Report VOC2018/1 PRO Lausitzring

Od tvůrců filmů série Rychle a zběsile jsme si navyknuli s příchodem nových čísel, na čím dál akčnější podívanou. Tím se do jisté míry dá porovnat i VOC2018/1 PRO šampionát.

Kvalifikace

Poprvé vyhrál kvalifikaci Anton Cazanic, který měl dobře našlápnuto na další skvělý výsledek.

 1. Anton Cazanic
 2. Tomáš Buček
 3. Michal Blažek
 4. Jan Lener
 5. Lukáš Folk
 6. Filip Dostálek
 7. Tomáš Valčík
 8. Jakub Kuchařík
 9. Petr Jirka
 10. Zdeněk Černý
 11. Jakub Glonec
 12. František Krečmer
 13. Peter Mikuš

Bohužel se nedostavila na start dvojice jezdců. Jakub Hanzelka a řidič továrního Saabu Tomáš Hrouda.

První závod

Afrického kontinentu si naplno užil hlavní komentátor a streamer David “Joshuax” Urbančík a zpátky zasedl do své vysílací dodávky. Lausitzring v aktuální podobě, kterou ztvárnil Roman “Fuzo” Fusatý po čtvrté otevřela brány VOC2018.
Každý, kdo se díval na živý přenos, mohl napjatě sledovat neustálé souboje v celém spektru závodního pole. VOC se vyznačuje jistou tvrdostí v podobě ťukanců, zejména do zadní části vozu. Těch bylo hned několik a doslova v prvním závodu z toho nejlépe vybruslil Tomáš Buček.
Výherce kvalifikace Anton Cazanic, přes neúspěch v začátcích šampionátu opanuje své kvality již druhý “závodní večer“.

Vyhodnocení kontaktu Jan Lener vs. Filip Dostálek: Shledáno jako RACE INCIDENT, bez udělených trestů.

 1. Tomáš Buček
 2. Lukáš Folk
 3. Anton Cazanic
 4. Jakub Kuchařík
 5. Tomáš Valčík
 6. Michal Blažek
 7. Petr Jirka
 8. Filip Dostálek
 9. Zdeněk Černý
 10. Jan Lener
 11. Jakub Glonec
 12. František Krečmer
 13. Peter Mikuš

R: “Ahoj Tome. Od tvého vítězství proběhlo několik závodů. Dočkal jsi se tedy opět zlatého věnce, jak tě tato výhra motivuje dál? V kvalifikaci si ukázal svoji rychlost, měl jsi i nějaký nadstandartní trénink na tuto těžkou trať?”

Vyjádření Tomáše Bučka: “Ahoj. Ano po nějaké době se mi opět poštěstilo vyhrát závod. Ze začátku jsem tam udělal chybu při snaze se dostat před Antona a sám sebe vyprovodil mimo trat. Naštěstí se mi bojující první dvojici podařilo znova dojet a při jednom z jejich soubojů, kde pak Anton gentlemansky vracel pozici Folimu, se mi podařilo proplout na první místo.
Vítězství mi tak trochu spadlo do klína. Co se týče tréninku, tak ze začátku jsem se v tom trochu plácal, furt se snažil něco měnit na setupu atd. To jsem pak, i díky Folimu změnil. Začal jsem brzdit levou nohou a více se soustředil na způsobu jakým ta trat s tou Octou lze projet.
Najel jsem tu zatím suverénně nejvíce tréninkových kol oproti předchozím tratím a to pak i vyústilo v pěkný čas v kvalifikaci a nějakou mou konkurenceschopnost v závodě.

Druhý závod

Nyní se dostáváme do druhé poloviny závodního klání. Start se stal pro Jana Lenera ruskou ruletou, kde se za něj naplno postavilo štěstí a proletěl okolo ostatních závodníků v brzdné přímce. Celých 25 minut se dvojice Anton Cazanic a Lukáš Folk pohybovali na hranici pravidel a zdravého sportu.
Tito dva účastnící na sebe nevyřkli žádný protest a vše zůstalo za oponou osobní domluvy. Lukáš Folk i po akčním závodu bere druhé místo, tím i nejvíce bodů z Lausitzringu. Tomáš Valčík, hájící barvy GeRacu si odnáší bronzové umístění.

 1. Michal Blažek
 2. Lukáš Folk
 3. Tomáš Valčík
 4. Filip Dostálek
 5. Tomáš Buček
 6. Jan Lener
 7. Anton Cazanic
 8. Petr Jirka
 9. Jakub Kuchařík
 10. Jakub Glonec
 11. Zdeněk Černý
 12. František Krečmer
 13. Peter Mikuš

R: “Ahoj Michale. Tento závod byl plný zvratů, ze kterých jsi vyšel jako vítěz. Můžeš prozradit svými slovy průběh druhého závodu? A budeme pokračovat další otázkou. Šampionát se blíží ke konci. Na svém kontě máš několik výher a pořád existuje šance o celkové prvenství. Jak vidíš své šance?”

Vyjádření Michala Blažka: “Ahoj, jelikož se mi vůbec nepovedl první závod kde sem měl hodně poškozené auto tak sem měl docela dobrou pozici do druhého závodu. V prvním kole se mi povedlo dostat na první místo ale zase sem trefil gumy na sjezdu z oválu a měl sem zase poškozené auto takže to prostě nejelo.
Zamnou byl hodně vyhrocený souboj a dostal sem taky ránu naštěstí sem z toho odjel celkem v pohodě ale snad jediné pozitivum byla kvalifikace která se povedla jinak to cely bylo na nic. Tak šance tam je na celkové vítězství, ale Foli mi zadarmo nedá a co si budeme je rychlejší než já takže uvidíme. Každopádně snažit se budu a snad to dopadne nejlépe jak to půjde.

Co dál?

Do konce šampionátu stačí odjet tři závody, ten se tedy blíží rychlým tempem. Již na konci Února (Február) budeme stát před vyústěním celkového šampiona VOC2018. Začíná hra s taktikou a tahání za kratší stranu lana. Po páté se přesuneme na mapě Evropy, tentokrát na domácí Slovakiaring.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.