozici. (odkaz na stream)

 1. Lukáš Folk
 2. Michal Blažek
 3. Jakub Glonec
 4. Tomáš Buček
 5. Zdeněk Černý
 6. Tomáš Hrouda
 7. Tomáš Valčík
 8. Peter Mikuš
 9. Jan Lener
 10. František Krečmer
 11. Jakub Kuchařík
 12. Petr Jirka
 13. Jakub Hanzelka
 14. Filip Dostálek DNF
 15. Anton Cazanic DNF

“Ahoj, vyhrál jsi R2. Můžeš mi něco napsat o celkovém závodu na rbr? Díky”

Vyjádření Lukáše Folka

“Chtěl bych začít obrovským poděkováním všem lidem, co to tady vedou. Od tvůrců módu, tratí, za úžasné streamy a komentování až po uklízečky:-) Po hrozně dlouhé době, cca 7 let co jsem byl mimo online závodění, jsem konečně získal nový impuls zase začít. Díky Kypovi a klukům okolo modu Octaviacupu. Mé první vítězství zde, parádní pocit. Kvalifikace se mi povedla dle očekávání, věděl jsem, že na jedno kolo nebudu nejrychlejší, takže 3 místo, ok. Těsně před startem jsem si změnil nastaveni do závodu 1. Doufal jsem, že to bude lepší, nebylo. Kdo chce víc, nemá nic. Každopádně start se mi povedl a dostal jsem se na druhé místo za Michala Blažka. Na paty mi ovšem dýchal Valda a já se rozhodl, že budu kroužit za Blážou a zkusíme poodjet zbytku pole a rozdáme si to až ke konci. Bohužel moje laborování se setupem na poslední chvíli se nevyplatilo. Byl to rychlej setup, ale neměl jsem konzistenci, dělal chyby a místo útoku musela přijít obrana. Ale skvěle jedoucího Valdu se mi nepodařilo udržet za zády a předjel mě. Pak jsme v podstatě v relativně těsném závěsu dojeli všichni tři do cíle R2: Poučen z R1 jsem se vrátil zpátky na stromy a vzal ověřený setup. Start ze sedmého místa se mi velmi povedl a hned v úvodní části okruhu jsem se dostal na druhé místo za Glonce. Ten kluk jel skvěle, ale občasná jeho chybička mi umožnila zaútočit v T2 a to ani nevím jak se mi to povedlo, Glonec zvolil defenzivní stopu a já byl v nevýhodné vnější stopě, ale podařilo se mi ho objet venkem a získat první místo. Musel jsem ho rychle předjet, protože v zrcátkách mi lítal Blažek. Nakonec se mi podařilo budovat náskok a dojet si pro první vítězství zde. Jsem moc šťastný, neskutečně překvapený kvalitou Assettocorsacentral. Do nedávna jsem žil v domnění že staré dobré časy z dob rFactoru jsou nenávratně pryč, nejsou. Ty lidi tu jezdí neskutečně dobře, zapáleně a boje kolo na kolo jsou radost. Není tu žádný bezmozek, úžasné. Už se těším na další závod, na další souboje a adrenalin. Gratuluji všem na bedně, samozřejmě i zbytku pole, je to tak vyrovnané, že uznání zaslouží každý.”

Slovo závěrem

Aktuální průběh série se na předních příčkách rozvíjí slibně hned pro tři jezdce. Rozestup zbytku pole je, ale velice nejasný a každý závod může kohokoliv posunout daleko před své soupeře. Příště se potkáme u našich severních sousedů. Polská trať Tor Poznan se stane již třetím útočištěm Virual Octavia Cupu 2018.

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.