ACC-ADRENALIN TOUR 2019

…. SEBRING, Florida ….. start byl dobrý , naši Corvettu  jsem udržel na druhém místě ve třídě. V nádrži už zbývá jen pár litrů.

“BOX,BOX,BOX” řve mi do přilby můj spotter.  V poslední chvíli trefuji nájezd do boxů. Auto jde do vzduchu a začíná koncert mechaniků. Rozepínám pásy , otevírají se dveře , chytám se za rám a zkouším se vysoukat ven. Sakra co se děje ? Držím v Recaru jak přilepený .

Parťák mě chytá za kombinézu a zkouší mě ze sedadla zvednout. Mává na mechanika s lízátkem , bere mu ho a snaží se ho vrazit mezi mne a sedačku . Nic .

Zapínám opět pásy a vyrážím do dalšího stintu. V zrcátku ještě zahlídnu parťáka jak sundavá přilbu, mrští s ní o zem a ve výskoku ji nakopává směrem do garáže.

Až dodatečně zjištujeme, že italský krejčí   Francesco de Kunos mi celá záda pošil suchým zipem .

Vítejte všichni u nového šampionátu sezony 2019

Jedná se vlastně o první ryze týmový a navíc Multi-class šampionát na ACCentral.  Volně inspirován je závody serie IMSA v USA. Nemožnost střídání pilotů v Assettu nás přivedla na takovou malou “bídovinu” .  Doufám, že se Vám to bude líbit a užijeme si tuhle sezónu napínavé a férové souboje . Takže jdeme na to :

TEAM

Tým se vždy skládá ze dvou pilotů a vozů z rozdílných tříd .   Jen kompletní tým má právo nasadit do závodu vůz z kategorie LMP2  ( DP) . Piloti v rámci týmu si mohou mezi sebou třídy libovolně prohazovat.  Není tedy pevně dáno, že kdo začne jezdit s LMP, musí s ním jet i další závod. Je povolena jedna změna značky vozu GTE za sezónu na tým.

 

 

Všechny vozy, které přichází do úvahy jsou v současné době zaparkovány v boxech na trati Road America serveru 6 . O výběru konečné sestavy do šampionátu bude rozhodnuto po vašich testech .

BODOVÁNÍ

LMP2 ( DP)   25,20,17,15,14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1        GTE   25,20,17,15,14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1

JEZDCI

Tak a teď dojde na lámání chleba. Jen pro tento specifický šampionát jsme se rozhodli na základě výsledků z minulých sezón a částečně i z té probíhající udělit některým pilotům

Marek Studnička, Tomáš Valčík, Jakub Kuchařík, Peter Mikuš, Lukáš Folk , Michal Blažek, Jiří Lalinský, Jan Šikula

Tato zlatá karta jim neposkytuje žádné bonusy ani výhody. Nedostanou k nákupu žádný dárek ani nebudou mít slevu na služby v nočních klubech. Právě naopak.

V jednom týmu může být jen jeden jezdec s touto licencí .

!!!!Jezdci, kterým se nepovede vytvořit tým a nebo se nebudou týmové soutěže chtít z principu účastnit , mohou jet pouze s vozem kategorie GTE .!!!!

TRATĚ A FORMÁT

Závodní den –  čtvrtek ( jednou za 14 dní)

 Q 21.00 …15min, zákaz ESC

RACE 21.15 …60min

Kalendář bude zveřejněn dodatečně.

Upozornění : při registraci do závodu má vždy přednost kompletní tým. Je dokonce možné , že to bude řešeno podobně jako v PRO skupině VOC. Tedy jakýmsi pevným entrylistem s možností obsazení zbývajících míst tzv. volnými jezdci s vozy GTE.

Tak doufám, že je vše jasné a už začínají zvonit telefony a probíhá zákulisní jednání a uzavírání smluv.  Když to třeba nevyjde tak furt z toho můžeme ještě udělat klasický ,někdy už (co se výsledků týká ) nudný šampionát jednotlivců. Ale chtěli jsme zkusit zkrátka neco nového .

 

 

 

 

 

komentáre 4

  1. No hlavně už si shánějte parťáky . Doufám alespoň v 10 teamů aby to mělo nějaký grády.

  2. Profilový obrázok používateľa: Petr Benes píše:

    Championat je super výzva. Na discord jsem psal ohledně teamu…shání někdo kolegu popřípadě se někdo přidá. Chtěl bych team který se opravdu připraví na každý závod. Já jsem ochoten věnovat dost času.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.