ACC HILLCLIMB CHAMPIONSHIP 2018

Každým rokem se motorsport chce stát bezpečnější, ekologičtější, bezprostřední a pro tyto případy existuje ještě Hill Climb. Toto odvětví, jako jedno z mála posledních potřebuje ke svému chodu litry vysoce oktanového benzínu, pohánějící oheň plivající monstra, které zvládnou nasát v okruhu pěti metrů, vedle vzduchu i jakoukoliv flóru a faunu. Faktor “big balls” je vítán, vstupte…

Představení šampionátu

Po nasbíraných zkušenostech z minulé sezóny si admin team nachystal úpravu v chodu šampionátu. Závodní den zůstane pondělí, tentokrát pouze jedenkrát v měsíci. Souboje se odehrají na 7 skvělých evropských tratích. Jako pozvánku k ochutnání, můžeme nabídnout FREE prolog ACC HillClimb 2018, následné podniky pouze s prémiovým členstvím.
Ve 20:00 se server restartuje s připraveným seznamem podle registrací, jak jsme zvyklí z ostatních šampionátů. (pozn. registrujte se včas, usnadníte práci adminům, ale také ostatním závodníkům). Nadále se pokračuje 21 hodinou ostrým výjezdem na trať. Typ závodu je časovka ze startu do cíle. Tento výjezd bude každý závodník opakovat min. 5x, ale klidně na kratších zkouškách i 8x. Vyhodnocení závodu se skládá ze součtu časů, kdy nejhorší výsledek se škrtá, prostor je zde pro jednu chybu (pokud chyb bude více přičítá se penalizace, nebo-li náhradní čas).
Doporučujeme a vyžadujeme být připojeni ve společném hlasovém kanále na discordu, nejen pro ujasnění pravidel a řazení gridu, ale také pro doplnění přátelské atmosféry.
Detaily pravidel naleznete na konci článku.

Představení techniky

Minulý rok jsme osedlali stádo 700 splašených koní s předlohou ve vrchařském speciálu, řízený Igorem Drotárem. Přesněji kabát ze Škoda Fábia R5 s notnou řadou mechanických úprav. Nebude tomu jinak ani tento rok. V dílnách accentral se makalo na úpravách a auto prošlo aktualizací DTRi, tak jako na originále pro rok 2018 (děkujeme Weronovi ,Fuzovi a Lumpovi). Zásadní změny proběhli nejen v aero kitu, který nyní umí auto přisát k vozovce 300kg přítlakem, ale i v útrobách vozu. Změn se dočkali pneumatiky, brzdy a aktivní diferenciály starající se o rozložení poháněné síly. Auto se chová přátelštěji, dává tedy větší prostor pro přímý souboj s časem. BTW: na přání bylo do kufru instalováno několik plamenometňáků 🙂

Harmonogram

20:00 – Kvalifikační jízdy (neomezené)
21:30 – Měřené jízdy (omezené na předem daný počet)
23:00 – Odhadovaný konec  (podle počtu přihlášených a délce trati)

Bodování

Kvalifikace:
1st  –  5 bodů
2nd – 3 body
3rd  – 1 bod

Měřené jízdy:
bodový příděl dostane pouze 11 jezdců, podle následujícího formátu: 25, 20, 17, 15, 13, 11, 9, 7, 5, 3, 1.

+info: v celkovém šampionátu se klasifikují všechny závody (tzn. žádný se neškrtá)

DŮLEŽITÉ: Ujasnění pravidel a povinností

Startovní listina se po odjetí kvalifikace otáčí. Začíná nejpomalejší jezdec a pro všechny rozjížďky zůstane seznam beze změn.
Startovní procedura: jezdec úplně zastaví na startovní čáře a dle vlastního uvážení může vyrazit (v měřené jízdě se přičítá 60s, kvůli dojetí pomalejšího závodníka)

Discord kanál: ACC_hill_climb_2018 (povinný)
Grip: 97%
Dečky na pneu: ano
Vlastní nastavení vozu: ano
Výsledky: sčítání časů s odečtením nejhoršího kola
Dodržování limitů tratě: ano s vlastní zodpovědností

Kalendář

Free Prolog
24.9  Bergrennen Oberhalau

1. kolo – Bergrennen Rechberg
2. kolo – Bergrennen Shotten
3. kolo – Glasbachrennen
4. kolo – Bergrennen Hauenstein
5. kolo – Bergrennen Mickhausen
6. kolo – Bergrennen Osnabruck

Na závěr chci pozvat všechny k těsným soubojům o desetinky za doprovodu skvělé atmosféry.
První kopcová hospoda, jak se ujalo, začíná co nevidět.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.