Čo je Assetto Corsa?

Nextgen závodný simulátor

Assetto Corsa je špičkový moderný závodný simulátor. Vyznačuje sa kvalitnou grafikou s podporou DirectX 11, vďaka ktorej podporuje dynamické nasvietenie scény a realistický vzhľad materiáloc a povrchov. Pokročilý fyzikálny model je navrhnutý tak, aby poskytol veľmi realistický pôžitok z riadenia licencovaných závodných áut vytvorených podľa reálnej predlohy s najvyššou možnou presnosťou za spolupráce svetových značiek výrobcou áut. Ponúka rôzne herné režimy pre jedného hráča, ale hlavne nám ponúka multiplayer s možnosťou závodiť online proti živým protivníkom.

Simulátor Assetto Corsa vyvíja štúdio Kunos Simulazioni R&D, ktoré sa nachádza priamo uprostred medzinárodného závodného okruhu Vallelunga, čo dáva vývojárom možnosť spolupracovať s reálnymi závodníkmi a profesionálnymi závodnými týmami.

Legendárne trate

info-assetto-corsa-2

Originálne závodné trate od Kunos Simulazioni boli vyvinuté s použitím technológie laserového skenovania tak, aby bola zaištená najvyššia úroveň presnosti reprodukcie reálnych závodných okruhov. 

Monza, Silverstone, Imola, Mugello a veľa dalších tratí, vrátane historickej reprodukcie trate Monza z roku 1966, ktorá znova privádza k životu legendárny Sopraelevata, vysokorychlostný ovál, ktorý sa v súčasnosi už nepoužíva. SPA-Francorchamps a ďalšie okruhy sú stále vo vývoji a budú zahrnuté do budúcich rozšiřujúcich balíčkov simulátora. 

Exkluzívny autopark

info-assetto-corsa-3

Fyzikálny engine Assetto Corsa je vytvorený úzkou spoluprácou s elitou motoristického športu tak, aby bolo možné reprodukovať čo najpresnejší fyzikálny model chovania závodných áut. 

Spoločnosť Kunos Simulazioni neustále pracuje na získavaní ďalších licencií od svetoznámych značek. Naposledy podpísali zmluvu s firmou Toyota. Získaním oficiálnych licencií je potom možné pridávať do simulátora nové autá, ktoré sú postavené na dátach zo skutočnej reálnej telemetrie a vozidlá sa tak približujú čo možno najviac k ich reálnym predlohám.
V súčasnosti sú k dispozícii licencované vozidlá značiek Abarth, BMW, Classic Team Lotus, Ferrari, KTM, Lotus cars, McLaren, Mercedes, Scuderia Glickenhaus, Pagani, Tatuus.

Hardwarová kompatibilita

info-assetto-corsa-4

 

Užite si Assetto Corsa pri použití akéhokoľvek herného zariadenia: klávesnice, joypad, joystick, volanty vrátane akýchkoľvek profesionálnych zariadení. 

Assetto Corsa podporuje zobrazenie až na troch monitoroch, podporuje Track IR, 3D VISION a nové Oculus RIFT! 

Gameplay a vlastnosti

info-assetto-corsa-5

Assetto Corsa zahrňuje režim kariéry, súhrn špeciálnych závodov a výziev, tieť ponúka plne prispôsobitelnú hru pre jedného či viac hráčov zahrňujícu rýchly závod, závodný víkend, volný tréning, kvalifikáciu a závod. Ďalej „Drag“ závody na rovinkách, driftovacie jazdy a o mnoho viac. Štyri rôzne prednastavené profily realističnosti ponúkajú jazdcom akokoľvek si upraviť obtiažnosť danej simulácie tak, aby našli kompromis medzi simuláciou a zábavou.

Pokročilé možnosti nastavenia a telemetrie pre analýzu dát, dynamická simulácia vrstvy zjazdenej gumy z pneumatík na vozovke, závislá na počte odjazdených kôl, nastavenie denného času ovplyv%nujúceho pozíciu slnka v reálnom čase, ktoré se nachádza na konkrétnej časti oblohy podľa geografického umiestnenia danej trate. 

Úpravy a modifikácie (módy)

info-assetto-corsa-6

Simulátor Assetto Corsa bje plne modovatelný. To znamená, že umožňuje rozsiahle prispôsobenie a modifikácie tak, aby bolo možné uspokojiť očakávania profesionálnych online závodníkov a tiež nadšencov, ktorí sa radi podelia o svoje výtvory tratí a závodných áut za použitia rovnakých vývojárskych prostriedkov, ktoré používajú vývojári Assetto Corsa.