GameMax VOC 2

Predstavenie GameMax Virtual Octavia Cup 2

Článok s predstavením šampionátu – GameMax Virtual Octavia Cup 2

Techniku snad nemusíme dlouho představovat. Jedná se o cupovou verzi oblíbeného vozu českých a slovenských domácností. To neznamená, že teď půjdete a vezmete klíče od otcova či manželčiny Octavie a zkusíte natrénovat zátah „vodspod“. O vznik vozidla se postarala společnost Benet, jako promotér. K ruce jim byla společnost LMS Engineering a testovací jezdec Petr Fulín. Výsledkem je fungující závodní vůz, který poslouží všem krevním kategoriím. Dva litry objemu, čtyři válce, turbo a výsledek je slušných 284 koní a 330 Nm. Řadí se pádly pod volantem skrze šesti stupňový automat DSG, který dál posílá sílu do samosvorného lamelového diferenciálu. O zastavení se stará na přední nápravě AP Racing 6ti pístkový brzdič s kotoučem o rozměrech 362mmx32mm a vzadu je sériová brzda Octavia RS (272mm). Vůz i s jezdcem váží minimálně 1240Kg.

Mod Škoda Octavia Cup

V širokém spektru simracingu nenarazíte na nejnovější modely od českého výrobce vozů Škoda. Tím si byl jist i vývojový team Trained Monkey Modding, který je autorem nového módu a nechtěli nechat nic na náhodě. Zmíním finální sestavu, která má na svědomí tento výborný projekt a zároveň jim poděkovat za veškerou snahu a píli.

Model:

  • Roman “Fuzo” Fusatý (manažér projektu – 3D modeling, import do hry, animace, skiny)
  • Tomáš “LUMPTOM” Hrouda (3D modeling – interiér, detaily vozidla, LODy)

Fyzika:

  • Michal “Weron” Šoltés (implementace dat do hry)
  • Lukáš “Foli” Folk (data, telemetrie, fotodokumentace, test)

Zvuky:

  • Mach77

Speciální příspěvky do módu:

  • Tomáš “Trewor” Trávníček (3D model – disky kol, rám)
  • Peter “Kypo” Veselý (povolení a dohody o použití loga Škoda, komunikace s vedením Octavia Cupu, morální a psychická podpora)

Pravidlá a formát šampionátu

Nyní k samotnému šampionátu. Přicházíme s další novinkou na našem portále a to hned u dvou věcí, které si zmíníme v další větě. Začínat budeme před-kvalifikací, ta bude sloužit k rozdělení do divizí. Nechali jsme se motivovat reálným šampionátem a do “rychlejší” divize, postoupí pouze 20 nejlepších závodníků. Druhá divize bude bez omezení počtu závodníků (limitem bude počet pit boxů tratě). Takto se odjede celý šampionát, kdy v průběhu celého kalendáře zůstane TOP divize bez možností do-registrace, toto pravidlo nebude aplikováno pro druhou divizi. (viz. níže)

Před-kvalifikace

Pojedeme formou Hotlapu na trati Vallelunga, bez přímých soupeřů. Pouze Vy, hlídání limitů tratě a časomíra. Před-kvalifikace bude trvat 12 dní v termínu: 3.9.-15.9.2019 na serveru 4 ! V tomto časovém okně se můžete snažit zajet kvalifikační čas.

Pro zapsání validního výsledku, je potřeba mít nainstalovaný a puštěný pTracker ! Výsledky bez aktivního pTrackeru, nebudou brány v potaz!

Pokud budeme schopni naplnit dvě kategorie například 20 + 20 jezdců, pak kategorie PRO bude mít pevný seznam jezdců s možností hostování reálných závodníků na kterýkoliv závod (bez bodování), nebo na celou sezónu (včetně bodování).
Kategorie SEMI bude mít taktéž pevný entry list, ale s možností doplnění o další jezdce, kteří se preQ neúčastnili, ale místo nemají zaručené, ani si jej nemohou nijak nárokovat.
Takoví jezdci pojedou tzv na divokou kartu a ta jim může být udělena na konkrétní závod, nebo třeba celý šampionát.
Celkový maximální počet jezdců je 50.
20 v kategorii PRO a 30 v kategorii SEMI.

Průběžné výsledky pak můžete sledovat zde: http://stracker4.accentral.cz/lapstat

Divize PRO a SEMI

Jelikož chceme pořádat závody na nejvyšší možné úrovní v československém simracingovém světě, rozhodli jsme se oddělit pole na dvě samostatně stojící bodované divize. To nám zajistí souboje o první příčky hned dvakrát.

Divize PRO zůstane uzamčena po celou dobu šampionátu a nebude možno vstoupit do hry o body v průběhu. K tomuto slouží divize SEMI, která nabídne zajisté silnou konkurenci, vyrovnané souboje, ale i možnost přihlásit se dodatečně (přesto neváhejte s kvalifikací, počítáme s velkým počtem přihlášených a naplnění na celou sezónu).

Formát závodu

Závodní den pro VOC2 je úterý. Začíná kategorie PRO, další týden jeden kategorie SEMI. Pokud bychom jeli pouze na jednu kategorii, pojede se v intervalu 14ti dní v původních termínech kategorie PRO. Pojedou se opět dva závody v délce 25 minut a do druhého závodu se bude otáčet 6 nejlepších jezdců z prvního závodu.
Celý šampionát se pojede jako Premium, tzn každý jezdec musí mít na webu aktivní prémiové členství a to během celého šampionátu.

Bodovanie GameMax Virtual Octavia Cup 2

kategória PRO
30, 27, 25, 23, 21, 19, 17, 15, 13, 11, 9, 7, 5, 3, 1

kategória SEMI
30, 27, 25, 23, 21, 19, 17, 15, 13, 11, 9, 7, 5, 3, 1

Priebeh závodného večera GameMax VOC2:

Oficiálny tréning: 20:00-21:00
Kvalifikácia: 21:00-21:15 ( 15 minút, zákaz ESC )
Závod 1: 21:15-21:40 ( 25min )

Po skončení prvého závodu sa otočí vylosované poradia podľa výsledkov prvého závodu, server bude reštartovaný…

Závod 2: 21:50-22:15 ( 25min )

A nakonec ceny

Bude doplněno. Tentokráte bychom ale chtěli spíše ocenit všechny jezdce, kteří se zůčastní alespoň 6 ze 7 zavodů, namísto ceny pro jednoho vítěze. Pevně věříme, že to více podpoří samotnou radost ze závodění