ACC HISTO Cup 2018

 

  Dovolujeme si Vás přivítat na prahu nového šampionátu zaměrěného primárně na závodění s vozy z doby ,kdy zkratky jako ABS nebo TCS by vyvolaly reakce typu ťukání na čelo, nebo telefonát do nejbližší psychiatrické léčebny.  Byla to doba, kdy piloti kouřili cigarety Gitanes a popíjeli v depu Whisky . Jediné co se proti dnešní době nezměnilo je přítomnost krásných žen.

 

Šampionát to pravděpodobně nebude pro každého, auta nedrží na trati jak přibitá, každé má nějakou zákeřnou vlastnost a ani tratě nebudou mít bezpečnostní únikové zóny.  V té době totiž skoro každá chyba končila v lepším případě pobytem v lazaretu, v horším navždy pod nápisem R.I.P.

Potkávat se budeme na trati jednou za měsíc a to vždy v pondělí počínaje

5.2.2018 

 formát závodů bude ve většině případů klasický tzn. dva kratší závody ( 25-30min.) s otočením části  roštu do R2 podle výsledku R1.   Vyjímku budou tvořit jen ( prozatím do prázdnin) dva delší závody cca 60-70 min, které budou obsahovat i zastávky v boxech.

Kvalifikace na jedno měřené kolo.

Budeme se snažit jet vždy kombinaci auto a trať odpovídající času a místu kde se skutečné závody jely.   Na jaké kombinace se tedy můžete těšit ?

 

Hned v prvním závodě se vrátíme do sezony roku 1957 kdy se Juan Manuel Fangio vrací k značce Maserati a získává pro sebe svůj poslední titul .

 

 

Maserati 250F je nejúspěšnějším vozem formule 1 této značky. Konstruktér Gioacchino Colombo odcházel na začátku roku 1954 k Bugatti, monopost dokončili Vittorio Bellentani, Alberto Massimino a Valerio Colotti. Vůz poháněl řadový šestiválec o objemu 2496 cm3 odvozený od předchozího modelu A6GCM, vrtání se zvýšilo na 84 mm a zdvih na 75 mm. Blok motoru byl stejně jako hlava odlit z hliníkové slitiny. Písty z lehkého kovu měly tři těsnicí kroužky, jeden stěrací nad pístním čepem a jeden pod ním. Nitridovaná kliková hřídel byla podobně jako chromniklová ojnice uložena na sedmi kluzných třívrstvých ložiskách Vandervell. Ventliový rozvod DOHC sestával ze dvou vačkových hřídelí, každá byla uložena na čtyřech klužných ložiskách. Každý válec měl sací a výfukový ventil zavíráný sadou tří vinutých válcových pružin.

Mazací systém se suchou klikovou skříní se skládal ze tří olejových čerpadel, tlakového a dvou na odsávání oleje z vany do nádrže na zádi. O přípravu palivové směsi, kterou tvořilo 50 % alkoholu, 35 % benzinu, 10 % acetonu a 5 % benzolu, se starala trojice dvojitých karburátorů Weber. Do palivové nádrže se vešlo 258 litrů, spotřeba činila okolo 50 litrů na 100 km. Výfuk byl veden ze tří válců do jednoho svodu a ústil do společné roury. Motor používal dvojité zapalování Magneti- Marelli, každý magnet ovládal jednu ze dvou svíček ve válci. Výkon motoru činil 190 kW (260 k) při 7200 otáčkách za min, později 206 kW (280 k) při 7600 otáčkách za minutu. Vůz dosahoval rychlosti až 280 km/h. Motor byl posazen šikmo k ose vozu, hnací hřídel vedla nalevo od sedadla.

Spojka byla suchá třílamelová, převodovka čtyřstupňová, později přibyl pátý stupeň. Točivý moment byl přenášen kuželovým převodem.

Podvozek tvořil lehký rám z ocelových trubek. Vůz byl dlouhý 3900 mm, rozvor činil 2280 mm, rozchod vpředu i vzadu 1350 mm, hmotnost dosahovala 650 kg. Vepředu byly lichoběžníkové závěsy s kovanými rameny odpružené vinutými pružinami s tlumiči Houdaille doplněnými torzním stabilizátorem. Zadní náprava de Dion byla vedená na každé straně dvěma podélnými rovnoběžnými táhly a odpružená svazkem listových pružin fungujícím také jako stabilizátor. Pneumatiky dodávalo Pirelli. Brzdové bubny z hliníkové slitiny obsahovaly dvě náběžné čelisti.

Tovární tým opustil F1 z finančních důvodů po sezoně 1957, kdy přišel díky požáru o čtyři sportovní vozy, pátý byl zničen při havárii. Vozy F1 prodal soukromým stájím. V jednom z nich debutovala ve Velké ceně Belgie roku 1958 první žena v F1 Maria Teresa de Filippis. Čtvrtým místem ve Francii se se svou úspěšnou závodní kariérou rozloučil Fangio. Monoposty 250F se na startu objevovaly do roku 1960. Více na:

F1sport.auto.cz

 

Rouen Les Essarts

Ano to je trať na které náš šampionát začne.  Fangio v roce 1957 odjel 77 kol.

  Výsledky

Jediné tedy v čem se bude náš závod lišit je právě délka, dáme si to klasicky na 2* 30min. s částečným otočením startovního roštu do druhého závodu.

 

 

V březnu zavítáme na Oulton Park a usadíme se všichni do Shelby Cobra 427 S/C

v dubnu pak navštívíme obtížnou trať Solitude  v Lotusu 49.

Přejeme krásný zážitek a radost z férového závodění.

komentárov 15

 1. Profilový obrázok používateľa: fuzo fuzo píše:

  nedávno som chcel trošku relaxu tak som si stiahol nejaké historické trate a poskúšal nejaké historické autá a veľmi sa mi to páčilo, teším sa na tieto závody, palec hore 🙂

 2. Profilový obrázok používateľa: KixoSVK KixoSVK píše:

  tak som skusil to maserati na tej trati co sa pojde a je to parada!

 3. Profilový obrázok používateľa: Lala CZ Lala CZ píše:

  Tak pls co nejdřív nahoďte tréninkovej server s odpovídajícím kombem, ať se můžem pustit do pořádnýho tréninku 😉

 4. Profilový obrázok používateľa: bida132 bida132 píše:

  Zatím musíte ještě chvíli vydržet, nahodíme hned jak to bude možné.

 5. Profilový obrázok používateľa: Rompex Rompex píše:

  Jó a to je přesně ta chvíle kdy mě se*e že dělám na 3 směny… Takže to vypadá že pro mě je to pasé…

 6. Profilový obrázok používateľa: LapiduchSk LapiduchSk píše:

  Super, som tu nový, ale poctivo trénujem a snažím sa zlepšovať. Určite sa prihlásim a teším sa na všetky možné podujatia .

 7. Profilový obrázok používateľa: DAW1d DAW1d píše:

  Parádně vyhlížející šampík! Moc se těším.

 8. Profilový obrázok používateľa: Kedyson Kedyson píše:

  Asi je treba platit clensky poplatek, abych tento sampionat mohl jet, ze?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.