ADRENALIN WORLD TOUR 2019

Prázdniny a dovolené nám utekly jako voda, přichází pomalu čas podzimních plískanic a zimních dlouhých večerů a tak nastal čas vytáhnout z garáží naše virtuální mazlíky. Po celkem vydařeném a krásnými souboji našlapaném prvním ročníku týmového multiclass šampionátu Adrenalin Tour IMSA Get Real jsem se nechal ukecat a dovolíme si Vám nabídnout druhý díl. Po velkých diskuzích jsme se rozhodli postavit na start jedno nové a dvě staronové auta. Raketa v podobě hybridního prototypu Porsche 919 ročníku 2016 reprezentuje kategorii LMP1 a v kategorii GTE zůstávají na výběr vozy Corvette C7R a Porsche 911 RSR. Po stížnostech na různou spotřebu a velikost nádrží byly provedeny úpravy a v současné podobě by již měla být obě auta srovnatelná. Děkujeme tímto Romanu FUZO Fusatému .

Šampionát je opět vypsán jako týmový, kdy tým tvoří jeden pilot s LMP1 a jeden s vozem GTE. Současně v týmu nesmí nastoupit dva jezdci se zlatou licencí .

V tomto šampionátu bude použit pevný EntryList. To znamená, že přihlášené teamy mají vždy na roštu zajištěny svá místa. V případě, že zbydou volné pozice, může být startovní rošt doplněn o tzv. volné jezdce pouze však s vozem kategorie GTE. Do události je nutno se ale zaregistrovat, aby bylo jasné kolik volných míst je možno doplnit a hlavně který pilot s jakou kategorií do daného závodu nastoupí.

V průběhu šampionátu je povolena jedna změna vozu GTE na team.

Team může v průběhu šampionátu angažovat pilota  na záskok nebo případně ho i vyměnit. Může nastat i situace, kdy dva teamy přijdou o jednoho svého člena. Po domluvě můžou pokračovat v jednom teamu ( pravděpodobně v tom, který do té doby nasbíral více bodů ). Příchozí jezdec si žádné body do nového teamu nepřináší. Všechny získané body se vztahují jen a pouze k teamu. Pravidlo jednoho zlatého jezdce v teamu zůstává ale v platnosti stále.

 

Závodní večer

Závodním dnem zůstává čtvrtek počínaje 26.9.2019 jednou za 14 dní.

19.00  Restart serveru  PRACTICE  120 min.   Q  20min.   RACE 60 min. 

Q je rozdělena na dvě 10min. části kdy jako první vyjedou všechny GTE a zajedou jedno zaváděcí a dvě ostrá kola. Po projetí cílem použijí ESC do boxů. Následně vyjíždí LMP a mají ten samý prostor na trati. KMR  hlídá přešlapy na určených místech a v případě přešlapu v nejrychlejším kole vám udělí trest průjezdu boxy v závodě. Ten není spojen s vaší zastávkou a je ho nutno absolvovat jako čistý průjezd boxy bez zastavení. ( tato část se nachází v současné době ve fázi testování KMR a je možné, že funkce bude vypnuta a nejrychlejší kolo v Q bude podléhat kontrole administrátorů ).

Dvě ostrá kola v Q musí být zajeta těsně po sobě. Nesmí být zajeto víc ostrých kol . Trestem za porušení tohoto pravidla je DQ z celého závodu !!!!

Startovní procedura: řídí systém KMR  ( v případě přítomnosti Race Directora se systém KMR pro zaváděcí kolo vypne a celý proces řídí on ). Auta se na pokyn Green rozjedou rychlostí do 120km/h do zaváděcího kola, SC není použit, za dodržení rychlostního limitu odpovídá vítěz Q. Auta se seřadí za sebou a mají možnost zahřívat pneumatiky. Systém KMR vám hlásí nedovolené předjetí auta před vámi. Vpřípadě, že na trati v zaváděcím kole “zabloudíte”, nebudete se vracet zpět na své místo a zařadíte se na konec startovního pole. Na Discordu bude ke každému závodu vytvořen informační kanál v kterém najdete vždy před závodem obrázek s vyznačenými důležitými body před vlastním startem a na stejném místě vždy najdete i ostatní důležité informace. Dle těchto bodů, první LMP řídí svou rychlost a ostatní bez větších změn v rychlosti se řadí do dvouřadu ( zapamatovat si na startu na které polovině trati moje auto stálo ) a rychlostí do 60km/h se blíží ke startovní čáře. Žádnou částí vozu nesmíte přesahovat soupeře na opačné straně dráhy. Systém KMR vydá pokyn Green Green po přejetí startovní čáry prvním vozem a závod začíná. V případě, že nějaké LMP bude startovat až za vozy GTE, nesmí tyto vozy nijak ohrozit v jejich souboji v prvních zatáčkách. Dbá zvýšené opatrnosti a GTE předjede bezpečně až to situace dovolí. Bylo by samozřejmě lepší kdyby LMP už na startu do zaváděcího kola předjelo všechny GTE, ale při použití systému KMR to není možné. V závodech kdy bude na trati přítomen RD a KMR bude v tu dobu vypnuto, to možné bude. Při určitém počtu kontaktů v případné havárii, systém KMR může spustit proceduru VSC. Jezdci zpomalí bez nepředvídatelných a prudkých manévrů na určenou rychlost a udržují si svou pozici. Konec fáze VSC systém oznamuje deset vteřin před koncem a následuje signál GREEN.

Představení systému KMR a aplikací naleznete v krátkém videu https://www.youtube.com/watch?v=CAAQ9DOhwmo

Bodování

Pro obě kategorie stejné: 25,20,17,15,14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 – tedy maximální možný zisk pro team je v závodě 50 bodů

!!! Jeden nejhorší výsledek TEAMU se na konci šampionátu škrtá !!!

NOVÉ :

  Tentokrát nepojedeme jen týmovou soutěž, ale i o celkového vítěze v jednotlivcích. V tomto případě se žádné body neškrtají a protože bodování je v obou kategoriích stejné může se jím stát klidně jezdec GTE a nebo ten co kategorie v průběhu šampionátu vystřídá.

Tresty a protesty

V tomto šampinátu bude použit systém trestných bodů. Trestné body se udělí teamu za prohřešky jeho jezců a body se NEŠKRTAJÍ tzn. zůstávají i ty, které tým případně obdrží v závodu, který nakonec škrtá.

Náraz zezadu -3 body
Vytlačení z tratě – 3 body
Nehoda zaviněná nebezpečným návratem na trať -5 bodů
Přejetí vjezdové nebo výjezdové boxové čáry ( krom případů povolených ) – 2 body
Zaviněná nehoda v prvním nebo zaváděcím kole -5 bodů
Zaviněná hromadná nehoda -8 bodů
Zaviněná hromadná nehoda v prvním nebo zaváděcím kole -10 bodů

Systém KMR bude hlídat počet vašich přešlapů v závodě a po dosažení hranice ( pro každou trať bude určena a oznámena ) vám udělí DT ( drive trough ), který není možno absolvovat spolu se zastávkou v boxech. Musí se jednat o čistý průjezd boxy bez zastávky. Nasbírané body za přešlapy můžete tím samým způsobem vyrušit i sami dříve než vám bude trest udělen.

!!! Když dosáhnete hranice v posledním kole závodu, není již možno body průjezdem boxy vynulovat a následuje okamžité DQ z celého závodu !!!

KMR na vjezdu do boxů také hlídá vaši nájezdovou rychlost ( nelze tedy vletět do boxu v plné rychlosti a nechat se zpomalit limiterem ) a musíte zpomalit na 80km/h ještě před vjezdem do boxů. Trest za porušení je vydán promtně a je to opět ( co jiného by jste čekali ) DT.

Administrátoři mají nadále právo potrestat pilota, který by nedovoleně zneužíval vlastností systému KMR ( tzn. projížděl například šikanu v každém kole rovně a za cenu jednoho bodu za přešlap získával 5 vteřin na kolo, ale to doufám nehrozí. Napsat jsem to však musel )

Protesty je možno podávat do 72h po ukončeni závodu formou SZ adminům a to ve formě pilot XX podává protest na pilota YY, čas replaye a stručný popis incidentu.

POZOR !!!

LMP1 má výraznou převahu co se týká rychlosti i přítlaku nad vozy GTE. Víc než v minulém šampionátu k tomu při případných incidentech bude přihlíženo. Pilot LMP1 si musí místo k předjetí najít tak, aby neohrozil vozy GTE. Má na to dostatek výkonu a nechceme vidět situace, kdy LMP1 zavře stopu těsně před nájezdem do zatáčky. Vozy GTE by naopak neměly náhle měnit svou obvyklou stopu a uvolňovat jí pro vůz LMP1.

 

Kalendář závodů

Prolog odjedeme jako volný závod 12.9.2019 a to už ve formátu jako v šampionátu. Ostrý ligový šampionát zahájíme tam, kde jsme minule skončili, tedy na slunné Floridě v Sebringu. Má to své důvody. Na všechny tratě je třeba nadefinovat limity pro systém KMR a jedinou tratí která už je má je právě Sebring. Vzhledem k tomu, že limity se zavázal pro vás tentokrát vytvořit člen vítězného týmu z AT 1 František Krečmer, musíme mu nechat trochu času na zaškolení od KMR Guru Joshuaxe. Ještě chvíli pak zůstaneme za oceánem, pojedeme malinko na sever a podíváme se na dvě nádherné tratě ve Virginii a následně pak do Canady na okruh Mosport v Ontariu. Všechny tyto závody pojedeme na 60 minut. Na čtvrtý závod se přesuneme na starý kontinent a pojedeme 90minut ve Spa- Francorchamps pravděpodobně jako závod s přechodem do tmy.

Druhá polovina šampionátu se bude odvíjet v podobném duchu, ale pro změnu na dálném východě. Posledním závodem bude 90 minut LE MANS.

Tak doufám, že už všichni máte parťáka, že na startu uvidíme 16 týmů připravených na těsné a férové souboje o titul. Good Luck.

komentárov 17

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.