GameMax Virtual Octavia Cup 2

Stejné auto, stejný šampionát ? Ne tak docela. Je tady druhý ročník uspěšného šampionátu Virtual Octavia Cup!

Reálné Octavie letos sice bohužel na startovní rošty nevyrazily, ale to nás vůbec nemusí mrzet, protože ty virtuální se na něm opět objeví.
A to hned s několika různými inovacemi.

Asi jste postřehli jméno majoritního sponzora tohoto šampionátu firmy GameMax, ktera přislíbila spolupráci při dodávce cen.
Už z tohoto důvodu je potřeba znát předběžný počet jezdců, jelikož je to s tím přímo spojené.
Více info o firmě samotné i o cenách, prozradíme v průběhu šampionátu.

Tou další změnou je update samotného módu na verzi 2, potažmo 2.1, takže auto se chová zase trochu jinak, než tomu bylo v té loňské sezoně a model byl opatřen dalšími detaily, které sice nemají ani reálné závodní octavie, ale divácky by to mělo být zase o trochu přehlednější, díky použitým informačním displayum s pořadovým číslem, takže ikdyz nám pojede několik vozů se stejným vzhledem, tak budeme přesně vědět, který z vozů je který 😉

Mód můžete stahovat přes Content Manager, nebo ze stránek autorů módu https://tm-modding.eu

Další novinkou je systém samotného startu, protože první ročník jsme po vzoru reálného šampionátu jeli systémem letmého startu za safety carem, ten druhý pojedeme s pevným startem !
A protože auto je vybaveno cut offem na 6700 otáček motoru, bude potřeba se zaměřit i na správnou techniku rozjezdu, protože už není možné držet motor bezhlavě v maximálních otáčkách a prostě tam švihnout jedničku, jak tomu bývá obvykle. Správně se rozjet bude výrazně těžší a dobrá pozice z kvalifikace může být ztracena hloupou chybou na startu.
Těch letmých startů je v poslední době totiž nějak moc, takže si pojďme dát šampionát, kde je to vůči všem stejně férové a o soubojích v T1 rozhoduje pouze umění samotného jezdce.

S touto změnou přichází i další a to použití nahřívacích deček, aby byla auta už do T1 připravena na ostré závodění. (předkvalifikace se jede bez nich)
Adekvátně k tomu byla úroveň gripu tratě nastavena na 100% a to jak během tréninku, tak během samotného šampionátu, takže jak se vám auto bude chovat v tréninku, tak se vám bude chovat i během závodního víkendu, což by mělo opět více podpořit snahu jednotlivých jezdců o vyladění nastavení jejich vozu.

Předkvalifikace

Jak už jsem nakousl výše, předkvalifikace šampionátu už začala a musí ji absolvovat každý jezdec, který se chce šampionátu přednostně zúčastnit. Jenom tak je možné zjistit celkový zájem o tento šampionát a tím pádem usoudit, zdali jsme dostatek jezdců na dvě kategorie, nebo budeme limitováni počtem jezdců v kategorii jedné. Pak by se samozřejmě do šampionátu dostali pouze ti jezdci, kteří se kvalifikovali svými výkony a náhradníci by museli čekat na uvolnění místa na roštu.

Pokud budeme schopni naplnit dvě kategorie například 20 + 20 jezdců, pak ketagorie PRO bude mít pevný seznam jezdců s možností hostování reálných závodníků na kterýkoliv závod (bez bodování), nebo na celou sezónu (včetně bodování).
Kategorie SEMI bude mít taktéž pevný entry list, ale s možností doplnění o další jezdce, kteří se preQ neúčastnili, ale místo nemají zaručené, ani si jej nemohou nijak nárokovat.
Takoví jezdci pojedou tzv na divokou kartu a ta jim může být udělena na konkrétní závod, nebo třeba celý šampionát.
Celkový maximální počet jezdců je 50.
20 v kategorii PRO a 30 v kategorii SEMI.

Předkvalifikace se jede v termínu: 3.9.-15.9.2019 na serveru 4 ! Jako trať pro preQ byla zvolena Vallelunga, která jinak není součástí šampionátu.

Pro zapsání validního výsledku, je potřeba mít nainstalovaný a puštěný pTracker ! Výsledky bez aktivního pTrackeru, nebudou brány v potaz!

Průběžné výsledky pak můžete sledovat zde: http://stracker4.accentral.cz/lapstat

 

PRO a SEMI ?

Myšlenka dvou výkonnostních kategorií tu byla od začátku a kopíruje první sezónu. Bohužel může se stát, že z časových důvodů jezdec vyšších kvalit, nemůže jet v PRO kategorii, ale rád by se šampionátu zúčastnil alespoň v SEMI.
Pak dostane na výběr dvě možnosti.
Buďto pojede ve stejném režimu jako reální jezdci, tzn s možností zúčastnit se závodu v kterékoliv kategorii, ale bez možnosti bodování (pokud se neúčastnili preQ), nebo mu bude udělen adekvátní BOP tak, aby se jeho účast v SEMI kategorii nezměnila ve frašku. Účelem dvou kategorií je totiž nabídnout možnost závodníkům z druhé poloviny výkonnostního pole, svádět souboje o stupně vítězů, což by přehazováním tzv ufonů do SEMI pozbylo smyslu. Jezdec s BOP se účastní šampionátu jako všichni ostatní, včetně bodování.

Tratě a počet závodů

Počet závodů byl stanovej na 7, jako v první sezóně. Složení je téměř identické, akorát závod na Tór Poznaň byl nahrazen závodem v Oscherslebenu.
Termín startu prvního závodu PRO kategorie je 17.9.2019, SEMI pak o týden později 24.9.2019.
První závod se pojede na Mosteckém okruhu, který by měl být všem dobře známý a poslední závod kategorie SEMI se pojede 17.12.2019, takže na vánoce už budeme mít volno 😉
Tratě budete moci stahovat z odkazů v jednotlivých událostech k závodům, nebo přes Content Manager.

Formát závodů

Závodní den pro VOC2 je úterý. Začíná kategorie PRO, další týden jeden kategorie SEMI. Pokud bychom jeli pouze na jednu kategorii, pojede se v intervalu 14ti dní v původních termínech kategorie PRO. Pojedou se opět dva závody v délce 25 minut a do druhého závodu se bude otáčet 5 – 8 nejlepších jezdců z prvního závodu. Losování počtu otáčených pozic probíhá během oficiálního streamu.
Celý šampionát se pojede jako Premium, tzn každý jezdec musí mít na webu aktivní prémiové členství a to během celého šampionátu.

Časový harmonogram:

21:00 Kvalifikace na 15min. Neomezený počet kol (zákaz ESC mimo boxy)

21:20 1. Závod na 25 minut

21:50 2. Závod na 25 minut

Bodové konto

Pro i Semi (sestupně): 30, 27, 25, 23, 21, 19, 17, 15, 13, 11, 9, 7, 5, 3, 1

Žádné body za nejrychlejší kola, či vítězství v kvalifikaci.

Kalendář

  1. Most (mod)
  2. RebBull Ring (Kunos)
  3. Oschersleben (mod)
  4. Lausitz Ring (mod)
  5. Slovakiaring (mod)
  6. Most  (mod)
  7. Nurburgring (Kunos)

Předběžný kalendář VOC2:

 

A nakonec ceny

Bude doplněno. Tentokráte bychom ale chtěli spíše ocenit všechny jezdce, kteří se zůčastní alespoň 6 ze 7 zavodů, namísto ceny pro jednoho vítěze. Pevně věříme, že to více podpoří samotnou radost ze závodění 😉

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.