Poplatky

Od 1.4.2016 je zaregistrované občianske združenie s názvom AC central, takže konečne sa podarilo vybaviť všetky papierovačky aby sme mohli legálne zaviezť spoplatnenie nášho portálu.

Tento krok som avízoval už dlho vopred a dúfam, že tento krok každý pochopí. Treba si uvedomiť, že prevádzka takéhoto portálu má okrem veľa hodín práce aj nejaké svoje náklady, ktoré som doteraz dotoval z vlastného rozpočtu. Myslím si, že by sme sa na tom mali podielať spoločne a hlavne bez financií sa nedajú naplniť všetky ciele, ktoré by som chcel pre vylepšenie portálu urobiť do budúcnosti.

Čo a ako sa bude platiť

Poplatok bude potrebný pre účasť v ligových závodoch a šampionátoch, prípadne v nejakých špeciálnych závodoch. Čo sa týka obsahu webu, tak ten zatiaľ zostane takisto otvorený pre všetkých, ale časom by som chcel pridať aj nejaký prémiový obsah, ktorý bude viditeľný iba pre platiacich užívateľov.
Už prebiehajúce šampionáty, teda ACC GT2 Endurance a ACC Volvo Truck zostanú až do ich skončenia stále bezplatné tak ako začali..
Všetky nové šampionáty budú už vyžadovať zaplatený poplatok. Bez poplatku nebude možné sa prihlásiť do jednotlivých udalostí/eventov.
Vo vypisovaní eventov bude malá zmena, aj keď bude event vypísaný v kalendári kludne mesiac vopred, tak registrácie na daný event sa otvoria vždy až 7 dní pred konaním samotného eventu/závodu. Otvorené budú klasicky jak sme zvyknutý, uzavrú sa v deň závodu hodinu pred kvalifikáciou. Pri registrácii do eventu sa bude práve kontrolovať, či má užívateľ poplatok. Ak v tom čase má potrebnú úroveň členstva tak bude mať možnosť sa zaregistrovať. Ak náhodou nastane situácia, že 7 dní pred závodom sa otvoria registrácie, pilot sa prihlási a ďalší deň mu poplatok vyprší tak to nebudeme riešiť a do závodu môže normálne nastúpiť.

Bez poplatku bude možné jazdiť iba voľné (FREE) závody.

Výnimka bude prvý závod nového šampionátu ACC Lotus Cup, pretože prvý závod je už 10.5. tak aby bolo dost času na uhradenie poplatku.

Aké budú poplatky a možnosti platby

Na výber máte niekoľko možností platby, môžete zaplatiť iba na mesiac, alebo na celý rok. Každá možnosť má ešte dve varianty, buď s automatickou platbou, kedy sa vám po vypršaní zaplateného obdobia automaticky z PayPalu strhne platba na ďalšie obdobie, alebo bez automatickej platby.

Platba na mesiac bude 1,5 EUR a platba na celý rok bude 12,- EUR. Určite doporučujem platbu na rok, pretože je výhodnejšia a ušetríte tak 6,- EUR.
Myslím že sú to férové ceny, v porovnaní s inými portálmi sme lacnejší. Ak by aj napriek tomu mal niekto finančný problém to utiahnuť, napríklad nejaký študent atď, kontaktujte ma a určite sa nejako dohodneme. Za nejakú pomoc s webom, s písaním článkov a podobne môžete získať členstvo bezplatne.
Je tu aj možnosť dobrovoľne podporiť portál bonusovou platbou 10,- EUR, proste ak ste tu radi a páči sa vám tu tak môžete prispieť nadštandartne.

Z vybraných poplatkov by som chcel hradiť náklady na hosting, servery, veľmi rád by som vždy pre prvých troch pilotov po skončení jednotlivých šampionátov pripravil nejaké pekné ceny ako pamiatku, poháre alebo nejaké pekné modely závodných áut. Ak by to financie dovoľovali, rád by som aj formou losovania rozdal občas nejaké iné ceny vo forme hardware potrebného pre simracing. Chcel by som zakúpiť vlastný dedikovaný server pre web, aby chodil rýchlejšie ako doteraz a mám aj iné plány, chcel by som aspoň nejak symbolicky odmeniť adminov jednotlivých šampionátov, pretože bez nich a ich práce by sme nejazdili. Plánov a nápadov mám zatiaľ dosť, ale bez vašej finančnej pomoci ich nezrealizujem.

Momentálne je funkčná možnosť zaplatiť iba cez PayPal. Aby to bolo jednoduchšie aj pre ľudí, ktorí PayPal nepoužívajú, tak založím bankový účet vo FIO banke, ktorá má dobré podmienky pre platby medzi SR a ČR a bude možnosť zaplatiť aj priamym vkladom na účet. Pri platbe cez banku ale nebudú fungovať automatické platby na ďalšie obdobie. Dúfam že to v priebehu budúceho týždňa stihnem, pretože založiť účet pre občianske združenie vyžaduje spracovať viac papierov a najbližšiu pobočku FIO banky mám 25km ďaleko, samozrejme otváracie hodiny sa bijú s mojim pracovným časom.

Kto nemusí platiť

Platiť členstvo samozrejme nemusia administrátori závodov, členovia redakcie a všetci čo sa podielajú na fungovaní tohto portálu.

Po kontrole PayPal účtu som zistil, že každý mesiac prichádzala na účet platba od dvoch ľudí, platili Zdeněk škrabálek @skrabi2 a Libor Bena @libor.
Týmto dvom ľuďom ako kompenzáciu aktivujem od dnešného dňa ročné členstvo zdarma.
Takisto ešte jeden rest, členstvo zdarma ktoré vyhral Petr Doležal @petrdolezal mu aktualizujem tak, že začína od dnes.
Ak som náhodou na niekoho zabudol tak sa ozvite.

Dúfam že spoplatnenie nebude viezť k masívnemu úbytku ľudí a verím, že Vám tento portál a jeho fungovanie za to euro mesačne stojí. Ak sa ukáže že ľudia nie sú ochotný za web a služby s tým spojené platiť, tak potom nech sa páči public a tento portál skončí, pretože okrem ztoviek hodín ktoré do toho vkladám ja a admini to nebudem dotovať z rodinného rozpočtu čo dúfam chápe každý. Takisto dúfam, že keď už to nebude zadarmo, tak niektorí začnú brať naše závody viac vážne.

Aktualizácia

Úplne sme zrušili možnosť platiť automatickou platbou každý rok/mesiac. Takže vždy po vypršaní členstva bude nutné si ho predĺžiť a znova manuálne zaplatiť na ďalšie obdobie. Automatický systém sa neosvedčil, skoro nikto ho nepoužíval, nebol možný použiť pri platbe prevodom na účet a aj pri platbe cez PayPal bola jeho funkčnosť závislá od toho, ako má užívateľ nastavený svoj PayPal.

Pribudla konečne možnosť zaplatiť nie len cez PayPal, ale aj prevodom na účet.
Zriadili sme účet vo FIO banke ktorý má tú výhodu, že je možné jednak platiť na náš slovenský účet v eurách, ale aj na náš český účet priamo v českých korunách. Takže nebudete platiť žiadne poplatky za platbu do inej krajiny v inej mene. Treba si len vybrať vhodnú členskú úroveň podľa toho na aké obdobie a ako chcete platiť.

Ak si vyberiete platbu cez PayPal, tak vaše členstvo je aktívne okamžite po zaplatení a máte ihneď prístup a môžete sa registrovať do ligových závodov.

Ak zvolíte platbu prevodom na účet, tak nemáte prístup okamžite, ale čaká sa až kým vaše peniaze prídu na náš účet. Po pripísaní peňazí na náš účet vám bude členstvo aktivované dodatočne. Prevod by nemal trvať dlhšie ako 2 pracovné dni. Účty budem kontrolovať denne.

 

komentárov 13

 1. Profilový obrázok používateľa: agentx agentx píše:

  samozrejmne,kdyby to vyslo z tou bankou budu radeji

 2. Profilový obrázok používateľa: valldacz valldacz píše:

  ja taky banku, PayPal nemam a ani ho nechci:)

 3. Profilový obrázok používateľa: kypo kypo píše:

  Urcite bude FIO bankovy ucet, len neviem kedy to stihnem, treba im vopred zaslat papiere k obcianskemu zdruzeniu co som urobil vcera, oni si to prejdu a ked to budu mat skontrolovane maju mi volat ze mozem prist. Zatial nevolali. Potom budem muset sadnut do auta a ist 25km na pobocku. Problem je ze si budem muset vybavit nejake volno v praci, lebo vikendu maju zavrete a koncia vtedy ked aj ja v robote.

 4. Profilový obrázok používateľa: kypo kypo píše:

  Bohuzial to obcianske zdruzenie dost veci komplikuje, jedna zbytocne papierovacky a ani nemozme docasne spravit tak, ze posli to mne na osobny ucet a ja ti clenstvo potvrdim rucne. Nemozem, lebo tie peniaze musia prist na ucet co je pisany na zdruzenie nie na sukromnu osobu. Ale ked to chceme riesit tak ako treba oficialne tak sa inak neda.

 5. Profilový obrázok používateľa: agentx agentx píše:

  no to je na prd,ja vim,tak uvidis no jak se to povede,nejak to vyresime

 6. Profilový obrázok používateľa: patty patty píše:

  s placenim mam spatne zkusenosti.

 7. Profilový obrázok používateľa: agentx agentx píše:

  tak ja taky mam s placenim spatne zkusenosti,ubyvaj mi penize :)))) jenze nic neni zadarmo a platit se musi….

 8. Profilový obrázok používateľa: valldacz valldacz píše:

  tohle neni placeni,takova almuzna 300,-nebo-li 30kc /mesic ani to nestoji za slovo

 9. Profilový obrázok používateľa: John22CZE John22CZE píše:

  Pokud budou pro mě atraktivní šampíky, rád zaplatím, +-300/rok je fakt nic. Ale PayPal nemám a ani bych ho nechtěl, takže bych rád, aby i na účet šlo posílat roční příspěvek 🙂

 10. Profilový obrázok používateľa: Handy Handy píše:

  Jasná věc,počítejte semnou,jen si musím najít svuj šampík,jsem hodně časově vytíženej a najít šampík abych ho mohl jet celej je těžké,každopádně díky všem co se o tento web starají,taky bych bral raději bankovní převod PayPal zatím nemám

 11. Profilový obrázok používateľa: dymo dymo píše:

  Ročný poplatok je od1.1 do 31.12, alebo zaplatený(aktivovaný)+12mesiacov?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.