ACC DRM Championship 2018

ACC DRM Championship 2018

Predstavenie šampionátu ACC DRM Championship 2017

Pre účasť v tomto šampionáte je potrebné zakúpiť platený mod DRM Revival, bez neho nie je účasť možná.

DRM Revival mod je platený, jeho bežná cena je 15,- EUR. Za tieto peniaze dostanete 17 dokonale spracovaných závodných monštier z najkrajšej éry motošportu. Autá sú perfektne spracované po všetkých stránkach, výborné 3D modely vrátane interiérov, motorov, pohyblivých častí podvozku, vyladená fyzika a v neposlednom rade gulerváčske zvuky a sykot turba. Podľa mňa jednoznačne jeden z TOP modov aké boli kedy pre Assetto Corsa vyrobené. Už za bežnú cenu je to dobrá kúpa.

Podarilo sa nám ale pre pilotov Assetto Corsa Central vybaviť 35% zľavu na nákup modu, takže po uplatnení zľavového kódu kypo35 Vás bude stáť iba 9,75 EUR. Verím že sme tu féroví ľudia, preto prosím Vás nikde nezverejňujte tento kód, je určený iba pre nás. Zároveň apelujem na tých, ktorí uvažujú že by si mod niekde “zohnali na internete”. Neblbnite, nepodporujeme zlodejinu a tvorcovia tohto skvelého modu si tých pár peňez za nekonečné hodiny práce určite zaslúžia a treba ich podporiť.

Za zľavu ďakujem Denisovi z DRM modding teamu. Mod si môžete zakúpiť priamo na stránkach DRM modding teamu. Po kliku na tlačidlo “Buy it for 15€” budete presmerovaní na stránku obchodu, tam kliknete vpravo hore na zelené tlačidlo “Buy NOW” a do formulára zadáte zľavový kód a stlačíte tlačidlo “Apply” – viď obrázok. Cena sa Vám týmto zníži na 9,75EUR.

Ako nakúpiť DRM mod a ďalšie informácie o mode nájdete aj v tomto videu:

Pravidlá a formát šampionátu

Závodný deň bude vždy štvrtok, šampionát bude ale rozdelený na dve rôzne časti ( ACC DRM ProCar / ACC DRM Revival ) a jazdiť budeme každý štvrtok, nie každý druhý ako býva zvykom. Samozrejme je možné jazdiť napr iba ACC DRM ProCar a vtedy jazdíte každý druhý štvrtok. Obe časti šampionátu budú mať oddelené bodovanie, takže o body neprídete.

ACC DRM ProCar

BMW M1 ProCar (RMT 1N)Vždy prvý štvrtok sa bude jazdiť ACC DRM ProCar – všetci piloti budú mať stále rovnaké auto BMW M1 ProCar a v jeden závodný večer si dáme kvalifikáciu a dva krátke šprintové závody. Kvalifikácia bude 10 minútová iba na jedno ostré kolo, závody budú vypísané na 20 minút. V druhom závode bude otočených prvých 10. miest podľa výsledkov prvého závodu.

ACC DRM Revival

Druhý štvrtok nás bude čakať veľký závod na 50 minút, ktorému bude predchádzať 15 minútová kvalifikácia. Tu má každý pilot na výber zo štyroch áut s jediným obmedzením. Jedno auto môžete použiť iba 2 krát. V sezóne nás čaká 8 závodov, máme 4 autá na výber takže je jasné, že s každým autom pôjdeme vždy dva krát. Na akú trať si vyberiete aké auto je čisto na Vás. Toto pravidlo je z niekoľkých rozumných dôvodov a dáva nám možnosť trochu taktizovať a zároveň zaručí rovnaké podmienky pre každého bez nekonečných diskusií o tom, ktoré auto je rýchlejšie.

Vyberať môžete z týchto kúskov:

Bodovanie ACC DRM Championship a ceny

ACC DRM ProCar a ACC DRM Revival budú mať každý svoje oddelené bodovanie a svojho vlastného víťaza. Ak Vám vychádza čas iba každý druhý štvrtok, kľudne môžete jazdiť iba ProCar a stále môžete bojovať o víťazstvo. Budeme mať prakticky 3 rôzne tabuľky a poradia, jedno zvlášť pre ACC DRM ProCar, druhé poradie pre ACC DRM Revival a jedno celkové poradie, kde bude súčet oboch. Takže na konci sezóny budeme mať troch rôznych víťazov a jeden z nich (víťaz celkového poradia) bude titulovaný na kráľa DRM a dostane špeciálnu hodnotnú cenu od nášho sponzora. Aká to bude cena zatiaľ neprezradíme, ale stojí za to… Konkrétne bodové hodnoty nájdete v sekcii Pravidlá.

Priebeh závodného večera ACC DRM ProCar:

Oficiálny tréning: 20:00-21:00
Kvalifikácia: 21:00-21:10 ( 10 minút, jedno ostré kolo, zákaz ESC )
Závod 1: 21:10-21:30 ( 20min )

Po skončení prvého závodu sa otočí prvých 10.  miest podľa výsledkov prvého závodu, server bude reštartovaný…

Závod 2: 21:45-22:05 ( 20min )

Priebeh závodného večera ACC DRM Revival:

Oficiálny tréning: 20:00-21:00
Kvalifikácia: 21:00-21:10 ( 15 minút, zákaz ESC )
Závod: 21:15-22:05 ( 50min )