ACC Adrenalin World Tour 2019

Základné ustanovenia:

Jazdci sa riadia všeobecnými a závodnými pravidlami portálu ACC, až na dole uvedené výnimky.
Administrátor si vyhradzuje právo meniť v priebehu šampionátu kalendár závodov (podľa aktuálnej ponuky okruhov a ich kvality), najneskôr však 3 týždne pred závodom a takisto si vyhradzuje právo upraviť v priebehu šampionátu pravidlá, ak by to vyžadovali okolnosti (update hry, systému apod.)

V tomto šampionáte PLATÍ závodné pravidlo 1.6, použitie klávesy ESC je v kvalifikácii ZAKÁZANÉ !!!
Ak pilot rozbije v Q auto a použije kláves ESC pre návrat do boxov tak už nesmie v Q vyjsť znova na trať !!!

Formát šampionátu

Závodním dnem zůstává čtvrtek počínaje 26.9.2019 jednou za 14 dní.

19.00 – Retart serveru  ( PRACTICE 120 min. Q 20min. RACE 60 min. alebo 90min. podľa udalosti závodu )

Q je rozdělena na dvě 10min. části kdy jako první vyjedou všechny GTE  a zajedou jedno zaváděcí a dvě po sobě nasledující ostrá kola . Po projetí cílem použijí ESC do boxů. Následně vyjíždí LMP a mají ten samý prostor na trati.

KMR  hlídá přešlapy na určených místech a v případě přešlapu v nejrychlejším kole vám udělí trest průjezdu boxy v závodě. Ten není spojen s vaší zastávkou a je ho nutno absolvovat jako čistý průjezd boxy bez zastavení.

Štartová procedúra

Start řídí systém KMR  ( v případě přítomnosti Race Directora se systém KMR pro zaváděcí kolo vypne a celý proces řídí on ) auta se na pokyn Green rozjedou rychlostí do 120km/h  do zaváděcího kola, SC není použit, za dodržení rychlostního limitu odpovídá vítěz Q.

Auta se seřadí za sebou a mají možnost zahřívat pneumatiky. Systém KMR vám hlásí nedovolené předjetí auta před vámi. Vpřípadě že na trati v zaváděcím kole ”zabloudíte” nebudete se vracet zpět na své místo a zařadíte se na konec startovního pole. Na Discordu bude ke každému závodu vytvořen informační kanál v kterém najdete vždy před závodem obrázek s vyznačenými důležitými body před vlastním startem a na stejném místě vždy najdete i ostatní důležité informace. Dle těchto bodů, první LMP řídí svou rychlost a ostatní bez větších změn v rychlosti se řadí do dvouřadu ( zapamatovat si na startu na které polovině trati moje auto stálo ) a rychlostí do 60km/h se blíží ke startovní čáře. Žádnou částí vozu nesmíte přesahovat soupeře na opačné straně dráhy.

Systém KMR vydá pokyn Green Green po přejetí startovní čáry prvním vozem a závod začíná.  V případě, že nějaké LMP bude startovat až za vozy GTE nesmí tyto vozy nijak ohrozit v jejich souboji v prvních zatáčkách. Dbá zvýšené opatrnosti a GTE předjede bezpečně až to situace dovolí. Bylo by samozřejmě lepší kdyby LMP už na startu do zaváděcího kola předjelo všechny GTE, ale při použití systému KMR to není možné.  V závodech kdy bude na trati přítomen RD a KMR bude v tu dobu vypnuto, to možné bude.

Virual SafetyCar (VSC)

V tejto závodnej sérii sa bude v závodoch používať Virtual SafetyCar (VSC). Čo je VSC, prečo ho používame a ako sa počas VSC fázý chovať na trati nájdeš v článku Pravidlá Virtual Safety Car (VSC) a reštartu závodu.

Bodovanie:

Pro obě kategorie stejné:  25,20,17,15,14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1
– tedy maximální možný zisk pro team je v závodě 50 bodů

Škrtanie bodov:

Jeden nejhorší výsledek TEAMU  se na konci šampionátu škrtá.
V bodovaní jednotlivcov sa neškrtá.

Tresty a protesty

V tomto šampinátu bude použit systém trestných bodů. Trestné body se udělí teamu za prohřešky jeho jezců a body se NEŠKRTAJÍ  tzn. zůstávají  i ty, které tým případně obdrží v závodu, který nakonec škrtá.

Náraz zezadu -3 body
Vytlačení z tratě – 3 body
Nehoda zaviněná nebezpečným návratem na trať -5 bodů
Vytlačení z tratě – 3 body
Zaviněná nehoda v prvním nebo zaváděcím kole -5 bodů
Zaviněná hromadná nehoda -8 bodů
Zaviněná hromadná nehoda v prvním nebo zaváděcím kole -10 bodů

Systém KMR bude hlídat počet vašich přešlapů v závodě a po dosažení hranice ( pro každou trať bude určena a oznámena )  vám udělí DT (drive trough), který není možno absolvovat spolu se zastávkou v boxech. Musí se jednat o čistý průjezd boxy bez zastávky. Nasbírané body za přešlapy můžete tím samým způsobem vyrušit i sami dříve než vám bude trest udělen.

!!!!!!!!!! Když dosáhnete hranice max. počtu trestních bodů v posledním kole závodu, není již možno body průjezdem boxy vynulovat a následuje okamžité DQ z celého závodu !!!!!!!!!!!!!!

Administrátoři mají nadále právo potrestat pilota, který by nedovoleně zneužíval vlastností systému KMR (tzn. projížděl například šikanu v každém kole rovně a za cenu jednoho bodu za přešlap získával 5 vteřin na kolo, ale to doufám nehrozí. Napsat jsem to však musel)

Protesty je možno podávat do 72h po ukončení závodu formou SZ adminům a to ve formě  XX  podává na YY, čas replaye a stručný popis incidentu.

Jezdci, teamy, auta a ostatní

Jen pro tento specifický šampionát jsme se rozhodli na základě výsledků z minulých sezón a částečně i z té probíhající udělit některým pilotům zlatou kartu.

Zlatá karta – zoznam pilotov:
Roman Fusatý, František Krečmer, Jakub Glonec, Marek Studnička, Tomáš Valčík, Jakub Kuchařík, Peter Mikuš, Lukáš Folk , Michal Blažek, Jiří Lalinský, Jan Šikula

Tato zlatá karta jim neposkytuje žádné bonusy ani výhody. Nedostanou k nákupu žádný dárek ani nebudou mít slevu na služby v nočních klubech. Právě naopak.

V jednom týmu může být jen jeden jezdec s touto licencí.

V tomto šampionátu bude použit pevný EntryList. To znamená, že přihlášené teamy mají vždy na roštu zajištěny svá místa. V případě, že zbydou volné pozice, může být startovní rošt doplněn o tzv. volné jezdce pouze však s vozem kategorie GTE .

V průběhu šampionátu je povolena jedna změna vozu GTE na team.

Team může v průběhu šampionátu angažovat pilota na záskok nebo případně ho i vyměnit. Může nastat i situace kdy dva teamy přijdou o jednoho svého člena. Po domluvě můžou pokračovat v jednom (pravděpodobně v tom, který do té doby nasbíral více bodů) příchozí jezdec si žádné body do nového teamu nepřináší. Všechny získané body se vztahují jen a pouze k teamu. Pravidlo jednoho zlatého jezdce v teamu zůstává ale v platnosti stále.