ACC Histo Cup 2018

Stupně vítězů ukončují každý náš šampionát a není tomu tedy jinak i v našem tak trochu jiném šampionátu.  Krotili jsme v něm spoustu krásných aut z dob, kdy ještě záleželo především na nezměrné odvaze jezdců, kteří tyto klenoty dějin motorismu proháněli po nebezpečných tratích.  Na začátku tréningu s každým autem to byl většinou boj o holé přežití, aby se posléze změnil v nádherný pocit ovládnutí stroje. Na začátku šampionátu nám trochu kazily zážitek kousající zdi a svodidla Rouen Les Essarts, ale bylo to kompenzováno jízdou s Maserati 250F, které na pneumatikách , z nichž do současné doby dělá česká firma puky pro MS v hokeji, bylo třeba namířit na apex zatáčky ještě v době, kdy nebyla ani vidět.

AC Cobra na Brands Hatch byl labužnický zážitek , Lotus 49 na Solitude pak zkouška odvahy . Slepé horizonty do táhlých zatáček dokázaly změnit chvílemi tento stroj i v letadlo. Do Francie na okruh Charade jsme si nadělili další bonbonek v podobě Fordu Escort RS1600 . Spojení tohoto žihadla a krásné a obtížné trati vyvolávalo v nejednom z nás pochybnosti o svých schopnostech.

Mas Du Clos a Ferrari 250GTO k tomu není potřeba psát asi vůbec nic.

Závěr s Lotusem 72  na historické podobě  Nordschleife už však ( i přes jeho výpadek) nevzal vítězství Tomáši Valčíkovi v celém seriálu. Druhý Marek Studnička doplatil na vynechaný závod a skončil druhý. Pro třetí místo si zvláště výbornými výkony v posledních závodech došel Peter Mikuš. 

Gratulujeme.

Co napsat na závěr. Snad jen : ” Bylo nám v tom našem pondělním hospodském šampionátu dobře.”

Soupeření na trati se neslo převážně v gentlemanském duchu a tak nebylo třeba žádných výrazných zásahů ze stran komisařů.

Takže největší skvrnou na celém šampionátu je fakt, že se nám nepodařilo Valldu přesvědčit k lepšímu výrazu pro fotografa po vyhraném závodě s Maserati 250f v Rouen Les Essarts.

( Vallda na fotce vlevo 😀 )

Už se těšíme na další parádní chvíle s historickými vozy, tentokrát o něco mladšími ,  v září . Díky všem za účast a snad jste se bavili tak dobře jako my.

Vallda a bida132

p.s. Snad mi to Jose Florian Gonzales , to je ten ranař co stojí vedle Fangia odpustí .

 

 

 

komentáre 4

  1. Profilový obrázok používateľa: Otas66 Otas66 píše:

    Děkujeme za super zážitky 😀 😀 😀 a gratulace vítězům!

  2. Profilový obrázok používateľa: valldacz valldacz píše:

    bido ty komiku:D,ale bylo to super a diky vsem co se s nama svezli

  3. Profilový obrázok používateľa: PetrBenes píše:

    Vau..klucí jako bucí 🙂

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.