ACC Seat Leon Cup

Informace
Na startovních pozicích se objeví SEAT Leon Cup Racer, fenomenální sportovní model s výkonem 330 k / 243 kW, který je od šroubku nabitý prvotřídními technologiemi. SEAT Leon Eurocup je další důležitý milník španělské značky v motorsportu.
Více jak dvě dekády motorsportu
SEAT Leon Eurocup navazuje na víc jak čtyřicet let úspěchů v motorsportu a zaručuje nový vzrušující přírůstek do sportovní tradice španělské značky SEAT. SEAT Leon je jeden z nejúspěšnějších závodních touringových modelů posledních let, zatímco SEAT Leon Supercopa a Eurocup byly nejpopulárnější v One Make Sérii. Tato poslední série reprezentovaná neuvěřitelným modelem Leon Cup Racer, garantuje pokračující úspěch značky SEAT na závodním okruhu.
1970-1985
V roce 1970 začal závod “Fórmula Nacional”. Od této chvíle vstoupil SEAT do světa světových závodů, kde vyhrává mnohočetné tituly, nejvýznamějšími z nich bylo třetí a čtvrté místo v Brand Cupu, které se odehrálo v rámci rallye Montecarlo v roce 1977. Roku 1985 SEAT vytváří oddělení SEAT Sport, které se okamžitě zapojuje do rozběhu VW Polo Cup a SEAT Ibiza Rally Championship.
1987 – 2001
SEAT se stále účastní soutěží a vyhrává tituly na různých okruzích po celém světě. Příkladem mohou být tři po sobě jdoucí tituly 2L World Rally Championship Cup, který SEAT vyhrává v letech 1996, 1997 a 1998. V roce 2001 SEAT Sport vytvořil první ze série vysoce výkonných vozů, SEAT Ibiza CUPRA R.
2002 – 2012
 

První závod SEAT Leon Supercopa byl organizován oddělením SEAT Sport. Pro značku SEAT to znamenalo návrat na okruh v roce 2002 a vedl k velkému úspěchu i s pozdějším srovnatelným úspěchem v jiných evropských zemích. SEAT pokračuje v soutěži a i nadále vyhrává několik titulů v letech 2008 a 2009, z nichž nejvýznamnější byl dvojí titul World Touring Car Champion pro model Leon s řidičem Yvan Muller v roce 2008.
2014
Zbrusu nový Leon Cup Racer, který stojí na základech pětidveřového modelu SEAT Leon, na sebe svým sebevědomým designem neustále strhuje pozornost. Kombinace úžasného designu a vynikající aerodynamiky stanovuje pro tento vysoce výkonný model od SEAT Sportu nový standard v produkci společnosti SEAT v závodních modelech.