ACC Retro Team Battle

ACC Retro Team Battle

Predstavenie ACC Retro Team Battle

ACC_Retro_Team_Battle_logo_darkZávody sa budú jazdiť 1x za mesiac. Jednak aby sme stihli pre vás všetko pripraviť a otestovať, zozbierať a spísať informácie, ale hlavne preto, že zakaždým budeme jazdiť s inými autami a to nie len tak s hocijakými predohrabmi pre amatérov. Takže bude treba tréning a serióznu prípravu.

Šampionát bude mať víťaza v podobe víťazného tímu a teda dvojice pilotov. Do šampionátu sa teda prednostne budú prihlasovať dvojice pilotov. V prípade ak zostanú voľné miesta, môžu sa prísť povoziť aj jednotlivci, ale budú mať nevýhodu v podobe bodového zisku iba z jednoho auta. Takže radšej sa na fóre dohodnite a nájdite si stabilného parťáka. Svojho tímového kolegu môžete počas sezóny zmeniť 1x bez postihu. Ak parťáka zmeníte viac ako jeden krát, tak pokračovať môžete, ale všetky dovtedy získané body toho druhého člena sa vám odrátajú a váš bodový zisk bude akoby ste jazdili ako jednotlivec. Každý závodný večer sa bude skladať z dvoch častí:

Šprint ( Server 3 )
21:00 Kvalifikácia do Šprint závodu na 10 minút
21:10 Šprint na 20 minút
Počas celej sezóny sa bude šprint jazdiť s autom Fiat Abarth 1000TC Gr5

Hlavný závod ( Server 4 )
21:45 Kvalifikácia do hlavného závodu na 10 minút
21:55 Hlavný závod na 60 minút
Pre hlavný závod bude vždy iná dvojica áut

Šprint

Závodný večer začne krátkym 20 minútovým šprint závodom, pred ktorým bude krátka 10 minútová kvalifikácia. V šprint závode budeme celý šampionát jazdiť všetci s rovnakým autom. Vybrali sme Fiat Abarth 1000TC Group 5. Nie je to len tak obyčajný Fiat, takisto je to zaujímavý kúsok – dozviete sa ďalej v článku. Tento šprintový závod sa pôjde na kratšej verzii daného okruhu, ak bude taká varianta k dispozícii. Bodovať sa bude podľa štandartnej bodovacej tabuľky, kde sa získané body dvoch tímových kolegov spočítajú. Jazdiť sa bude s fixným setupom. Po skončení šprintu si všetci prejdeme na druhý server, kde sa bude konať hlavný závod.

Hlavný závod

V hlavnom 60 minútovom závode (predchádzať mu bude krátka 10 minútová kvalifikácia) budú vopred vybraté dve rôzne autá. V každom závode to bude vždy iná dvojica áut. A to nie len tak hocijakých. Platí podmienka, že si tieto autá v tíme musíte medzi seba rozdeliť, nemôžte využiť iba jedno auto z dvojice, každý pôjde na inom aute. Tieto autá ale nebudú vyrovnané, často medzi nimi budú rozdiely na kolo v rádu niekoľkých sekúnd, niektoré auto bude možno výrazne rýchlejšie, ale nevyhne sa zastávke v boxoch pre palivo, zato to slabšie to dá bez boxov… Bodovacia tabuľka ale bude iba jedna spoločná, závod nebude rozdelený na rôzne výkonnostné triedy. Kto si zoberie aké auto bude na vašej tímovej dohode. Zoberie si ten rýchlejší z dvojice to rýchlejšie auto a pokúsi sa získať čo najviac bodov alebo vyhrať závod ? Alebo si radšej ten rýchlejší zoberie pomalšie auto a ak porazí niekoľko pomalších pilotov v tých rýchlejších autách tak ukradne nejaké bonusové body ? Najneskôr hodinu pred štartom závodného večera sa uzatvoria prihlášky a vtedy už bude váš výber auta záväzný, dovtedy môžete toto rozhodnutie meniť aj podľa toho ako sa rozhodli konkurenčné tímy. Zastávky v boxoch nebudú povinné, len či vám vydrží palivo, alebo gumy. Alebo piloti…

Autá budeme vyberať naozaj skutočné skvosty, také čo prepisovali históriu, prišli s nejakým novým technickým riešením a podobne, proste také autá, ktoré si zaslúžia našu pozornosť a je skoro povinnosť o nich aspoň pár základných vecí vedieť. Všetky tieto autá podrobne predstavíme formou článku.

Servery

Šampionát ACC Retro Team Battle bude používať súčasne dva servery.
Server 3 bude určený pre Šprint a bude tam stále Fiat Abarth 1000TC Gr5 na aktuálnej trati.
Server 4 bude určený na Hlavný závod a bude tam vždy vybraná dvojica áut na aktuálnej trati.

Po skončení šprintu každý pilot urýchlene prejde zo serveru 3 na server 4.