ACC Summer Rookie Cup

ACC Summer Rookie Cup 2018

ACC Summer Rookie Cup 2018

Free prázdninový šampionát určený hlavne pre nováčikov na virtuálnych závodných tratiach. Skúsení piloti budú mať v závodoch rôzny handicap a cieľom bude poradiť a pomôcť začať jazdiť hlavne nováčikom.

Striedať sa budú dve značne rozdielne autá. Super výkonná Formula 1 Ferrari 643 s výkonom viac ako 700 koní na zadnej náprave a potom na ďalší týždeň na rovnakej trati Seat Leon TCR s predným náhonom a výkonom cca 350 koní.

Obidve autá budú mať do značnej miery uzavrený setup, aby sa predišlo prípadným špekuláciám pri nastavovaní a bolo to viac o schopnosti každého jazdca.
Setup bude možné meniť hlavne v zmysle použitia rôznych stratégií zastávok v boxoch.

Pre nočné závody je potrebné mať nainštalovaný adekvátny mod. Nie je povinný, takže ak sa niekomu v tme jezdí zle, nemusí si mod aktivovať. Je to možnosť ako si závodenie v AC trošku obzvláštniť.

Pre účasť v tomto šampionáte nie je potrebné prémiové (platené) členstvo, postačí ti členská úroveň štandard, čiže iba bezplatná registrácia a vytvorenie svojho profilu na tomto webe.

Šampionát odštartuje prvým závodom s formulou na okruhu Imola dňa 10.7.2018. Závodiť sa bude každý týždeň v utorok. Server pre tréning a závod bude Server 4

Nasledujúca trať sa zverejní vždy až po skončení predchádzajúceho závodu. Otestujeme si aj rozdielne podmienky, vyskúšame si nočný aj mokrý závod.

Je to voľný šampionát bez vopred daného pevného kalendára, informácie budeme zverejňovať priebežne na Discorde v príslušnom kanáli.

Spotreba paliva: 200%
Opotrebovanie pneu: 200%
Poškodenie: 100%
Kontrola trakce: Zapnutá (s možnosťou vypnutia) /platí iba prE rookies, zkúsení jazdci budú mať TC off bez možnosti ju zapnúť/
ABS: Vypnuté
Stabilizace: Vypnuté

Priebeh závodného večera:

20:00 – 21:00 Voľný tréning
21:00 – 21:15 Kvalifikácia na 15 minút (zákaz ESC mimo boxov)
21:15 – 22:00 Race 45min

Zhrnutie

Štart šampionátu bude dňa 10.7.2018
Závodí sa každý týždeň
Závodný večer obsahuje 15min. kvalifikáciu a jeden 45 minútový závod.

Čo všetko potrebuješ ? Čo je povinné ?

1. Vytvorený a právne vyplnený profil tu na webe – postačí bezplatné členstvo Standard.
Odkaz – návod ako správne vytvoriť svoj profil

2. Povinná účasť v deň závodu na Discorde v príslušnom kanáli, kde dostaneš link na losovanie a prípadne ďalšie pokyny administrátora závodu. Nepotrebuješ mikrofón, stačí počúvať pokyny admina, prípadne odpísať na dotaz. Mikrofón ale doporučujeme.
Odkaz – Čo je to Discord a ako ho nainštalovať

3. Do každého závodu (eventu) ktorý chceš jazdiť sa musíš zaregistrovať v ľavom stĺpci hore tu na webe. Daný event sa vypíše vždy po skončení predchádzajúceho závodu.
Odkaz – Návod pre nováčikov, nižšie je odstavec s návodom ako sa registrovať do závodu (eventu)

4. Poznať a dodržiavať pravidlá portálu Assetto Corsa Central. Hlavne všeobecné a závodné pravidlá.
Odkaz – Pravidlá Assetto Corsa Central

Samozrejmosťou je legálna kópia simulátora Assetto Corsa s príslušným obsahom (autá, trate) a použitie volantu. Volant je povinný, závodiť na klávesnici, gamepade alebo myši nie je povolené. Ak nebude auto alebo trať originál od Kunosu, tak odkaz na stiahnutie daného modu nájdeš na stránkach šampionátu v sekcii Download, prípadne si môžeš chýbajúci modový obsah doinštalovať jednoducho cez Content Manager (ak ho používaš).

Čo je doporučené ?

Pre Discord doporučujeme používať aj mikrofón. Nemusíš vypisovať, komunikuješ hlasom aj počas jazdy v aute.
Odkaz – Čo je to Discord a ako ho nainštalovať

Na automatické riadenie závodu (Virtual Safety Car, kontrola limitov trate atď) používame serverovú aplikáciu KissMyRank. Doporučujeme používať aj užívateľskú aplikáciu KissMyRank, ktorá ti pekne graficky zobrazí kedy je vyhlásený VSC, kedy končí, kedy je zelená vlajka atď. Dá sa fungovať aj bez nej, ale pokyny sa zobrazujú iba v hornom pruhu na obrazovke a môžeš ich ľahko prehliadnuť, ak používaš Oculus Rift tak musíš pozerať hore do oblak… Aktuálnu verziu aplikácie KissMyRank nájdeš v sekcii Download.
Odkaz – video návod k užívateľskej aplikácii KissMyRank, ako funguje a ako ju nainštalovať

Doporučujeme používať na spúšťanie, nastavovanie a správu obsahu Assetto Corsa aplikáciu Content Manager. Cez Content Manager aj veľmi jednoducho doinštaluješ chýbajúci obsah (modové trate a autá). Content Manager si môžeš stiahnuť na oficiálnych stránkach. Stačí ti free verzia.
Odkaz – video návod ako doinštalovať chýbajúci obsah cez Content Manager