Predstavujeme ACC Veteran Cup 2017

Včera večer sa nám rozbehla nová závodná sezóna prvým závodom série ACC Ferrari 599XX EVO – American Tours, ktorý dopadol nad očakávania dobre. Komentovaný prenos z tohto závodu si môžete pozrieť tu na youtube. Zostáva nám už iba predstaviť druhú novú závodnú sériu s názvom ACC Veteran Cup 2017, ktorej sa budeme venovať v tomto článku.

ACC Veteran Cup 2017

S akým autom budeme túto sériu jazdiť ste rozhodli vy sami piloti v ankete, kde ste sa rozhodovali medzi historickou sériou DTM a autom Porsche 911 Carrera RSR 3.0. Výsledok ankety bol pomerne jednoznačný – 13 hlasov pre DTM proti 24 hlasom Porsche. Takže ste rozhodli, že aj táto druhá závodná séria sa bude jazdiť s identickým autom a odpadnú tak dohady, že toto auto je rýchlejšie ako druhé atď.

Porsche 911 Carrera RSR 3.0

Toto auto vyvíjalo Porsche so zámerom dostať na trh špičkové pretekárske náradie za dostupnú cenu aj pre súkromné závodné tímy čo sa im bez debaty podarilo. Síce sa na aute dalo nájsť dosť rôzne upravených dielov z iných komerčných modelov Porsche, toto auto nebola len prerábka komerčného auta na závodné, ale bolo postavené od základu ako čisto závodný špeciál.

Na trh sa dostalo v roku 1974 a malo veľký úspech jednak v závodoch, ale hlavne predaje prekročili očakávania. Poháňal ho 6 valcový motor s objemom 3 litre a výkonom 330 koní pri 8000 otáčkach za minútu, vstrekovanie paliva pochádza od firmy Bosh a používa sa systém TwinSpark – čiže po dve sviečky na valec. Žiadne turbá, žiadne trakčné kontroly ani ABS, klasické 5 stupňové “háčko”, hmotnosť 900 kilov… Jednoducho čistokrvné surové závodné auto, kde hlavný rozdiel na trati zabezpečoval práve sám pilot a jeho schopnosti.

Formát závodov, časový harmonogram, kalendár

Závody tejto série sa budú jazdiť klasicky ako sme zvyknutý, teda raz za dva týždne vždy vo štvrtok večer. Začiatok šampionátu je plánovaný na 1.6.2017. Každý závodný večer sa bude skladať z hodinového voľného tréningu, 15 minútovej kvalifikácie a závodu na 40 minút + 1 kolo. Závodiť budeme na menej známych tratiach Highlands – Short, Thomspon Road Grandprix, LuccaRing, Aosta Grand Sport, Riverside…

Priebeh závodného večera:
20.00 – 21.00 Voľný tréning
21.00 – 21.15 Kvalifikácia na 15 minút
21.15 – 21.50 Závod na 40min+1 kolo

Video pozvánka

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.