ACC Track Day Championship 2018

ACC Track Day Championship 2018

ACC Track Day Championship 2018

Free prázdninový šampionát, ktorým vykryjeme obdobie dovoleniek a prázdnin, kedy sa nejazdia oficiálne ligové šampionáty. Povozíme sa na známych aj na menej známych tratiach. Nevynecháme ani naše domáce trate Most, Brno, Slovakiaring…

Pre účasť v tomto šampionáte nie je potrebné prémiové (platené) členstvo, postačí ti členská úroveň štandard, čiže iba bezplatná registrácia a vytvorenie svojho profilu na tomto webe.

Tento šampionát je primárne určený pre nových pilotov a členov komunity, ktorí nemajú prémiové členstvo a doteraz mohli jazdiť iba voľné závody. Tento šampionát im dá možnosť závodiť so všetkým čo patrí k ligovému šampionátu, kde nejde iba o jeden závod, ale výhodu bude mať ten pilot, ktorý bude konzistentný a bude zbierať body pravidelne.

Šampionát odštartuje prvým závodom v Moste dňa 12.7.2018 a ukončí sa v septembri závodom na Nordschleife. Závodiť sa bude každý týždeň vo štvrtok.

Závodný kalendár ani vybraná dvojica áut (viac nižšie) nebude vopred daná a ďalšia kombinácia sa zverejní vždy až po skončení predchádzajúceho závodu. Prvý závod bude v Moste a závodiť budeme s jedným z tejto dvojice áut: Ferrari 458 Stock | Maserati Levante S. Ktoré auto to bude?

Výber auta a trate – losovanie

Špecialitou tohto šampionátu bude jeho koncept. Ten spočíva v tom, že nikdy vopred neviete s akým autom sa závod bude jazdiť. Na server bude vždy nahodená kombinácia danej trate a na výber budú dve určené autá. Bude vhodné si v tréningoch zajazdiť s oboma autami danej kombinácie, pretože nikto nebude vopred vedieť, ktoré auto z dvojice bude vybrané do závodu.
Tento výber sa uskutoční vždy až v deň závodu o 19:50h formou losovania.

Losovanie bude automatizované cez web randomresults, kde vždy pred pretekom dostanú piloti na discorde link s číslom ticketu, kde si každý môže preveriť, že bol výber náhodný a automatický.

Po vylosovaní sa prenastaví server, kde zostane už iba jedno vybrané auto a s tým sa bude v ten deň závodiť.

Priebeh závodného večera:

19:50 – Losovanie závodného auta
20:00 – 21:00 Voľný tréning
21:00 – 21:15 Kvalifikácia na 15 minút (zákaz ESC mimo boxov)
21:15 – 21:40 Race 1 20min
21:50 – 22:15 Race 2 20min ( poradie na štarte čiastočne otočené podľa 1. závodu )

Nastavenie závodu a pomocníkov, ďalšie info

Štart závodu bude vždy pevný.
Trakčná kontrola bude na serveri vypnutá.
Ak vybrané auto disponuje funkciou ABS tak bude možné ju používať, alebo vypnúť.
Server pre tréning a závod bude Server 1

O čo závodíme ? Vecné ceny ?

Prvý traja v konečnom celkovom poradí šampionátu získajú hrnček na kávu alebo iný drink s príslušnou potlačou.
Najlepší pilot, ktorý ešte nemá a ani nemal platené členstvo PREMIUM  ( tzn. ten, ktorý sa šampionátu zúčastní ako nováčik) dostane ročné členstvo Premium zdarma.

Zhrnutie

Štart šampionátu bude dňa 12.7.2018
Závodí sa každý týždeň
Celkovo bude 7 závodov, posledný závod na Nordschleife bude dňa 30.8.2018 a pred ním bude pauza dva týždne na tréning
Závodný večer obsahuje 15min. kvalifikáciu a dva po sebe idúce 20 minútové závody
Závodné auto sa vylosuje až v deň závodu o 19:50

Čo všetko potrebuješ ? Čo je povinné ?

1. Vytvorený a právne vyplnený profil tu na webe – postačí bezplatné členstvo Standard.
Odkaz – návod ako správne vytvoriť svoj profil

2. Povinná účasť v deň závodu na Discorde v príslušnom kanáli, kde dostaneš link na losovanie a prípadne ďalšie pokyny administrátora závodu. Nepotrebuješ mikrofón, stačí počúvať pokyny admina, prípadne odpísať na dotaz. Mikrofón ale doporučujeme.
Odkaz – Čo je to Discord a ako ho nainštalovať

3. Do každého závodu (eventu) ktorý chceš jazdiť sa musíš zaregistrovať v ľavom stĺpci hore tu na webe. Daný event sa vypíše vždy po skončení predchádzajúceho závodu.
Odkaz – Návod pre nováčikov, nižšie je odstavec s návodom ako sa registrovať do závodu (eventu)

4. Poznať a dodržiavať pravidlá portálu Assetto Corsa Central. Hlavne všeobecné a závodné pravidlá.
Odkaz – Pravidlá Assetto Corsa Central

Samozrejmosťou je legálna kópia simulátora Assetto Corsa s príslušným obsahom (autá, trate) a použitie volantu. Volant je povinný, závodiť na klávesnici, gamepade alebo myši nie je povolené. Ak nebude auto alebo trať originál od Kunosu, tak odkaz na stiahnutie daného modu nájdeš na stránkach šampionátu v sekcii Download, prípadne si môžeš chýbajúci modový obsah doinštalovať jednoducho cez Content Manager (ak ho používaš).

Čo je doporučené ?

Pre Discord doporučujeme používať aj mikrofón. Nemusíš vypisovať, komunikuješ hlasom aj počas jazdy v aute.
Odkaz – Čo je to Discord a ako ho nainštalovať

Na automatické riadenie závodu (Virtual Safety Car, kontrola limitov trate atď) používame serverovú aplikáciu KissMyRank. Doporučujeme používať aj užívateľskú aplikáciu KissMyRank, ktorá ti pekne graficky zobrazí kedy je vyhlásený VSC, kedy končí, kedy je zelená vlajka atď. Dá sa fungovať aj bez nej, ale pokyny sa zobrazujú iba v hornom pruhu na obrazovke a môžeš ich ľahko prehliadnuť, ak používaš Oculus Rift tak musíš pozerať hore do oblak… Aktuálnu verziu aplikácie KissMyRank nájdeš v sekcii Download.
Odkaz – video návod k užívateľskej aplikácii KissMyRank, ako funguje a ako ju nainštalovať

Doporučujeme používať na spúšťanie, nastavovanie a správu obsahu Assetto Corsa aplikáciu Content Manager. Cez Content Manager aj veľmi jednoducho doinštaluješ chýbajúci obsah (modové trate a autá). Content Manager si môžeš stiahnuť na oficiálnych stránkach. Stačí ti free verzia.
Odkaz – video návod ako doinštalovať chýbajúci obsah cez Content Manager