ACC GT3 Team World Series 2020

ACC GT3 Team World Series 2020

Predstavenie šampionátu ACC GT3 Team World Series 2020

Nový simulátor Assetto Corsa Competizione z dielne Kunosu sa už dá považovať za stabilnú a spoľahlivú platformu na seriózny ligový šampionát, aj keď nás taliansky chlapci občas prekvapia nejakým updatom, ktorý môže zamiešať kartami. Toto ale neovplyvníme a je to pre všetkých rovnaké. Síce nemáme na výber takú pestrú paletu tratí a áut ako v Assetto Corsa, ale určite je kde a na čom závodiť. Takže dozrel konečne čas sa do toho pustiť na plný plyn.

Teamový šampionát, moderné autá, premenlivé podmienky, počasie a iné chuťovky

Tento 8-dielny šampionát bude hlavne teamová súťaž. Každý závodný team zložený z dvoch jazdcov bude zdielať rovnaké auto kategórie GT3 podľa vlastného výberu bez obmedzenia roku výroby. Táto voľba bude pevná a počas sezóny bude možné značku auta vymeniť iba jeden krát. Hlavnú úlohu bude hrať poradie teamov, ale hodnotiť sa budú aj jednotlivci. Každý závodný večer bude obsahovať oficiálny tréning, krátku 10 minútovú kvalifikáciu a jeden závod na čas 40 – 90 minút. Závodiť sa bude každý druhý štvrtok.

Chceme využiť naplno možnosti, ktoré nám Assetto Corsa Competizione ponúka a zabezpečiť tak čo možno najviac premenlivé podmienky na trati. Pre úspech bude potrebné byť nie len rýchly, ale významnú úlohu bude hrať aj schopnosť prispôsobiť sa daným podmienkam a vyťažiť z nich čo najviac pre svoj team. Môžete počítať s premenlivým počasím, kde nás môže prekvapiť dážď, zmena teploty, gripu a svetelných podmienok.

Nebude to prechádzka ružovou záhradou

Nečakajte žiadnych pomocníkov ani vodenie za ručičku, všetko bude vo vašich rukách. Žiadny automatický štartér ani nič podobné Vás tu nečaká, všetko pekne manuálne. Takže si nezabudnite nastaviť zapaľovanie a štartér, pretože inak Váš závod skončí skôr, ako začne. V daždi sa niekomu môžu hodiť stierače, v noci zasa svetlá, v boxoch oceníte pitlimiter – proste je to na vás.

Sme limitovaný štedrým počtom 50 áut na trati, takže maximum je 25 teamov. Ak sa náhodou toľko teamov nenazbiera, dáme možnosť závodiť aj samotárom. Prednosť ale majú teamy, takže bude určite lepšie nájsť si parťáka. Do závodu sa dostanú len vopred zaregistrovaní piloti s platným Premium členstvom.

Veľa šťastia…