Discord

Čo je Discord?

Discord je služba, ktorá umožňuje hlasovú a textovú komunikáciu s ostatnými užívateľmi – náhrada doteraz používaného Teamspeaku.
Praktické využitie Discordu je predovšetkým pri spoločných online tréningoch, kedy si dokážeme vzájomne poradiť, či už ohľadne nastavenia auta, vhodnej stratégie do závodu, prejazdu tej ktorej trate či zákruty, alebo len tak pokecať. Môžete si pridávať priateľov, posielať súbory a podobne.
Druhou oblasťou je využitie v samotných závodoch, tu však treba byť v komunikácii opatrnejší a rozvážnejší, aby sme ostatných neobťažovali nepodstatnými kecami a nerušili tak pri závode.
V neposlednom rade Discord využívajú admini závodov na dôležité pokyny, prípadne na riešenie nejakých problémov pred závodom.

Ako nainštalovať Discord?

Discord nie je nutné inštalovať, dá sa používať aj priamo vo vašom prehliadači. Doporučujem ale si nainštalovať aplikáciu. Aplikácia je jednak pre PC, ale aj na mobilné telefóny.
Inštalačky Discordu pre PC a mobilné telefóny stiahnete tu: https://discordapp.com/download.

Po nainštalovaní aplikácie je potrebné sa zaregistrovať, vybrať si svoj nick ktorý vám už nikto nevezme. Po prihlásení je potrebné pridať si do zoznamu serverov náš ACC server.
Je nutné kliknúť vľavo na + a vybrať “Připojit se k serveru”, tam zadáte naše URL a pripojíte sa.

URL: https://discord.gg/xJMFuB5

Podobne si môžete do Discordu pridať aj iné servery ktoré používate a budete tak defacto všade online.

V nastaveniach Discordu venujte pozornosť hlavne nastaveniu mikrofónu a jeho aktivácii. Doporučujem si nastaviť aktiváciu mikrofónu na tlačidlo na volante, aby sa Vám nezapínal mikrofón pri akomkoľvek zvuku, dýchaní, grganí a podobne. A to hlavne v závodoch – aby ste nerušili ostatných užívateľov.

Ak potrebujete poradiť pýtajte sa na fóre venovanému discordu.
Podrobnejší návod v češtine nájdete napríklad aj tu: http://www.minicraft.cz/forum/view_topic/?tid=1414

1 odpoveď

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.