ACC DRM Championship – potvrdený dátum a pravidlá

Ako ste asi postrehli, jedným z pripravovaných nových šampionátov bude ACC DRM Championship, ktorý sme si predstavili nedávno v našom článku.

Tento šampionát bude v mnohých veciach špeciálny a dnes sa potvrdili finálne pravidlá a hlavne dátum štartu šampionátu. Všetky dôležité zmeny a špecifiká tohto šampionátu Vám predstavíme v tomto článku, ale neprezradíme všetko, necháme si ešte nejaké prekvapenia pripravené pod pokličkou.

Máme zľavu na nákup DRM Revival modu

DRM Revival mod je platený, jeho bežná cena je 15,- EUR. Za tieto peniaze dostanete 17 dokonale spracovaných závodných monštier z najkrajšej éry motošportu. Autá sú perfektne spracované po všetkých stránkach, výborné 3D modely vrátane interiérov, motorov, pohyblivých častí podvozku, vyladená fyzika a v neposlednom rade gulerváčske zvuky a sykot turba. Podľa mňa jednoznačne jeden z TOP modov aké boli kedy pre Assetto Corsa vyrobené. Už za bežnú cenu je to dobrá kúpa.

Podarilo sa nám ale pre pilotov Assetto Corsa Central vybaviť 35% zľavu na nákup modu, takže po uplatnení zľavového kódu –Kód len pre členov ACC. Musíš sa prihlásiť alebo zaregistrovať Vás bude stáť iba 9,75 EUR. Verím že sme tu féroví ľudia, preto prosím Vás nikde nezverejňujte tento kód, je určený iba pre nás. Zároveň apelujem na tých, ktorí uvažujú že by si mod niekde “zohnali na internete”. Neblbnite, nepodporujeme zlodejinu a tvorcovia tohto skvelého modu si tých pár peňez za nekonečné hodiny práce určite zaslúžia a treba ich podporiť.

Za zľavu ďakujem Denisovi z DRM modding teamu. Mod si môžete zakúpiť priamo na stránkach DRM modding teamu. Po kliku na tlačidlo “Buy it for 15€” budete presmerovaní na stránku obchodu, tam kliknete vpravo hore na zelené tlačidlo “Buy NOW” a do formulára zadáte zľavový kód a stlačíte tlačidlo “Apply” – viď obrázok. Cena sa Vám týmto zníži na 9,75EUR.

Ako nakúpiť DRM mod a ďalšie informácie o mode nájdete aj v tomto videu:

Dátum štartu šampionátu ACC DRM potvrdený

Dnes bol potvrdený dátum, kedy začné ostrý šampionát ACC DRM Championship. Prvý závod kde sa pobijeme o body do šampionátu sa bude konať 4.10.2018.

Ešte pre oficiálnym štartom šampionátu si budete môcť samotný mod a hlavne špeciálny formát tohto šampionátu vyskúšať v dvoch prológ závodoch, ktoré nebudú počítané do bodovania šampionátu a nie sú povinné. Oba prológ závody sa pôjdu na trati Autodrom Most, prvý prológ dvoj-závod s jednotným autom BMW M1 ProCar (RMT 1N) bude 20.9.2018 a druhý prológ, kde si môžte vybrať auto zo štyroch bude o týždeň neskôr, teda 27.9.2018.

Pravidlá a formát šampionátu

Tento šampionát bude zasa trochu iný ako ste zvyknutí. Závodný deň bude vždy štvrtok. Šampionát bude ale rozdelený na dve rôzne časti a jazdiť budeme každý štvrtok, nie každý druhý ako býva zvykom.

ACC DRM ProCar

BMW M1 ProCar (RMT 1N)

Vždy prvý štvrtok sa bude jazdiť ACC DRM ProCar – všetci piloti budú mať stále rovnaké auto BMW M1 ProCar a v jeden závodný večer si dáme kvalifikáciu a dva krátke šprintové závody. Kvalifikácia bude 10 minútová iba na jedno ostré kolo, závody budú vypísané na 20 minút. V druhom závode bude otočených prvých 10. miest podľa výsledkov prvého závodu.

 

ACC DRM Revival

Druhý štvrtok nás bude čakať veľký závod na 50 minút, ktorému bude predchádzať 15 minútová kvalifikácia. Tu má každý pilot na výber zo štyroch áut s jediným obmedzením. Jedno auto môžete použiť iba 2 krát. V sezóne nás čaká 8 závodov, máme 4 autá na výber takže je jasné, že s každým autom pôjdeme vždy dva krát. Na akú trať si vyberiete aké auto je čisto na Vás. Toto pravidlo je z niekoľkých rozumných dôvodov a dáva nám možnosť trochu taktizovať a zároveň zaručí rovnaké podmienky pre každého bez nekonečných diskusií o tom, ktoré auto je rýchlejšie.

Vyberať môžete z týchto kúskov.

Bodovanie ACC DRM Championship

ACC DRM ProCar a ACC DRM Revival budú mať každý svoje oddelené bodovanie a svojho vlastného víťaza. Ak Vám vychádza čas iba každý druhý štvrtok, kľudne môžete jazdiť iba ProCar a stále môžete bojovať o víťazstvo. Budeme mať prakticky 3 rôzne tabuľky a poradia, jedno zvlášť pre ACC DRM ProCar, druhé poradie pre ACC DRM Revival a jedno celkové poradie, kde bude súčet oboch. Takže na konci sezóny budeme mať troch rôznych víťazov a jeden z nich (víťaz celkového poradia) bude titulovaný na kráľa DRM a dostane špeciálnu hodnotnú cenu od nášho sponzora. Aká to bude cena zatiaľ neprezradíme, ale stojí za to…

Trate

Trate sme podstivo vyberali s prihliadnutím k ére z ktorej pochádzajú autá, každá jedna trať bola odskúšaná či je pre tieto turbo monštrá vhodná. To zaberie istý čas. Okrem jednej trate už máme výber hotový, poradie v akom budú trate po sebe nasledovať ešte nie je jasné. Jasné je iba to, že oba prológ závody pôjdeme na Moste a prvá trať šampionátu bude Zolder 1967. Ešte sa zvezieme na týchto tratiach: Estoril 1988, Norisring, Oesterreichring 1979, Brands Hatch, Zandvoort, Spa.

Presné poradia kalendára a posledná chýbajúca trať bude oznámená ešte pred oficiálnym začiatkom šampionátu.

 

komentárov 6

 1. Profilový obrázok používateľa: froxic froxic píše:

  Ahoj, už se moc těším. Chci se jenom zeptat, bude se jezdit i na týmy?

 2. Profilový obrázok používateľa: Lala CZ Lala CZ píše:

  Líbí se mi, že prostřídáme všechny ty auta. To je dobrej nápad. Palec hore 🙂

 3. Tak to jsem rád , v Brně když jsme to s Kypem probírali jsem měl obavy z ukamenování 😀

 4. Profilový obrázok používateľa: Dudo Dudo píše:

  nádherné autá. AC nemám, stačí mi na tento šampík AC za 20 ojri a k tomu tento mod?

 5. Stačí , AC zakladní hra bez DLC a mod DRM.

 6. Teda možná bude potřeba ještě nějaké DLC které obsahuje použitou origo trať .

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.