ACC Hillclimb Championship 2018

Základné ustanovenia:

Jazdci sa riadia všeobecnými a závodnými pravidlami portálu ACC, až na dole uvedené výnimky.
Administrátor si vyhradzuje právo meniť v priebehu šampionátu kalendár závodov (podľa aktuálnej ponuky okruhov a ich kvality), najneskôr však 3 týždne pred závodom a takisto si vyhradzuje právo upraviť v priebehu šampionátu pravidlá, ak by to vyžadovali okolnosti (update hry, systému apod.)

!!! Pre tento šampionát bude povinná účasť na komunikačnom kanále Discord ACCentral, kdo nebude nejede, je to potrebné pre organizáciu pilotov hlavne pri radení na štart !!!

Bodovanie:

Kvalifikácia:
Bodujú prvý traja: 5, 3, 1

Závod:
Bodovaných bude prvých 11 jazdcov: 25 ,20, 17, 15, 13, 11, 9, 7, 5, 3, 1

Štartová procedúra

Poradie v akom budú piloti štartovať na svoje prvé jazdy určí kvalifikácia, najpomalší pilot štartuje ako prvý, najrýchlejší z tréningu bude šatrtovať ako posledný.

Na ďalšie jazdy sa bude štartovať v poradí podľa prvých jázd, znova najpomalší z predošlej jazdy bude štartovať ako prvý atď. Riadiť sa budeme časomierou v hre. Po odjazdení všetkých pilotov v danej jazde si skontroluj kto skončil v poradí za tebou v tabuľke priamo v hre. Po tomto pilotovi ideš na štart.

Rozostupy na štarte je treba dodržiavať minimálne 30 sekundové. Celé kolo jázd skončí a ďalšie začne až na pokyn admina. Kým admin nevydá pokyn tak najpomalší pilot z predošlej jázdy nesmie vyjsť na trať a začať ďalšie kolo jázd. Počká na pokyn admina.

Skiny:

V závodoch je možné používať vlastné skiny vychádzajúce z oficiálneho template, template s povinnými logami doplníme do sekcie Download.