ACC Adrenalin World Tour 2019

ACC Adrenalin World Tour 2019

Predstavenie šampionátu ACC Adrenalin World Tour 2019

Jedná se o pokračovaní týmového Multi-class šampionátu na ACCentral. Nemožnost střídání pilotů v Assettu nás přivedla na takovou malou “bídovinu” . Doufám, že se Vám to bude líbit a užijeme si tuhle sezónu napínavé a férové souboje.

NOVÉ : Bodovanie jednotlivcov

Tentokrát nepojedeme jen týmovou soutěž, ale i o celkového vítěze v jednotlivcích. V tomto případě se žádné body neškrtají a protože bodování je v obou kategoriích stejné může se jím stát klidně jezdec GTE a nebo ten co kategorie v průběhu šampionátu vystřídá.

Autá

Trieda LMP: Porsche 919 Hybrid
Trieda GTE: Porsche 911 RSR, Corvette C7R

Team

Tým se vždy skládá ze dvou pilotů a vozů z rozdílných tříd. Jen kompletní tým má právo nasadit do závodu vůz z kategorie LMP. Piloti v rámci týmu si mohou mezi sebou třídy libovolně prohazovat. Není tedy pevně dáno, že kdo začne jezdit s LMP, musí s ním jet i další závod. Je povolena jedna změna značky vozu GTE za sezónu na tým.

Jezdci

Tak a teď dojde na lámání chleba. Jen pro tento specifický šampionát jsme se rozhodli na základě výsledků z minulých sezón a částečně i z té probíhající udělit některým pilotům zlatou kartu.

Zlatá karta – zoznam pilotov:

Roman Fusatý, František Krečmer, Jakub Glonec, Marek Studnička, Tomáš Valčík, Jakub Kuchařík, Peter Mikuš, Lukáš Folk , Michal Blažek, Jiří Lalinský, Jan Šikula

Tato zlatá karta jim neposkytuje žádné bonusy ani výhody. Nedostanou k nákupu žádný dárek ani nebudou mít slevu na služby v nočních klubech. Právě naopak.

V jednom týmu může být jen jeden jezdec s touto licencí.

!!!! Jezdci, kterým se nepovede vytvořit tým a nebo se nebudou týmové soutěže chtít z principu účastnit, mohou jet pouze s vozem kategorie GTE !!!!

Pravidlá a formát šampionátu

Závodním dnem zůstává čtvrtek počínaje 26.9.2019 jednou za 14 dní

19.00 – Retart serveru ( PRACTICE 120 min. Q 20min. RACE 60 min. alebo 90min. podľa udalosti závodu )

Q je rozdělena na dvě 10min. části kdy jako první vyjedou všechny GTE a zajedou jedno zaváděcí a dvě ostrá po sobě nalsedující kola . Po projetí cílem použijí ESC do boxů. Následně vyjíždí LMP a mají ten samý prostor na trati.

KMR hlídá přešlapy na určených místech a v případě přešlapu v nejrychlejším kole vám udělí trest průjezdu boxy v závodě. Ten není spojen s vaší zastávkou a je ho nutno absolvovat jako čistý průjezd boxy bez zastavení.

Startovní procedura

Start řídí systém KMR ( v případě přítomnosti Race Directora se systém KMR pro zaváděcí kolo vypne a celý proces řídí on ) auta se na pokyn Green rozjedou rychlostí do 120km/h do zaváděcího kola, SC není použit, za dodržení rychlostního limitu odpovídá vítěz Q.

Auta se seřadí za sebou a mají možnost zahřívat pneumatiky. Systém KMR vám hlásí nedovolené předjetí auta před vámi. Vpřípadě že na trati v zaváděcím kole ”zabloudíte” nebudete se vracet zpět na své místo a zařadíte se na konec startovního pole. Na Discordu bude ke každému závodu vytvořen informační kanál v kterém najdete vždy před závodem obrázek s vyznačenými důležitými body před vlastním startem a na stejném místě vždy najdete i ostatní důležité informace. Dle těchto bodů, první LMP řídí svou rychlost a ostatní bez větších změn v rychlosti se řadí do dvouřadu ( zapamatovat si na startu na které polovině trati moje auto stálo ) a rychlostí do 60km/h se blíží ke startovní čáře. Žádnou částí vozu nesmíte přesahovat soupeře na opačné straně dráhy.

Systém KMR vydá pokyn Green Green po přejetí startovní čáry prvním vozem a závod začíná. V případě, že nějaké LMP bude startovat až za vozy GTE nesmí tyto vozy nijak ohrozit v jejich souboji v prvních zatáčkách. Dbá zvýšené opatrnosti a GTE předjede bezpečně až to situace dovolí. Bylo by samozřejmě lepší kdyby LMP už na startu do zaváděcího kola předjelo všechny GTE, ale při použití systému KMR to není možné. V závodech kdy bude na trati přítomen RD a KMR bude v tu dobu vypnuto, to možné bude.

Bodování

Pro obě kategorie stejné: 25,20,17,15,14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1
– tedy maximální možný zisk pro team je v závodě 50 bodů

!!! Jeden nejhorší výsledek TEAMU se na konci šampionátu škrtá !!!

Priebeh závodného večera:

Oficiálny tréning: 19:00-21:00
Kvalifikácia: 21:00-21:20 ( 20 minút, max dve ostré po sebe nasledujúce kolá, zákaz ESC )
Závod: 21:20-22:20 ( 60min )