Adrenalin Tour 2019 COUNTDOWN

Tento týden nám začíná  historicky první týmový a rovnou multiclass  šampionát na portálu ACCentral . Proběhly nám dva testovací závody, kde jsme primárně nacvičovali startovní proceduru a pohyb na trati v rámci závodu MC. V prvním závodě na RA  se zdálo vše celkem vpořádku a plácali jsme se po ramenou jak to půjde a že to vlastně není problém. V druhém testovacím závodě na záměrně vybrané těžké trati v Riverside se však obtížnost tohoto typu závodů ukázala v plné nahotě . Pár nejmenovaných jezdců pojalo tento test jako sebevražednou misi s jedním cílem , zabít nejdřív co nejvíc lidí okolo a nakonec nárazem do zdi i sebe . Proto jsem se rozhodl, že první tratí v našem kalendáři bude Road America na které jsme jeli první testovací závod. Máme na ní najeto spoustu kol a trať je asi jedna z nejbezpečnějších kterou pojedeme. Sázím prostě radši na jistotu a s vědomím toho jaké tratě v kalendáři zůstanou. Tak a teď se dostáváme k vlastnímu šampionátu, který se vám ve stručnosti ( jestli jste tedy dočetli až sem 😀 ) pokusím představit a vysvětlit odlišnosti od šampionátů v minulosti.

Závodní večer

závodním dnem zůstává čtvrtek počínaje 28.2.2019 jednou za 14 dní

19.00  Restart serveru  PRACTICE  120 min.   Q  20min.   RACE 60 min. 

Q je rozdělena na dvě 10min. části kdy jako první vyjedou všechny GTE  a zajedou jedno zaváděcí a dvě  ostrá kola . Po projetí cílem použijí ESC do boxů. Následně vyjíždí LMP a mají ten samý prostor na trati . KMR  hlídá přešlapy na určených místech a v případě přešlapu v nejrychlejším kole vám udělí trest průjezdu boxy v závodě . Ten není spojen s vaší zastávkou a je ho nutno absolvovat jako čistý průjezd boxy bez zastavení. ( tato část se nachází v současné době ve fázi testování KMR a je možné, že  funkce bude vypnuta a nejrychlejší kolo v Q bude podléhat kontrole administrátorů)

Startovní procedura :  řídí systém KMR  ( v případě přítomnosti Race Directora se systém KMR pro zaváděcí kolo vypne a celý proces řídí on) auta se na pokyn Green rozjedou rychlostí do 120km/h  do zaváděcího kola , SC není použit , za dodržení rychlostního limitu odpovídá vítěz Q. Auta se seřadí za sebou a mají možnost zahřívat pneumatiky. Systém KMR vám hlásí nedovolené předjetí auta před vámi. Vpřípadě že na trati v zaváděcím kole ” zabloudíte” nebudete se vracet zpět na své místo a zařadíte se na konec startovního pole. Na Discordu bude ke každému závodu vytvořen informační kanál v kterém najdete vždy před závodem obrázek s vyznačenými důležitými body před vlastním startem a na stejném místě vždy najdete i ostatní důležité informace. Dle těchto bodů, první LMP řídí svou rychlost a ostatní bez větších změn v rychlosti se řadí do dvouřadu ( zapamatovat si na startu na které polovině trati moje auto stálo) a rychlostí do 60km/h se blíží ke startovní čáře. Žádnou částí vozu nesmíte přesahovat soupeře na opačné straně dráhy . Systém KMR vydá pokyn Green Green po přejetí startovní čáry prvním vozem a závod začíná.  V případě, že nějaké LMP bude startovat až za vozy GTE nesmí tyto vozy nijak ohrozit v jejich souboji v prvních zatáčkách. Dbá zvýšené opatrnosti a GTE předjede bezpečně až to situace dovolí. Bylo by samozřejmě lepší kdyby LMP už na startu do zaváděcího kola předjelo všechny GTE, ale při použití systému KMR to není možné.  V závodech kdy bude na trati přítomen RD a KMR bude v tu dobu vypnuto,to možné bude. Při určitém počtu kontaktů v případné havárii, systém KMR může spustit proceduru VSC . Jezdci zpomalí bez nepředvídatelných a prudkých manévrů na určenou rychlost a udržují si svou pozici . Konec fáze VSC systém oznamuje deset vteřin před koncem a následuje signál GREEN.

představení systému KMR a aplikací naleznete  v krátkém videu https://www.youtube.com/watch?v=CAAQ9DOhwmo

 

Bodování

Pro obě kategorie stejné :  25,20,17,15,14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1   tedy maximální možný zisk pro team je v závodě 50 bodů

!!!Jeden nejhorší výsledek TEAMU  se na konci šampionátu škrtá!!!

Tresty a protesty

V tomto šampinátu bude použit systém trestných bodů. Trestné body se udělí teamu za prohřešky jeho jezců a body se NEŠKRTAJÍ  tzn. zůstávají  i ty, které tým případně obdrží v závodu, který nakonec škrtá.

Náraz zezadu -3 body

Vytlačení z tratě – 3 body
Nehoda zaviněná nebezpečným návratem na trať -5 bodů
Přejetí vjezdové nebo výjezdové boxové čáry ( krom případů povolených) – 2 body
Zaviněná nehoda v prvním nebo zaváděcím kole -5 bodů
Zaviněná hromadná nehoda -8 bodů
Zaviněná hromadná nehoda v prvním nebo zaváděcím kole -10 bodů

Systém KMR bude hlídat počet vašich přešlapů v závodě a po dosažení hranice ( pro každou trať bude určena a oznámena )  vám udělí DT ( drive trough) , který není možno absolvovat spolu se zastávkou v boxech. Musí se jednat o čistý průjezd boxy bez zastávky. Nasbírané body za přešlapy můžete tím samým způsobem vyrušit i sami dříve než vám bude trest udělen.

!!!!!!!!!!Když dosáhnete hranice v posledním kole závodu,není již možno body průjezdem boxy vynulovat a následuje okamžité DQ z celého závodu !!!!!!!!!!!!!!

KMR na vjezdu do boxů také hlídá vaši nájezdovou rychlost ( nelze tedy vletět do boxu v plné rychlosti a nechat se zpomalit limiterem) a musíte zpomalit na 80km/h ještě před vjezdem do boxů. Trest za porušení je vydán promtně a je to opět ( co jiného by jste čekali) DT.

Administrátoři mají nadále právo potrestat pilota, který by nedovoleně zneužíval vlastností systému KMR ( tzn. projížděl například šikanu v každém kole rovně a za cenu jednoho bodu za přešlap získával 5 vteřin na kolo, ale to doufám nehrozí. Napsat jsem to však musel)

Protesty je možno podávat  do 72h po ukončeni závodu formou SZ adminům a to ve formě  XX  podává na YY , čas replaye a stručný popis incidentu.

 

Jezdci,teamy,auta a ostatní

V tomto šampionátu bude použit pevný EntryList . To znamená, že přihlášené teamy mají vždy na roštu zajištěny svá místa. V případě, že zbydou volné pozice, může být startovní rošt doplněn o tzv. volné jezdce pouze však s vozem kategorie GTE .

V průběhu šampionátu je povolena jedna změna vozu GTE na team.

Team může v průběhu šampionátu angažovat pilota  na záskok nebo případně ho i vyměnit . Může nastat i situace kdy dva teamy přijdou o jednoho svého člena. Po domluvě můžou pokračovat v jednom ( pravděpodobně v tom, který do té doby nasbíral více bodů) příchozí jezdec si žádné body do nového teamu nepřináší . Všechny získané body se vztahují jen a pouze k teamu. Pravidlo jednoho zlatého jezdce v teamu zůstává ale v platnosti stále.

Kalendář závodů

28.2.  Road America

14.3.  Watkins Glen

28.3.  Road Atlanta

11.4.  Daytona

Další tratě budou zveřejněny později . ( probíhají náročné testy 😀 ale těšit se můžete pravděpodobně na Sebring, Lagunu Secu, Barber, Detroit ….)

Přejeme hodně zábavy, dostatek odvahy, bystrou mysl  a hlavně IMSA GET REAL.

Děkujeme za podporu a pomoc všem členům ADMIN Teamu a  @racingtech  bez nich by se to organizovalo hodně špatně 😀 Díky.

 

komentárov 40

 1. Profilový obrázok používateľa: petermikus petermikus píše:

  Vlastnoručný podpis: Peter Mikuš

 2. Profilový obrázok používateľa: LumpTom LumpTom píše:

  Podepisuji.
  Tomáš “LumpTom” Hrouda

 3. Profilový obrázok používateľa: fuzo fuzo píše:

  prečítané, dokonca 2x 😀

 4. Profilový obrázok používateľa: Ursuss Ursuss píše:

  Přečetl, pochopil.
  Děkuji a těším se

 5. Profilový obrázok používateľa: Lala CZ Lala CZ píše:

  hůlkovým písmem: JIŘÍ LALINSKÝ 🙂

 6. Profilový obrázok používateľa: markcorrea78 markcorrea78 píše:

  Precetl. Tesim se. Hosi diky za super sampik.

 7. Nečetl jsem 😀 Přímo jsem to prozkoumal

 8. Profilový obrázok používateľa: fifo fifo píše:

  (.)(.) – to jsou oci kteryma jsem to cetl, ne kozy na ktery furt myslis, ty dobytku.

 9. Profilový obrázok používateľa: Martin Provil Martin Provil píše:

  Precteno, snad dostkrat, je tu dnes zmatek.

 10. Profilový obrázok používateľa: poolsmen poolsmen píše:

  Dávám štempel, že sem to přečetl

 11. Profilový obrázok používateľa: Trewor Trewor píše:

  četl, ale nevidím nic o tom, že bych to měl pro rypáky podepsat 😛

 12. Profilový obrázok používateľa: Michal Havlik Michal Havlik píše:

  Přečteno a bude přečteno pro jistotu před každým závodem 😀😊

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.