Pravidlá Virtual Safety Car (VSC) a reštartu závodu

Čo je Virtual Safety Car

Virtual SafetyCar (ďalek len VSC) poznáme napríklad z modernej Formule1. Po hromadnej nehode viacerých áut je možné, že server automaticky spustí VSC fázu. Z pravidla sa jedná väčšinou iba o situácie v prvých kolách, kde je riziko zrážky viacerých áut najväčšie. Počas VSC je zakázané predbiehať a maximálna rýchlosť je obmedzená na 120km/h. Na spustenie VSC fázy je každý pilot informovaný upozornením v hornej časti obrazovky aj v chatu a aj pomocou aplikácie KMR ktorú výrazne doporučujeme používať.

Prečo Virtual Safety Car

VSC fázu používame pre vyššiu bezpečnosť po hromadnej nehode, kde hrozí že bude viacero áut stáť krížom krážom na trati alebo mimo trať. Zároveň VSC zpestrí závody a umožní pilotom, ktorý boli zapletený do incidentu nestratiť toľko času a nenabrať moc veľkú stratu. Takisto piloti s poškodenými autami budú môcť zájsť na opravu do boxov na opravu, nestratiť toľko času ako pri ostrom závodnom tempe a pokračovať v závode.

Spustenie VSC a chovanie sa počas VSC

VSC fázu nespúšťa admin závodu ale spúšťa sa automaticky po väčšej hromadnej zrážke viacerých áut.  Na spustenie VSC fázy je každý pilot informovaný upozornením v hornej časti obrazovky aj v chatu a aj pomocou aplikácie KMR ktorú výrazne doporučujeme používať. ( plus prípadne sa informujeme aj hlasom na Discorde ).

Po oznámení spustenia VSC musia všetci spomaliť na max. rýchlosť 120km/h. Samozrejme pozor, neznamená to že dupnem na brzdu a zozadu ma niekto zostrelí. V kľude skontrolujem koho mám za sebou a pozvoľna dám nohu dole z plynu a postupne spomalím a zaradím sa za auto predo mnou.

Počas VSC je prísne zakázané predbiehať a maximálna rýchlosť je obmedzená na 120km/h. Za porušenie týchto pravidiel Vám hrozí automatická penalizácia od serveru v podobe Prejazdu boxami, alebo aj vykopnutím zo závodu. Ak Vás počas VSC niekto proti pravidlám predbehne a nebude z nejakého dôvodu automaticky potrestaný, tak samozrejme môžete podať na takéto správanie protest.

Počas VSC je zahrievanie pneumatík povolené cik-cak jazdou zo strany na stranu. Nie je povolené prudké brzdenie a akcelerácia, celé pole pôjde plynule konštantnou bezpečnou rýchlosťou 120km/h. Nikto nesmie zbytočne spomalovať a nechávať si veľký rozostup od auta pred sebou. Zastávky v boxoch sú počas VSC fázy povolené. Takýmto spôsobom krúži celé pole až do skončenia VSC fázy.

Koniec VSC a reštart závodu

10 sekúnd pred koncom VSC fázy príde od serveru upozornenie – stále platí prísny zákaz predbiehania !
Po uplynutí 10 sekúnd VSC fáza končí, naskočí zelená vlajka a závod je reštartovaný. Od tejto chvíle už môžete naplno závodiť a predbuiehať.

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.