ACC Virtual Octavia Cup 2018

ACC VOC 2018

Predstavenie šampionátu ACC Virtual Octavia Cup 2018

Techniku snad nemusíme dlouho představovat. Jedná se o cupovou verzi oblíbeného vozu českých a slovenských domácností. To neznamená, že teď půjdete a vezmete klíče od otcova či manželčiny Octavie a zkusíte natrénovat zátah „vodspod“. O vznik vozidla se postarala společnost Benet, jako promotér. K ruce jim byla společnost LMS Engineering a testovací jezdec Petr Fulín. Výsledkem je fungující závodní vůz, který poslouží všem krevním kategoriím. Dva litry objemu, čtyři válce, turbo a výsledek je slušných 284 koní a 330 Nm. Řadí se pádly pod volantem skrze šesti stupňový automat DSG, který dál posílá sílu do samosvorného lamelového diferenciálu. O zastavení se stará na přední nápravě AP Racing 6ti pístkový brzdič s kotoučem o rozměrech 362mmx32mm a vzadu je sériová brzda Octavia RS (272mm). Vůz i s jezdcem váží minimálně 1240Kg.

Mod ACC Virtual Octavia Cup 2018

V širokém spektru simracingu, nenarazíte na nejnovější modely od českého výrobce vozů Škoda. Tím si byl jist i vývojový team nového módu a nechtěli nechat nic na náhodě. Zmíním finální sestavu, která má na svědomí tento výborný projekt a zároveň jim poděkovat za veškerou snahu a píli.

Model:

  • Roman “Fuzo” Fusatý (manažér projektu – 3D modeling, import do hry, animace, skiny)
  • Tomáš “LUMPTOM” Hrouda (3D modeling – interiér, detaily vozidla, LODy)

Fyzika:

  • Michal “Weron” Šoltés (implementace dat do hry)
  • Lukáš “Foli” Folk (data, telemetrie, fotodokumentace, test)

Zvuky:

  • Mach77

Speciální příspěvky do módu:

  • Tomáš “Trewor” Trávníček (3D model – disky kol, rám)
  • Peter “Kypo” Veselý (povolení a dohody o použití loga Škoda, komunikace s vedením Octavia Cupu, morální a psychická podpora)

Pravidlá a formát šampionátu

Nyní k samotnému šampionátu. Přicházíme s další novinkou na našem portále a to hned u dvou věcí, které si zmíníme v další větě. Začínat budeme před-kvalifikací, ta bude sloužit k rozdělení do divizí. Nechali jsme se motivovat reálným šampionátem a do “rychlejší” divize, postoupí pouze 15 nejlepších závodníků. Druhá divize bude bez omezení počtu závodníků (limitem bude počet pit boxů tratě). Takto se odjede celý šampionát, kdy v průběhu celého kalendáře zůstane TOP divize bez možností do-registrace, toto pravidlo nebude aplikováno pro druhou divizi. (viz. níže)

Před-kvalifikace

Pojedeme formou Hotlapu na trati Nurburgring GP, bez přímých soupeřů. Pouze Vy, hlídání limitů tratě a časomíra. Před-kvalifikace bude trvat 1 týden, začátek samotné kvalifikace bude oznámený na našem webu (předpokládaný termín 31.10.2018). V tomto časovém okně se můžete snažit zajet kvalifikační čas a to pouze na serveru č. 3 tím se zapíšete do šampionátu. TOP 15 závodníků bude následně přiřazeno do PRO divize. Další se seřadí podle zajetého času jako SEMI divize. (kapacity nám dovolují pouze dvě divize). Očekáváme, že se šampionátu zúčastní i reální závodníci Octavia Cupu, takže neváhejte, taková šance se nenaskytne často.

Divize PRO a SEMI

Jelikož chceme pořádat závody na nejvyšší možné úrovní v československém simracingovém světě, rozhodli jsme se oddělit pole na dvě samostatně stojící bodované divize. To nám zajistí souboje o první příčky hned dvakrát.

Divize PRO zůstane uzamčena po celou dobu šampionátu a nebude možno vstoupit do hry o body v průběhu. K tomuto slouží divize SEMI, která nabídne zajisté silnou konkurenci, vyrovnané souboje, ale i možnost přihlásit se dodatečně (přesto neváhejte s kvalifikací, počítáme s velkým počtem přihlášených a naplnění na celou sezónu).

Celý šampionát ještě nezapočal a my už myslíme i na jeho další pokračování. VOC 2018 je prvním ročníkem, kde budou známy dva celkové stupně vítězů, a my tento složitější průběh ještě okořeníme. Do další sezóny (předpoklad VOC2019/Q1-2) otevřeme PRO divizi a dáme šanci třem nejrychlejším z divize SEMI, aby ukázali své umění v ovládání vozu a pohybu po závodní dráze ve vyšší společnosti. To nese i podmínku, která sesadí poslední tři z divize PRO do SEMI.

Formát závodu

Každá divize bude jezdit v jiný týden. Závodní den pro VOC2018 je úterý. Registrujte se pouze do svého závodu! Odjedeme po vzoru původního OC, 2 závody po 25 minutách s kvalifikací zkrácenou na 15 minut. Do druhého závodu se otáčí pořadí, dle vylosovaného čísla před závodem. Nejméně však 5 a maximálně 8 aut.

Bodovanie ACC Virtual Octavia Cup 2018

kategória PRO
Závod: 20, 17, 15, 13, 11, 9, 7, 5, 3, 1
Najrýchlejšie kolo v kvalifikácii: 1 bod
Najrýchlejšie kolo v závode: 1 bod

kategória SEMI
30, 27, 25, 23, 21, 19, 17, 15, 13, 11, 9, 7, 5, 3, 1
Najrýchlejšie kolo v kvalifikácii: 1 bod
Najrýchlejšie kolo v závode: 1 bod

Priebeh závodného večera ACC VOC 2018:

Oficiálny tréning: 20:00-21:00
Kvalifikácia: 21:00-21:15 ( 15 minút, zákaz ESC )
Závod 1: 21:15-21:40 ( 25min )

Po skončení prvého závodu sa otočí vylosované poradia podľa výsledkov prvého závodu, server bude reštartovaný…

Závod 2: 21:50-22:15 ( 25min )