Novinky na ďalšie sezóny Assetto Corsa Central

Koniec prázdnin – vrcholí podnik Green Hell is Back

Prázdniny a dovolenky sú za nami. Pauzu od ligového jazdenia ste si okrem iného mohli vyplniť aj naháňaním časov na Nordschleife v špeciálnom podniku s názvom Green Hell is Back. Počas prázdnin bežala kvalifikácia a tento podnik vyvrcholí veľkým závodom na verzii okruhu Endurance. Viac informácií o finálnom závode sa dočítate na našom webe už čoskoro, zhrnutie kvalifikácie a zoznam kvalifikovaných nájdete v článku GREEN HELL IS BACK – SCHLUSS, ENDE

Zmeny pre ďalšie závodné sezóny na Assetto Corsa Central

Ďalšie ligové sezóny sú pripravené a odštartujú už za pár dní, viac si o nich povieme neskôr v tomto článku. V tomto odseku Vám chcem predstaviť dve dôležité zmeny v organizácii.

Koniec Teamspeaku a prechod na Discord

Doteraz sme na hlasovú komunikáciu používali Teamspeak. Tento komunikačný klient už má svoje najlepšie roky za sebou a má určité limity. Na žiadosť viacerých pilotov sme otestovali náhradu s názvom Discord. Priznám sa, že najskôr som nad zmenou ohŕňal nos, načo meniť niečo čo funguje. Ale po odskúšaní som názor zmenil. Discord okrem tradičných hlasových funkcií ponúka aj množstvo nových možností, ktoré Teamspeak neponúka. Tých rôznych pridaných funkcií je veľa, spomeniem len tie najdôležitejšie. Okrem hlasových kanálov (obdoba miestností z Teamspeaku) obsahuje Discord aj tzv. textové kanály, kde môžete komunikovať textovo (chatovať) – podobne ako napr. cez skype. Je to akási nástenka, kde sa všetko napísané uchováva v histórii a okrem chatovania to vieme dobre využiť pre rôzne dôležité administračné pokyny k závodu. Uľahčí to tak adminom komunikáciu ak je treba riešiť tesne pred závodom nejaké problémy. Klient pre Discord je k dispozícii aj pre mobilné telefóny, kde takisto môžete komunikovať hlasovo aj textovo. Ďalej Discord umožňuje priamo odosielať a prijímať súbory, takže môžete jednoducho niekomu poslať napr. setup, skin a podobne. Užívateľov si viete pridávať k priateľom, posielať súkromné správy a veľa iného. Tiež ponúka funkciu overlay, kde vidíte okno Discordu premietnuté priamo v hre a vidíte tak kto hovorí a podobne.
Krátke info a návod na Discord nájdete tu.
Takže Teamspeak už nebudeme používať – od začiatku nových sezón už budeme používať výhradne Discord.

Sponzoring a prípadné ceny pre víťazov

Rozhodol som sa osloviť zopár mojich známych podnikateľov s ponukou, či by nechceli finančne podporiť naše združenie. Ponúkol som im možnosť reklamy na tratiach používaných v našich závodoch. Narovinu poviem – asi je Vám jasné, že mať reklamu niekde na nejakej virtuálnej trati na ACC neni pre nikoho moc zaujímavé a nejakých nových zákazníkov a bussines to neprinesie, takže sa jedná skôr o dobrovoľný dar od známych ako o nákup skutočnej reklamy. Síce sa to nezdá, ale je za tým celkom dosť práce a vybavovania, ktoré ešte nie je skončené. Jednak to samozrejme so sponzormi dohodnúť, ale bolo potrebné zažiadať o pridelenie živnostenského listu pre občianske združenie, aby som mohol vystaviť reálne faktúru a sponzor si mohol aspoň uplatniť príspevok účtovne. Žiadosť je podaná, kolok zaplatený, momentálne čakám na odpoveď z ministerstva vnútra. Musím viesť týmto pádom učtovníctvo, čiže ďalšie náklady na účtovníčku. Ďalej úprava každej jednej trate a pridanie reklamy. Samozrejme finančné príspevky budú skôr symbolické, žiadne veľké tisíce sa na nás nehrnú bohužial. Chcel by som ale za takto získané prostriedky nakúpiť nejaké ceny, poháre pre víťazov, prípadne zaplatiť niekomu možnosť odviezť sa v reálnom závodnom aute a podobne. Nechcem nič sľubovať popredu, pretože na účet združenia zatiaľ z týchto zdrojov neprišla ešte ani koruna, uvidím koľko peňazí sa mi napokon podarí vybaviť. Keď bude niečo nové a podstatné budem Vás informovať.

Dôležité pre pilotov je to, že na závod bude okrem skinpacku potrebné sťahovať aj úpravu trate s pridanými sponzormi. Tieto budem pripravovať priebežne ako budem stíhať. Netýka sa to tratí pre Hillclimb. Snáď Vás to moc nezaťaží, je za tým dobrý zámer. Môžete sa tešiť na nejaké ceny, uvidíme o čo konkrétne pôjde, sám neviem koľko sa mi podarí vybaviť. Ak máte nejaké otázky, alebo nebodaj nejakú ponuku na sponzoring kľudne mi napíšte správu.

Nové ligové šampionáty na Assetto Corsa Central

Poďme ale k tomu podstatnému – čo budeme ďalej jazdiť. Tento krát sme na prípravu a vyber mali viac času a ak čítate náš web tak už viete čo nás čaká. Všetky 3 ligové sezóny už boli predstavené, takže tu len v krátkosti a hodím sem rýchle odkazi na dôležité info.

Ako prvý odštartuje už za pár dní šampionát ACC Audi TT Cup, kde sa budú jazdiť za jeden večer dva kratšie šprintové závody s otáčaním poradia. Je to cupová séria, kde všetci budú jazdiť s rovnakým autom Audi TT Cup. Je to predokolka, ktorá je ľahko ovládateľná a tento šampík je vhodný aj pre úplných začiatočníkov v simracingu. Pre väčšiu vyrovnanosť sme pre tých najrýchlejších pripravili istý handicap v podobe restriktora. Táto séria je ale zaujímavá novinkou, s ktorou sme sa u nás ešte nestretli. Autá disponujú tlačidlom pre aktiváciu funkcie Push to Pass. Po aktivovaní múte na pár sekúnd k dispozícii vyšší výkon motora, ktorý môžete využiť na predbehnutie, alebo prípadne na obranu pozície. Na závod máte k dispozícii iba obmedzený počet tejto funkcie, navyše nie všetci rovnaku. Jazdci vpredu na štartovom rošte mjú o niekoľko stlačení menej ako piloti na konci poľa. Bude už len na Vás, kedy a ako toto využijete, či si všetko miniete v prvých kolách kde sa inbtenzívne bojuje, alebo si ušetríte niekoľko stlačení do finále závodu.

Dopĺňať ho bude šampionát ACC GT3 2017. S názvu už viete, že sa jedná o gété trojky. Po testoch sme ale vybrali iba niekoľko áut, kde si snáď každý vyberie to svoje. Pre tých, čo majú najradšej klasickú koncepciu auta, teda motor vpredu a zadný náhon je k dispozícii Mercedes AMG GT3. Ak máte radšej motor vzadu tak tu je pre Vás Porsche GT3 R. No a pre vyznávačov stredomotorov je na výber hneď z troch možností: McLaren 650S GT3, Lamborgini Huracan GT3, Ferrari F488 GT3.
Jazdiť budeme na tratiach podľa reálnej podoby šampionátu a vždy to bude iba jeden dlhší závod za večer.

Ako tretí v poradí je tu celkom nový formát závodov – závody do vrchu ACC Hillclimb Championship 2017. Nejde teda o klasické závodenie na okruhu, ale o závod s časom z bodu A do bodu B. Za jeden závodný večer čaká na pilotov hneď niekoľko rozjázd, kde sa bude započítavať tá najlepšia kde pilot dosiahol najlepší čas. Zaujímavé je rozhodne aj auto s ktorým sa bude jazdiť. Je to Škoda Fabia EVO 4×4 z dielne Werona. Auto je postavené na reálnom podklade špeciálnej Škody Fabia, ktorú poskladal Karel Trnený v jeho firme Profiko Rally Team pre Igora Drotára na preteky automobilov do vrchu do triedy E1 +3000. Tento formát máte možnosť si vyskúšať v testovacom závode, ktorý sa koná už 4.9.2017 na kopci Int.Glasbach Rennen.

komentárov 8

 1. Profilový obrázok používateľa: fuzo fuzo píše:

  Ten sponzoring je zaujímavá vec, môžem skúsiť napísať pár ľuďom aj ja, chcelo by to ale nejaký dobrý argument resp. páku ako ich presvedčiť. Možnosť by som videl prostredníctvom Joshových streamov napríklad, len by sme mu mali zohnať viac odberateľov, potom by to mohlo byť pre firmy zaujímavé si myslím. V tejto dobe je získanie “followerov” ľahké, stačí len buchnúť svoj ksicht do obdĺžnička niekde do rohu a začať rozprávať štýlom “Fatty” 🙂

  • Profilový obrázok používateľa: kypo kypo píše:

   Fuzo uplne narovinu poviem, my defacto nemame co ponuknut. Tato komunita je mala a hlavne specificky orientovana. Ono to nie je o tom ze mame co ponuknut, ale o tom ze mam dobrych kamaratov ktorych firmy maju nejaku tu korunu navyse a kedze som ich poprosil tak prispeju. Ze budu mat niekde logo ich vlastne nezaujima, to je skor ako bonus odo mna aby aspon nieco dostali…

 2. Profilový obrázok používateľa: bida132 bida132 píše:

  No to pochybuju, že by Joshuax zrovna chtěl dělat 😀

 3. Profilový obrázok používateľa: Trewor Trewor píše:

  super clanek.. 🙂 jinak k tomu sponzoringu.. myslim ze i kdyby mel josh 5000 odberatelu tak to stejne nema moc smysl pro firmy investovat do reklamy.. takze spis je to pro ne nezajimave.. Osobne jsem shanel sponzory na realne zavodeni a i to je problem..

 4. Profilový obrázok používateľa: Silas Silas píše:

  Jsem nováček kterej ještě nejel s váma ani jeden závod ale jak jsem četl to o sponzoringu, tak mi přišlo že převažují mínusy nad plusy tohoto řešení, zvážil bych to ještě. Jakože super myšlenka mít ceny tj. nějakou motivaci navíc ale nešlo by to nějak jednodušeji? Třeba zvýšením startovného o pár korun bys za sezonu nastřádal na poháry ne? Závodil jsem dva roky s Czech real cupem v Project cars a tam jsme se domluvili na tom, že startovné na sezonu bude 150 kč + kdo chce může dát víc. Z takto vybraných peněz se na konci rozdali odměny + poháry. Tuším však, že pro pořadatele nejspíš nezbylo..

 5. Profilový obrázok používateľa: agentx agentx píše:

  Díky za informace a článek, opět super napsáno, hned mám o všem přehled, díky

Pridaj komentár