Report VOC2018/1 PRO Most

V kalendáři si můžeme odškrtnout první závod kategorie PRO. Automotodrom Most se stal vstupní bránou Virtual Octavia Cup 2018.

Kvalifikace

Do PRO kategorie postoupila z před-kvalifikace patnáctka nejrychlejších. Těsné souboje o desetiny, probíhali už zde.

 1. Andrej Chlebec
 2. Lukáš Folk
 3. Michal Blažek
 4. Peter Mikuš
 5. Tomáš Valčík
 6. Filip Dostálek
 7. Tomáš Buček
 8. Jan Lener
 9. Anton Cazanic
 10. Petr Jirka
 11. František Krečmer
 12. Jakub Glonec
 13. Zdeněk Černý
 14. Tomáš Hrouda

Zdravotní důvody neumožnili nastoupit Jakubovi Kuchaříkovi.

První závod

Závod se startuje stylem rolling start. Celé pole je seřazeno do hadu za sebe a Safety Car volí rychlost. Během této chvíle zaznamenalo jezdecké pole újmu hned na třech pozicích. Z technických důvodů vypadl F. Dostálek a T. Valčík a J. Glonec. Celkově tedy chyběla na trati čtveřice vozů. To v malém počtu znamená velkou ztrátu. Obavy plně vynahradila následná zavodní akce. Úplně první ostrý start nezaznamenal větší potíže. Oči diváku tak mohli spatřit souboje o umístění celých 25 minut (odkaz na stream). V tento den se nejvíce zadařilo T. Bučkovi, který vyplnil pořekadlo “Když se dva perou, třetí se směje”. Dokázal svým manévrem, těsně před protnutím šachovnicí, předjet bojujícího L. Folka a M. Blažka.

 1. Tomáš Buček
 2. Lukáš Folk
 3. Michal Blažek
 4. Andrej Chlebec
 5. Peter Mikuš
 6. František Krečmer
 7. Tomáš Hrouda
 8.  Zdeněk Černý
 9. Jan Lener
 10. Petr Jirka
 11. Anton Cazanic
 12. Jakub Glonec DNF
 13. Tomáš Valčík DNF
 14. Filip Dostálek DNF

Druhý závod

V přímém přenosu, bylo za účasti notáře (čti vložení kouzelných hesel), vylosováno číslo 5. To znamená, že se otáčí pořadí předešlého závodu o tuto číslovku. Startujeme v pořadí: Mikuš, Chlebec, Blažek, Folk, Buček, atd. Jezdcům se nepodařilo navázat na bezproblémový začátek a ihned po T1 se rozsvítila žlutá vlajka, vlivem hromadné kolize. Jezdci si mohli vyzkoušet i VSC, který samozřejmě není nic pro diváka (odkaz na stream). T. Buček se opět mohl smát za zády dvojice M. Blažka a L. Folka, svádějící hrubší výměnu pozic. Tímto se opět jezdec s číslem 87 dostal do vedení a uhájil své vítězství.

 1. Tomáš Buček
 2. Michal Blažek
 3. Lukáš Folk
 4. Tomáš Hrouda
 5. Jan Lener
 6. Petr Jirka
 7. Tomáš Valčík
 8. František Krečmer
 9. Peter Mikuš
 10. Jakub Glonec
 11. Zdeněk Černý
 12. Anton Cazanic
 13. Andrej Chlebec DNF
 14. Filip Dostálek DNF

Vyjádření jezdců

“Ahoj Tome, gratulujeme k vyhraným závodům. Můžeš mi prosím vyjádřit své pocity, jak si zvládnul závod?”

Vyjádření Tomáše Bučka

“Pocity jsou super, jednak jsem se na VOC těšil, protože už ty testovací závody slibovali super zábavu s dost vyrovnaným gridem a spoustou soubojů. A jednak jsem vyhrál oba dva závody :smiley: což po kvalifikaci která se mi moc nepovedla, bych nepředpokládal. V R1 mi tam hned na začátku odpadli 2 soupeři co byli přede mnou a které to vykoplo ze serveru. Takže jsem měl před sebou prostor a mohl zkoušet zajíždět rychlý kola. Pak jsem jel chvíli za Andrejem, který dělal dost chyb a při souboji přede mnou s Peterem Mikušem šel zase do kačeru. Pak jsem se dostal před Petera a mohl stíhat první dvojici, který díky tomu že spolu furt sváděli souboj tak jeli pomalejš. Jeden z nich pak po kontaktu nebo po chybě šel mimo trat a zbýval už jen jeden (tuším Foli). Rozhodlo se pak v posledním kole před poslední dvojzatáčkou. V R2 byl hned na začátku hromadnej karambol, ze kterýho jsem jakž takž vyváznul. Jen pobouchanej přední nárazník. Pak jsem se dostal na třetí místo opět za dvojici M. Blažka a Foliho, kteří spolu opět jak v R1 sváděli souboje a při nájezdu na cílovku se tak trochu tukli a já byl jen ten “třetí co se směje”. Snažil jsem se pak jen jet konzistetně bez chyb až do cíle celkově jsem měl i štěstí, že jsem se vyhnul nějakým větším nebo fatálním karambolům.”

Slovo na závěr

Mimo jiné musíme vzpomenout hromadnou havárii, kterou měl na svědomí Andrej Chlebec. Ten se rozhodl dále nepokračovat v závodění, na portálu asettocorsa.eu.

Vyjádření Andreje Chlebce

“Ospravedlňujem sa za všetko určite to nebolo naschvál tak ja to mohlo na prvy pohľad vyzerať sám som bol s toho frustrovaný ale ligu samozrejme opúšťam diky”

Do budoucna se kategorie PRO rozšíří o jezdce Jakuba Hanzelku.

komentáre 3

 1. Profilový obrázok používateľa: HonZuna HonZuna píše:

  To byl dobrovolný odchod nebo byl vynucen?

 2. Profilový obrázok používateľa: fifo fifo píše:

  taky me tam prekvapilo to slovo “samozrejme”

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.