ACC MAD MEN’S DOUBLE TRAP

I muži mají své dny

Někteří slopou na balkoně Fernet, jiní se klepou před středou a my sedáme za volanty, abychom vypotili nějaké to kilo při zápase s předimenzovaným FFB. Samozřejmě záleží na „náčiní“ a „tělocvičně“.

V Mad Men‘s sérii vás nečekají Tilkedromy s kilometrovými rovinkami a asfaltovými únikovými zónami. Jen štěrk, zdi a tráva. Nečekají vás vozy s pneumatikami širokými jak pozadí koulařek. Většina vozů v Mad Men‘s sérii ani závodní gumy mít nebude. Nebudete zběsile uhánět rychlostmi přes 300 Km/h, však v takových rychlostech se nedá kochat krajinou. Nebude vás obtěžovat počet nastavení TC a ABS, nebo nedej bože KERS. Nebudete se brodit mezi žmolky gumy po nesmyslně pogumované trati, ale budete se pěkně klouzat po trati holé jak striptérčina číča. I muži prostě mají své dny. Není náhoda že jsou to úterky.

Zabrali jsme si s Radkem všechny úterky a uděláme takové dva šampionáty v jednom + malý bonus navíc. Budeme využívat stejné tratě pro Open i Retro s tím, že Open se pojede dřív. Oba šampionáty budou mít shodná pravidla, formát a adminy. Pořadí se ale bude počítat zvlášť. Open bude opravdu open, tedy nebude nutné mít zaplacené členství na AC central. Na Open se nebudou dělat skiny. Retro budou moci jet pouze jezdci se zaplaceným členstvím Premium. V tomto šampionátu bude umožněno jet s vozem ve vlastních válečných barvách. V Open šampionátu pojedeme každý závod s jiným vozem.

V šampionátu Retro budeme všechny závody sedlat vůz Škoda 130RS.

Pravidla a formát šampionátu

Nebudeme dělat žádnou předkvalifikaci, nebudeme dělat žádnou centrální registraci. Prostě kdo se zapíše do vypsaného závodu, ten pojede.

7.1.2020 pojedeme volný nebodovaný závod v americké Sonomě. Následovat bude šest evropských (či v Evropě „lokalizovaných“ fiktivních) okruhů, kde pojedeme dva závody po 25 minutách jak v jednom tak v druhém šampionátu. Do druhého závodu se bude částečně otáčet pořadí. Mimo zde zmíněných pravidel se šampionát řídí pravidly AC central.

Formát závodu

Kvalifikace bude trvat 15 minut. Počet měřených kol je neomezený. Platí ale ÚPLNÝ ZÁKAZ vyjetí po ESC. To znamená, že jezdec musí případnou opravu, tankování či přezutí absolvovat v boxech v reálném čase. Musí počítat také s tím, že během zastávky v boxech nebude moci měnit setup vozu. Pokud skočí pomocí ESC do boxů (i z boxové uličky) nesmí již v kvalifikaci pokračovat. Za porušení pravidla bude udělena žlutá karta.

Pojedeme dva závody na 25 minut. Do druhého závodu se bude částečně otáčet pořadí. Počet otáčených pozic bude vždy 10. Start do závodů bude pevný.

Oficiální tréning: 20:00 – 21:00 (60 min)
Kvalifikace: 21:00 – 21:15 (15 min, úplný zákaz ESC)
Závod 1: 21:15 – 21:40 (25 min)

Do R2 se otočí 10 startovních pozic

Závod 2: 21:50 – 22:15 (25 min)

Pogumování v závodě bude nastavené dynamicky s výchozí hodnotou 95% na začátku treninku s tím, že na konci závodu se budeme pohybovat zhruba kolem 97%.

Damage 100%

Pomocníci Factory

V závodech budeme používat systém KMR dle pravidel a zvyklostí AC central včetně VSC (virtuální safety car).

Šampionáty Mad Men‘s jsou šampionáty jednotlivců.

Bodování

25,20,17,15,14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1

Jeden celý závodný večer (Q+R1+R2), kde pilot získal jeho najhorší výsledok, sa na konci sezóny škrtá.

Kalendář

7.1.2020 130RS Sonoma free závod

14.1.2020 370Z Nismo Oulton Park Open

21.1.2020 130RS Oulton Park Retro

28.1.2020 Lotus Elise SC st2 Knutstorp Open

4.2.2020 130RS Knutstorp Retro

11.2.2020 Abarth 500 AC Pau Open

18.2.2020 130RS Pau Retro

25.2.2020 Alfa Romeo 4C Blackwood Open

3.3.2020130RS Blackwood Retro

10.3.2020 RX-7 Tuned Aosta Open

17.3.2020 130RS Aosta Retro

24.3.2020 BMW 1M st3 Most Open

31.3.2020 130RS Most Retro

Ceny

Krom nedocenitelného zážitku z šampionátů a bezcenných titulů Mad Men‘s trophy, obdrží jezdeci s nejvyšším počtem bodů v Open i Retro šampionátu publikaci Škoda 130RS – Vítěz ME od autorů ing. Mirko Červený a Karel Řepa o 352 stranách A4 s více jak šesti sty fotografiemi. Platí pouze pro jezdce CZE a SVK. Ceny nejsou vymahatelné právem ani silou.

Král ladičů – „bonusový šampionát“

A čeká nás ještě jedno klání a to na poli setařském (Bídův blbej nápad). Na Discordu Mad Men‘s série bude místnost pro sety. Jednotliví jezdci, kteří se budou chtít zapojit do tohoto bonusového klání, nahrají na Discord svůj set. Kdo bude chtít, tak si set stáhne a pokud se mu bude líbit, udělí setu (ladiči) palec nahoru. Na konci této jarní série spočítáme palce (Open a Retro dohromady) a nejlepšímu ladiči bude udělen titul „Ladič pijan“ a na srazu dostane nějakou lahvinku, nebo alespoň panáčka.

Specifická pravidla

Jezdci se řídí všeobecnými a závodními pravidly portálu AC central s těmito vyjímkami:

Penalizace za porušení pravidel mohou být vyjma trestů uvedených ve Všeobecných závodních pravidlech 6.1 i tyto:

– odečet bodů v šampionátu
– udělení žluté či červené karty
– kombinace vícero uvedených trestů

Jezdci svojí účastí v šampionátech souhlasí se všemi zde uvedenými pravidly. Administrátoři mají právo vyloučit z šampionátu jezdce, který zde uvedená pravidla rozporuje a napadá ač s nimi svou účastí souhlasil.

Systém karet

Že má titul nulovou hodnotu neznamená, že pojedeme public. Proto bude krom odpočtu bodů za prohřešky zaveden i systém karet. Administrátoři mají právo “ocenit” určité zákroky jezdců žlutou či červenou kartou. Žlutou za hromadné kolize, kolize kde postižený ztratí větší množství pozic, času nebo pokud je jeho vůz následkem kolize více poškozen. Za kolize v prvním kole či za souhrn několika drobnějších kolizí v jednom závodě. Ale i za kolize či pravidlo ESC v kvalifikaci. Červenou pak za zásadní porušení pravidel ligy či fairplay. Při udělení žluté karty je jezdec celý následující závodní víkend (včetně Q) v podmínce a pokud mu bude udělena další žlutá, obdrží jezdec kartu červenou. Jezdec s červenou kartou má zakázáno startovat v následujícím závodním víkendu. Pokud jezdec v podmínce další žlutou kartu nezíská, podmínka se ruší. Karty se udělují pro oba šampionáty zvlášť.

Standardy penalizací, protesty

V šampionátech Mad Men‘s budeme trestat prohřešky proti pravidlům odečtem bodů v celkovém pořadí. Hodnoty trestů jsou uvedeny v Závodních pravidlech portálu ACC. U vážnějších prohřešků navíc udělíme kartu.

žlutá karta

– zavinění hromadné kolize
– zavinění kolize, kde poškozený jezdec ztratil větší množství času, pozic, nebo utrpěl větší poškození
– zavinění kolize při návratu na trať či nebezpečném otáčení
– kolize pod žlutou vlajkou způsobená jezdcem, který mohl a nepřizpůsobil jízdu situaci
– nerespektování rozhodnutí administrátorů, napadání, zbytečné debaty nad tresty
– souhrn několika drobnějších provinění, kolizí

 

Administrátoři

Ladislav Ženíšek, Radek bida132 Hladík

Poděkování

moderskému týmu Trained Monkey Modding za nádhernou Škodu 130RS

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.