ACC ShowTime 2018

ACC ShowTime 2018

Dátum/čas
25/01/2018
21:00 - 23:00

Kategória:


Čo to je ACC ShowTime 2018 ?

V špeciálnej akcii ACC ShowTime 2018 nájdeme šampióna všetkých šampiónov, ktorý získa pohár a zaujímavú tajnú vecnú cenu. Princíp súťaže je jednoduchý a je inšpirovaný podobnou reálnou akciou Race Of Champions. Na špeciálnej duelovej trati štartujú proti sebe vždy len dvaja piloti krátky duel na 2 kolá, kde si navzájom počas dvoch kôl vymenia dráhu, čiže každý prejde rovnakú trať aj vzdialenosť. Ten kto bude rýchlejší je víťazom duelu a z pravidla to znamená postup do ďalšieho kola. Porazený vypadáva a ďalej nepostupuje. Bude sa jazdiť s identickými autami KTM X-Bow, AC Shelby Cobra a Audi Sport Quatro Rally podľa vopred rozlosovaného pavúka súbežne na dvoch serveroch.

Termín závodu – Anketa

Na ktorý deň naplánovať takúto akciu nie je jednoduché rozhodnúť, preto toto rozhodnutie necháme na Vás samotných pilotoch. Každý, kto máte o tento špeciálny závod záujem a chcete ho jazdiť prosím zahlasujte v ankete nižšie. Vyberte si, ktorý deň by Vám vyhovoval najviac – každý pilot má 2 hlasy a môže vybrať dva rôzne dni.
Vyberať môžete z rozsahu 22.1.2018 – 28.1.2018. Ten deň, ktorý v ankete získa najviac hlasov, bude deň samotného závodu. Anketa sa uzavrie v nedeľu 14.1.2018 o 20:00h.

This poll is no longer accepting votes

EDIT: Anketa – vyhodnotenie

V ankete ste si vybrali ako závodný deň sobotu o jeden jediný hlas pred štvrtkom. Keďže má byť ShowTime 2018 o tom nájsť toho najväčšieho šampióna, tak sme kontaktovali niekoľko najväčších favoritov s otázkou, ako im vyhovuje sobota. Ide nám totiž o to, aby sa práve títo najrýchlejší z nás mohli pobiť o víťazstvo. Niektorým ale sobota nevyhovuje a nemohli by v tento deň štartovať. Horšie je, že aj jeden z admin tímu v sobotu nemôže, takže preto sme zvolili ako závodný deň štvrtok.

Predkvalifikácia

Do závodu ShowTime 2018 je stanovená maximálna kapacita 32 pilotov, ktorí sa zúčastnia prvého vyraďovacieho kola. Viac pilotov by bol problém zvládnuť časovo, pri 32 pilotoch v prvom vyraďovacom kole budeme jazdiť súbežne na dvoch serveroch a aj tak nám celá akcia zaberie odhadom niečo viac ako 2 hodiny. Očakávame väčší záujem ako 32 prihlášok, preto bude nutné sa na tento špeciálny závod najskôr kvalifikovať zajazdením čo možno najlepšieho času na serveru počas trvania predkvalifikácie.

V predkvalifikácii aj v závode je povinné mať nainštalovanú a povolenú aplikáciu PtrackerDOWNLOAD
Časy zaznamenané v predkvalifikácii bez použitia aplikácie ptracker nebudú brané do úvahy !
Je dôležité, aby ste mali v menu hry nastavené správne vaše meno tak, ako máte uvedené tu na webe. Inak nebudeme schopný váš zajazdený čas v predkvalifikácii identifikovať a priradiť k správnemu profilu na webe.

Predkvalifikácia bude trvať celý tyždeň pred samotným závodom. Presný termín kedy začína a končí predkvalifikácia doplníme neskôr, pretože musíme počkať na ukončenie a vyhodnotenie ankety, kde sa závodný deň dozvieme. EDIT: Termín predkvalifikácie: od 18.1.2018 (00:00h) do 24.1.2018 (20:00h)
Po spustení predkvalifikácie budete mať týždeň nato, aby ste zapísali do výsledkov strackeru svoj najrýchlejší čas. Môžete jazdiť koľko chcete, počet kôl nie je obmedzený, počítať sa bude Vaše najrýchlejsšie kolo zajazdené v predkvalifikácii. Po skončení predkvalifikácie sa vyberie 32 najrýchlejších pilotov + 4 náhradníci.

Týchto 32 najrýchlejších pilotov si to rozdá v samotnom závode. Losovaním, ktoré bude streamované zostavíme postupového pavúka, kde sa určia dvojice do prvého kola duelov. Ten kto vyhrá duel postupuje ďalej, porazený skončil. Po prvom kole nám zostane 16 postupujúcich pilotov, po ďalšom kole 8 atď ž sa dostaneme do veľkého finále, v ktorom proti sebe budú stáť dvaja najlepší, ktorí si to rozdajú na dva víťazné závody o titul šampióna šampiónov.

Celá akcia je trochu náročnejšia na organizáciu, takže sa v tomto nultom ročníku budeme aj trochu učiť a hľadať ideálny systém tak, aby závod odsýpal, neboli zbytočné zdržania a za cca 2 hodiny by sme mali spoznať víťaza. Každý, kto sa chce zúčastniť musí byť povinne na hlasovom Discord kanále, kde si Vás budú administrátori akcie organizovať a postupne volať na server. Samozrejme bude ACC ShowTime naživo streamovaný, stream sa budeme snažiť zabezpečiť z oboch serverov.

Treba si uvedomiť, že táto akcia nebude v prvom rade o intenzívnom závodení, pretože sa veľa pilotom stane, že po odjazdení prvého kola vypadne a ďalej si nezajazdí. Ale bude možné fandiť a sledovať live stream.

Prehľad zajazdených časov môžete sledovať na našom strackeru – Prehľad časov predkvalifikácie ShowTime 2018

EDIT: Losovanie dvojíc

V stredu večer o 20:00h skončí predkvalifikácia. Presne v tomto čase sa aj uzavrú príhlášky na tento závod – nezabudnite sa registrovať.
Hodinu po skončení predkvalifikácie, teda o 21:00h spustíme live stream, kde oznámime oficiálne výsledky predkvalifikácie. Hlavne ale budeme naživo losovať dvojice, ktoré sa postavia proti sebe v závodný deň. Tak nezabudnite sledovať.

Závod ACC ShowTime 2018

Čo je povinné pre účasť v závode ?

 • platné členstvo Premium alebo Premium Plus tu na Assetto Corsa Central
 • originálna hra Assetto Corsa
 • zaregistrovať sa do závodu ACC ShowTime dole na tejto stránke (registrácia sa spustí v deň začiatku predkvalifikácie, teda 7 dní pred samotným závodom)
 • mať nainštalovanú a povolenú aplikáciu Ptracker – DOWNLOAD (povinné aj pre predkvalifikáciu, odjazdené časy v preQ bez ptrackeru nebudú započítavané. ptracker stačí mať nainštalovaný a povolený v hlavnom menu hry ako bežnú aplikáciu, priamo v kokpite ho nemusíte mať zapnutý v pravej lište)
 • sledovať fórum určené pre ACC ShowTime 2018 (všetky dôležité organizačné pokyny, doplnenia alebo zmeny budú komunikované na fóre)
 • stiahnutý a nainštalovaný skinpack_ACC_ShowTime_2018_v2DOWNLOAD
 • stiahnutú a nainštalovanú trať ShowTime v1.71DOWNLOAD
 • počas závodu byť pripojený na našom Discorde (mikrofón nie je povinný, ale odporúčame. Cez Discord si vás budú administrátori organizovať a volať do jednotlivých kôl)
 • v deň závodu byť najneskôr 15 minút pred začiatkom prvých duelov na discorde, kde dostanete pokyny kto s kým, kedy a na akom serveri
 • dodržiavať pravidlá a v deň závodu rešpektovať pokyny administrátorov
 • umiestniť sa v predkvalifikácii na postupovom mieste

Priebeh závodu a ďalšie informácie

Termín predkvalifikácie: od 18.1.2018 (00:00h) do 24.1.2018 (20:00h)
Prehľad časov predkvalifikácie – stracker ShowTime 2018
Začiatok závodu ACC Showtime: 25.1.2018 o 21:00h
Server pre predkvalifikáciu: Server 6
Heslo na server: showtime2018

Jazdiť sa bude na zamknutých jednotných setupoch. Používať sa budú autá KTM X-Bow, Shelby Cobra a Audi Sport Quatro Rally.

Organizácia závodu

Všetci piloti budú na Discorde najneskôr 15min pred začiatkom závodu, teda o 20:45h. Tam dostanete rozpis dvojíc a takisto inštrukcie na ktorom serveri pôjdete a koľký v poradí.
Na serveru budú vždy maximálne štyria piloti. Dvaja piloti ktorí štartujú duel a v boxoch bude čakať pripravená nasledujúca dvojica pilotov. Nikto nebude vychádzať z boxov, tlačidlo Race stlačíte až na pokyn administátora závodu. Po odjazdení závodu zostáva dvojica na serveru, až na pokyn administrátora opustíte server a admin si následne zavolá ďalšiu dvojicu v poradí atď, atď…

Venujte pozornosť pokynom admina priamo na discorde, kde dostanete rozpis a admin si vás bude volať na konkrétny server. Prvé a druhé kolo sa bude jazdiť súbežne na dvoch serveroch. Po odjazdení svojho duelu ak postúpite, tak z rozpisu budete vedieť približný čas kedy pôjdete do ďalšieho kola. Ideálne je zostať pri PC a byť na discorde, môžete napr. sledovať živý stream. Na nikoho nebudeme čakať, ak niekto nebude prítomný a nebude reagovať na pokyn admina tak automaticky prehráva svoj duel kontumačne a vypadáva.

ROUND 1 – Prvé kolo

Do prvého kola postupuje 32 pilotov na základe výsledkov predkvalifikácie. Z prvého kola postupuje ďalej 16 pilotov. V ROUND 1 sa bude jazdiť s autom KTM X-Bow. Všetci čo prehrajú svoj duel v prvom kole vypadávajú a majú voľno, už nebudú viac jazdiť.

ROUND 2 – Druhé kolo

Do druhého kola postupuje 16 pilotov z ROUND 1. Z druhého kola postupuje ďalej iba 8 pilotov. V ROUND 2 sa bude jazdiť s autom KTM X-Bow.

ROUND 3 – Štvrťfinále

Do štvrťfinále postupuje 8 pilotov z ROUND 2. Ďalej postupujú iba 4 piloti do semifinálne. ROUND 3 – Štvrťfinále sa bude jazdiť s autom AC Shelby Cobra.

ROUND 4 – Semifinále

Do semifinále postupujú 4 piloti zo štvrťfinále. V tejto časti nás čakajú dva duely. Porazení piloti z týchto duelov sa spolu pobijú o tretie miesto v tzv. malom finále. Víťazi duelov si to na záver rozdajú o celkové víťazstvo vo veľkom finále. V ROUND 4 – Semifinále sa bude jazdiť s autom AC Shelby Cobra.

ROUND 5 – Malé finále

Duel o tretie miesto medzi porazenými z ROUND 4. Jazdiť sa bude na dve víťazné jazdy, čiže v tomto kole nás čakajú minimálne dva závody. V prípade remízy sa pôjde tretí rozhodujúci závod. Prvý závod na KTM X-Bow, druhý závod na Audi Sport Quatro Rally a prípadný tretí duel na AC Shelby Cobra.

ROUND 6 – Veľké finále

Jazdiť sa bude na dve víťazné jazdy, čiže v tomto kole nás čakajú minimálne dva závody. V prípade remízy sa pôjde tretí rozhodujúci závod. Prvý závod na KTM X-Bow, druhý závod na Audi Sport Quatro Rally a prípadný tretí duel na AC Shelby Cobra rovnako ako v malom finále.

Ceny pre víťazov

Víťaz celej akcie ACC ShowTime 2018 bude v prvom rade šampión všetkých šampiónov na Assetto Corsa Central a týmto titulom sa bude môcť pýšiť pred kamarátmi, frajerkami a manželkami. Piloti na prvom, druhom a treťom mieste dostanú pekný pohár a diplom na pamiatku. Zároveň získajú ročné členstvo na Assetto Corsa Central zdarma. Víťaz celej akcie ešte dostane jednu špeciálnu vecnú cenu. Pilot, ktorý skonči na nepopulárnom štvrtom mieste dostane od nás cenu útechy – ročné členstvo na ACC.

Pár slov na záver

Podobnú akciu organizujeme prvý krát a je to celkom náročné zorganizovať tak, aby všetko klapalo. Preto prosím o trpezlivosť pri samotnom závode, pretože sa dá čakať, že nepôjde všetko tak hladko, ako si predstavujeme. Ale urobíme všetko preto aby to klaplo. Zo strany pilotov prosím hlavne o rešpekt a dodržovanie pokynov adminov. Aby sa takáto akcia dala úspešne zrealizovať, bude na nej musieť v reále pracovať 5 ľudí, ktorí budú mať na starosti živé vysielanie z oboch serverov, komentár, administráciu a organizovanie pilotov, dopĺňanie výsledkov a podobne. Takže na nás čaká celkom oriešok a je veľa vecí čo sa môže pokaziť, takže prosím hlavne o trpezlivosť ak bude nejaký zádrhel.

 

EDIT: Losovanie skončené, finálne pokyny pred závodom

 • Včera prebehlo losovanie. Výsledky môžete vidieť na priloženom obrázku dole, alebo ešte lepšie priamo na tomto odkaze na ShowTime 2018 tabuľku. Tento odkaz si uschovajte, tabuľka bude v priebehu závodu doplňovaná aktuálnymi výsledkami a môžete tam aj vidieť poradie v akom sa budú konať jednotlivé jazdy, takže viete zhruba odhadnúť kedy pôjdete na radu.
 • Pre menšiu účasť budeme jazdiť iba na jednom serveru – konkrétne na serveru číslo 6
 • Na server č.6 nikto nepôjde bez vyzvania admina, jazdiť môžete na serveru č.7 prípadne offline
 • Všetci kvalifikovaný piloti sa zhromaždia najneskôr o 20:45hod na hlasovom Discord kanále s názvom ShowTime – lobby a počkajú na pokyny admina
 • Admin si vždy dvoch ďalších pilotov v poradí presunie do hlasovej miestnosti ShowTime – závod aby neboli rušení, v kanále ShowTime – lobby môžete bez obmedzenia komunikovať
 • Po vyzvaní adminom sa pripojíte na server č.6 ale zostávate stáť v boxoch a znova počkáte na pokyn admina
 • Každá dvojica bude mať pred svojím závodom čas cca 3 minúty, kedy bude môcť vyjsť na trať a zahriať auto a pilota
 • Prosím o dodržanie disciplíny tak, aby sme nemuseli nikoho naháňať, nech nám nevznikajú zbytočné časové prestoje. Admin si vždy pilotov na rade presunie do ShowTime – závod a zároveň oznámi ďalších dvoch, aby sa pripravili. AK dostanete tento pokyn, už neodchádzajte od PC
 • Všetkým želám veľa šťastia v závode

 

Počet voľných miest: 17
Počet zaregistrovaných: 23
Zoznam prihlásených:

 • Profilový obrázok používateľa: kypo
 • kypo
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: KixoSVK
 • KixoSVK
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: fuzo
 • fuzo
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Lala CZ
 • Lala CZ
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: petermikus
 • petermikus
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Monty_CZ
 • Monty_CZ
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: valldacz
 • valldacz
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: jakub.kucharik
 • jakub.kucharik
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: alfonSo
 • alfonSo
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Marviq
 • Marviq
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Egres(SVK)
 • Egres(SVK)
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Martin Novák
 • Martin Novák
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Ali
 • Ali
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Lion
 • Lion
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: KupkoSVK
 • KupkoSVK
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Marek Studnička
 • Marek Studnička
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: RainbowSeven
 • RainbowSeven
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Medved
 • Medved
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: honzaocela.cz.(F1-SVK/CZ).
 • honzaocela.cz.(F1-SVK/CZ).
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Franta
 • Franta
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Corb23
 • Corb23
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Chladic03
 • Chladic03
 • KTM X-Bow
 • Profilový obrázok používateľa: Polesny29
 • Polesny29
 • KTM X-Bow

Pridať túto udalosť do môjho Google kalendára:
0

Registrácia

Registrácie sú zatvorené, alebo nemáš potrebnú úroveň členstva...

komentáre 4

 1. Profilový obrázok používateľa: Joshuax VGOS Joshuax VGOS píše:

  Losovani bude delano pres porovnani nejrychlejsich validnich casu na strackeru (ano, meri se ta kratsi ze dvou casti okruhu) proti seznamu registrovanych na event. Tzn muzete byt nejrychlejsi na strackeru, ale pokud nebudete soucasne i regnuti na event, nebudete do akce nalosovani.
  Registrace do eventu slouzi jako potvrzeni, ze se dane akce opravdu zucastnite, abychom nemeli 60 ruznych casu v strackeru, ale nakonec z toho pulka nepojede, protoze nemaji ve ctvrtek cas…
  Proto i termin prihlaseni se do eventu konci presne s koncem terminu pro zajeti vaseho nejlepsiho casu, abychom to mohli jeste ten vecer nalosovat v live streamu. Budou vybrani i ctyri nahradnici (pokud bude vubec tolik zajemcu), kteri budou pripadne doplneni adhoc primo behem nasledujiciho dne, pokud by se nekdo nedostavil ke svemu zavodu vcas. Jakmile skonci prvni kolo, neni mozne se jiz do toho pavouka zaradit. Stejne tak neni mozne cekat na nejakeho hrace, ktery si treba mezi prvnim a druhym kolem nekam odskoci atp. Pojedeme na dva servery, musi to odsypat.

 2. Profilový obrázok používateľa: Spike Spike píše:

  poprosim ma vyskrtnut, na 90% to nestihnem, dakujem

 3. Profilový obrázok používateľa: Spike Spike píše:

  jop, nasiel som, thx, zasa som sa naucil nieco nove 🙂

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.